Apollo blir Travelifesertifisert - for tredje gang!

Travelife er et GSTC-kreditert sertifiseringsorgan, som betyr at Apollos virksomhet gjennom å bli sertifisert, oppfyller de høyeste sosiale og miljømessige standardene på markedet. Sertifiseringen berører bærekraftsstyringen og alle prosesser rundt kontor og innkjøp, personalsaker, leverandører, reiser, ansvar på reisemålene og kommunikasjonen med kundene.
- Bærekraftig turisme er noe vi brenner for, både ute på våre reisemål og her hjemme. For å forsikre oss om at vi på konsernnivå arbeider med tematikken på riktig måte har vi derfor latt Travelife granske, vurdere og sertifisere arbeidet vi gjør. At vi nå mottar vår tredje sertifisering er naturligvis noe vi er veldig stolte av, sier Beatriz Rivera, Kommunikasjonssjef i Apollo.
Totalt har over 200 ulike bærekraftskriterier blitt gransket og godkjent av Travelife. Apollo og eierselskapet DER Touristik får særlig skryt over sine etiske forpliktelser og nulltoleranse mot korrupsjon og bestikkelser, samt kravene de stiller til leverandører og samarbeidspartner som gjelder å holde internasjonale, nasjonale og lokale lover, forskrifter og standarder innenfor alt fra produkt til arbeidsvilkår.
Over 100 miljøsertifiserte hotell
I en undersøkelse* nylig gjennomført av Apollo ble over 1200 nordmenn spurt hva de anså som viktigst fra et bærekraftperspektiv på reise. Miljøvennlige hotell, lokalprodusert mat, at reisearrangøren bidrar til lokal økonomi og direktefly for lavere CO2 utslipp var de mest gitte svarene.
- Charterreiser har en unik effektivitet, også fra et bærekraftperspektiv. Majoriteten av vår produksjon består av direkteruter fra hele landet, med noen av verdens mest miljøvennlige flyflåter. Samtidig gjennomføres det ytterst sjeldent reiser med halvtomme fly. I tillegg brenner vi i Apollo for lokal bærekraft. Vi etterstreber alltid måter å forsterke vår tilstedeværelse på en positiv måte for lokalsamfunnene, og det er fantastisk å se at så mange reisende deler samme engasjement, sier Rivera.
I dag tilbyr Apollo over 100 miljøsertifiserte hoteller, hvor av 54 av disse er sertifisert av Travelife. Målet er å øke antall miljøsertifiserte hotell med 10 prosent hvert år. Reisearrangøren ble også tidligere i år en del av DER Touristik Foundation, som jobber målrettet med over 80 prosjekter innenfor bærekraft fordelt på 5 kontinenter.
Apollo samarbeider også med SOS Barnebyer, World Animal Protection og ECPAT.
Her kan du lese mer om Apollos bærekraftsarbeid.
*Undersøkelsen er gjennomført av Mantap Global AB på vegne av Apollo i januar 2022. Resultatene er basert på 4045 besvarelser, i overkant av 1000 pr. land i Norge, Sverige, Danmark og Finland.
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 22 33 45 00beatriz.rivera@apollo.noBilder

Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
8 av 10 reiser solgt fra Evenes3.7.2025 14:25:05 CEST | Pressemelding
Apollos direkterute fra Evenes til Kreta nærmer seg utsolgt. Samtidig melder reisearrangøren gladnyheten om at de vil gjenta suksessen i 2026.
Storsuksess for Apollos nysatsing fra Molde3.7.2025 14:16:31 CEST | Pressemelding
Apollos nye direkterute til Preveza på det greske fastlandet er allerede en stor suksess. Med smekkfulle avganger så langt og 8 av 10 reiser solgt totalt i sommer, melder reisearrangøren nå at de gjentar suksessen i 2026.
Nyhet! Apollo lanserer Albania som nytt reisemål fra Sola3.7.2025 14:10:20 CEST | Pressemelding
9 av 10 av Apollos reiser fra Sola til Preveza i sommer er allerede utsolgt. Neste år utvider reisearrangøren derfor satsingen med direktefly til Ioannina – og åpner dermed også opp for reiser til Albania!
Bergenserne kaster seg over restplasser til varmen3.7.2025 14:09:20 CEST | Pressemelding
Reisearrangøren Apollo melder om en salgsøkning på 15 prosent fra Flesland siste uken. Over 8 av 10 sommerreiser er nå solgt.
Trønderne har talt: Ny Hellasfavoritt!3.7.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo melder om 9 av 10 utsolgte reiser til årets sommernyhet fra Værnes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom