Apple og Samsung dyttet ned fra tronen
OnePlus 9 Pro sto for den største delen av mobilsalget til Ice, tett etterfulgt av Apple Iphone 13. Apple hadde i tillegg fire modeller til på ti-på-topp-listen, mens Samsung hadde fire totalt.
– Gøy at vi ser et marked for andre merkevarer enn de tradisjonelt to store dominerende produsentene, sier Hans-Jørgen Siljan, sjef for kategori og logistikk i Ice.
Klar for 5G og eSIM
Denne måneden utgjorde ti-på-topp 81 prosent av mobilsalget til Ice. 88 prosent av andel solgte mobiler totalt i august støtter 5G, og 68 prosent er eSIM-kompatibel.
– Nok en gang ser vi at de fleste mobiler som selges i dag er eSIM-kompatibel. Dette er godt nytt da eSIM gjør det enklere for kunder å bytte operatør.
Tilbake til fysisk SIM
Tidligere denne uken ble det kjent at NiceMobil blir tilgjengelig for alle. Verdens første heldigitale mobilselskap så seg nødt til å tilby fysisk SIM da de har stor pågang fra kunder som enda ikke har mobiler med eSIM.
– Det er litt bittert å ikke lenger være heldigital, men all innsikt peker mot at interessen for NiceMobil er høy. Samtidig ser vi at bevisstheten rundt eSIM hos forbruker er svært lav. Dette resulterer i at mange forsøker å kjøpe hos oss, men ikke klarer å fullføre, ettersom de ikke har eSIM-kompatible telefoner. Slik kan vi ikke ha det, sier markedssjef i NiceMobil, Linda Ørestrand.
NiceMobil er en merkevare eid av Ice.
Ti-på-topp:
1. OnePlus 9 Pro
2. Apple Iphone 13
3. Apple Iphone 12
4. Samsung Galaxy S22
5. Apple Iphone 11
6. Samsung Galaxy S22 Ultra
7. Apple Iphone 13 Pro
8. Samsung Galaxy S21 Pro
9. Apple Iphone 13. Pro Max
10. Samsung Galaxy S22+
Nøkkelord
Kontakter
Sebastian StorvikKommunikasjonssjef
Tel:94094900sebastian.storvik@ice.noBilder
Om ice
Helt siden ice lanserte mobiltelefoni og startet utbygging av mobilnettet vårt har vi hatt ett mål for øyet; å utfordre og forbedre det norske mobilmarkedet, til det beste for norske bedrifter og forbrukere.
ice ble våren 2022 en del av det norske energi og telekomkonsernet Lyse og fra våren 2024 er Altibox, ice og NiceMobil samlet i én felles organisasjon: Lyse Tele AS.
Lyse er en av de største og ledende infrastruktur- og teletjenesteleverandører i Norge og forvalter de nasjonale produktmerkevarene Altibox, ice og NiceMobil. Lyse besitter svært moderne og landsdekkende digital infrastruktur, og ice har nå like stor andel av 5G-frekvensene som den største aktøren i markedet. Vår målsetning er å rulle ut 5G over hele landet for både mobiltelefoni og trådløst bredbånd. For kundene vil dette bety økt valgfrihet og bedre kundeopplevelser.
Følg pressemeldinger fra ice
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra ice på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra ice
ice har nådd en million kunder3.4.2025 12:02:50 CEST | Pressemelding
Kundeveksten fortsetter – ice har fått sin kunde nummer én million.
Over 6000 meldinger til Bø-brødrene: – Vi er helt målløse26.3.2025 06:30:00 CET | Pressemelding
Etter at hovedsponsor ice, i samråd med Skiskytterforbundet, delte telefonnumrene til Johannes Thingnes Bø og Tarjei Bø forrige uke, har det strømmet inn personlige meldinger fra hele landet.
Alle NiceMobil-kunder flyttes over til ice27.1.2025 11:30:00 CET | Pressemelding
Merkevaren legges ned for å forsterke innsatsen på ice. Kundene beholder samme pris.
Operatørsamarbeid stopper enormt med telefonsvindel10.12.2024 08:00:00 CET | Pressemelding
En ny måte å dele data om mistenkelige anrop mellom teleoperatørene Ice, Telia og Telenor vil redusere svindelanrop og såkalt spoofing mot norske mobilkunder drastisk.
Ice inngår partnerskap med Techstep om nye løsninger til bedriftsmarkedet9.10.2024 16:30:00 CEST | Pressemelding
Ice har inngått en strategisk produktpartneravtale med teknologiselskapet Techstep.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom