I sommer blir det vegarbeider på rv. 150 Ring 3 i Oslo
19.5.2022 09:55:17 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

Det blir nattestengt og omkjøring på rampene over lokket. Dette kommer til å vare til januar 2023.
- Natt til tirsdag – natt til fredag: Kl. 22.00 – 06.00
- Natt til lørdag: Kl. 22.00 – 08.00
- Natt til søndag: Kl. 20.00 – 09.00
Storolokket ble åpnet i 1994. Lokket er om lag 135 meter lang og har to løp med to gjennomgående kjørefelt i hver retning. ÅDT (årsdøgnstrafikk) er ca. 51400 (2021). I tillegg viser trafikktellingene at det på rampe mot Sinsen er en ÅDT på 10000, mens det på rampa mot Storo er målt en ÅDT på 6500.
Over lokket er det et signalregulert vegkryss og to trikkespor. I tillegg er det en bru over T-banen like sørvest for lokket. Det er en parallell gang- og sykkelveg på sørvestsiden av lokket.
Storolokket har foruten selve betongkulverten to ramper på vestsiden og to ramper på østsiden hvor det er en langsgående mur mellom rampene og hovedløpet på Ring 3.
Arbeidene som skal gjøres er:
- Reparasjon av betong
- Injisering av riss med kalkutfelling i tak
- Fjerning av støyabsorbenter
- Etablering av brannbeskyttelse
- Utskifting av kabelbruer
- Utskifting av belysning
- Utskifting av tavle i teknisk rom
- Utskifting av kumlokk og rammer i trekkekummer med lokk av betong
- Utskifting av kumlokk og rammer for vann- og avløpskummer
- Reparasjon av vegskulder
- Utskifting av enkelte skilt og master/portaler i dagsonen
- Etablering av variable fartsgrenseskilt i dagsonen
Oppdatert trafikkinformasjon finner du på www.175.no
Se også https://www.vegvesen.no/vegprosjekter/prosjekt/tunneleroslo/storolokket/
Kontakter
Øyvind Christian SætherByggelederStatens vegvesen Utbygging Tunneloppgradering Oslo
Tel:97742974oyvind.saether@vegvesen.noLars Helge RaschKommunikasjonsansvarlig nasjonal tunneloppgraderingStatens vegvesen Utbygging
Tel:901 01 005lars.rasch@vegvesen.noBilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Fyrte av første tunnelsalve riksveg 13 i Rødsliane22.4.2026 12:07:37 CEST | Pressemelding
Nå er arbeidet med den rassikre tunnelen gjennom Rødsliane i gang. Onsdag ble den aller første salven fyrt av. Det var statssekretær Jakob Vorren og varaordfører i Suldal kommune Torbjørn Indrebø som gjekk på ein positiv smell. Markeringa var lagt til nordsida av rv. 13 Lovraeidet–Rødsliane.
Er det slutt på russebusser nå?22.4.2026 08:33:04 CEST | Kronikk
Fra og med 2026 er det ikke lenger lov med sidestilte seter og ståplasser i russebusser.
Arbeid sør for E6 Kvenflogtunnelen21.4.2026 14:00:53 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal bytte ut ei stikkrenne sør for Kvenflogtunnelen ved Fauske.
Oppgraderer tre bussholdeplasser i Bjerkreim21.4.2026 11:48:05 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen starter denne uken oppgraderingen av tre bussholdeplasser på E39 i Bjerkreim.
Før sommeren stenges Michelets vei under E1821.4.2026 09:49:03 CEST | Pressemelding
I slutten av mai stenges undergangen der Michelets vei i Bærum går under E18. Veien stenges for alle kjøretøy, fotgjengere og syklister.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
