Stenger rv. 110 St. Hansfjelltunnelen nattestid for vedlikehold

I løpet av disse to nettene skal vi skifte ut lysarmaturer og kabler i tunnelen. Det vil gi en lysere og mer behagelige tunnel å kjøre i. Belysningen i St. Hansfjelltunnelen er gammel, og tunnelen oppleves som mørk.
– Belysningen er absolutt moden for utskifting. Den har nådd levetiden sin, sier prosjektleder for elektro i Statens vegvesen, Tom Ferdinand Luther.
De gamle lysarmaturene blir skiftet ut med moderne led-belysning.
– Med ny led-belysning vil trafikantene oppleve at tunnelen blir betydelig lysere og mer behagelig å kjøre i. Det vil være med på å øke trafikksikkerheten, sier Luther.
Det er også økonomisk lønnsomt å skifte ut den gamle belysningen med moderne led-belysning. Led-teknologien krever mindre strøm og er mer driftssikker.
Det er entreprenøren SET Elektro AS som gjennomfører arbeidet.
For at arbeidet skal gi minst mulig ulempe for trafikantene, foregår arbeidet om natta når trafikken er lav. På dagtid vil tunnelen være åpen for trafikk som vanlig.
Se oppdaterte vegmeldinger på www.vegvesen.no/trafikk
Nøkkelord
Kontakter
Tom Ferdinand LutherProsjektleder elektroStatens vegvesen Drift og vedlikekehold
Tel:90174335tom.luther@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Strindheimtunnelen: Trenger mer tid20.6.2025 14:51:45 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen trenger mer tid enn forutsatt på arbeidene i Strindheimtunnelen.
Bilferie er populært – 2 millioner nordmenn velger veien20.6.2025 14:30:17 CEST | Pressemelding
Hver tredje nordmann planlegger bilferie i Norge i år, og over to tredjedeler av de som valgte bilferie i fjor, planlegger å gjøre det igjen i sommer. Bilferie er stadig populært, viser en undersøkelse om nordmenns sommerferieplaner utført for Statens vegvesen.
Sjå video: Tok ned steinblokk i samband med skredsikring på rv. 1320.6.2025 13:20:43 CEST | Pressemelding
Slik såg det ut då Vegvesenet tok ned ei steinblokk i samband med skredsikringa på rv. 13 Ylvisåker natt til måndag denne veka.
Øvde på totalforsvar20.6.2025 11:12:52 CEST | Pressemelding
Forsvaret og Statens vegvesen har hatt felles øving.
Nappstraumtunnelen blir snart nattestengt19.6.2025 14:22:12 CEST | Pressemelding
Mandag 18.august 2025 starter arbeidet med å oppgradere Nappstraumtunnelen på E10 i Lofoten. Fra da av vil tunnelen bli stengt hver natt fra kl. 23.00 til kl. 06.00.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom