Testvinner med terningkast seks: - En bekreftelse på det vi jobber for hver dag!
For fjerde år på rad går If Europeiske Reiseforsikring til topps med terningkast seks i Norges største og mest omfattende test av reiseforsikringer.
- Vi jobber hver eneste dag for at kundene våre skal ha den beste reiseforsikringen på markedet. Det å få anerkjennelse for dette som testvinner i Norsk Familieøkonomi sin grundige test er selvsagt svært viktig og motiverende for oss, sier Hilde Øverby, produktsjef for reise i If Europeiske Reiseforsikring.
- Vårt fokus er å være best på de områdene som er viktigst for flest mulig av kundene våre. De skal være trygge på at de får den beste hjelpen hvis det uforutsette skulle skje, enten det er på ferie eller her hjemme i Norge, legger hun til.
"Svimlende" summer ved uhell
Norsk Familieøkonomi gir If Europeiske Reiseforsikring skryt for å kunne tilby Norden-dekning med testens desidert rimeligste forsikringspriser. I tillegg blir uhellsdekningen fremhevet, der vi dekker inntil "svimlende" 40.000 kroner per gjenstand. Det er det ingen andre av de totalt ni selskapene i testen som er i nærheten av.
Også den ubegrensede dekningen når det gjelder skade på leiebil eller bil i delingstjeneste trekkes frem. Det samme gjelder det ubegrensede beløpet forsikringen dekker til innhenting av reise ved forsinkelser. Norsk Familieøkonomi skriver også at vår forsikring er best i test når det gjelder ekstremsport.
- Kvalitet i alle ledd
- Det å få terningkast seks i denne toneangivende testen er selvsagt en fjær i hatten til våre bunnsolide folk internt i If Europeiske Reiseforsikring. Men enda viktigere er det at dette er en bekreftelse til kundene om at de har den beste reiseforsikringen i ryggen dersom noe skulle skje, sier reiseekspert Andreas Handeland, kommunikasjonsdirektør i If og Europeiske Reiseforsikring.
- Parallelt med dette har vår kundeservice blitt kåret til Norges beste hele fem år på rad. Det viser at vi har kvalitet i alle ledd, legger han til.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas Bibow HandelandKommunikasjonsdirektør
Tel:+47 416 16 274andreas.handeland@if.noBilder
Om If
If er det største forsikringsselskapet i Norden, med over 4,5 millioner kunder, både privatpersoner og bedrifter. Vi forsikrer hver femte bolig og bil i Norden, og tilbyr personforsikring for privatpersoner og bedrifter.
Vi har 10 000 ansatte, spredt over flere forretningsområder og land, som sammen sørger for at våre privat- og bedriftskunder får riktig hjelp. Takket være vår størrelse og bredde kan vi være nær kundene våre og tilby trygg forsikring. Vårt løfte til kundene våre er kjernen i vår identitet – If hjelper mye.
If er heleid av finske Sampo, som er notert på Nasdaq-børsen i Helsingfors, Stockholm og København. I 2025 ble Topdanmark en del av If. If har hovedkontor i Sverige, og opererer også i Baltikum.
Følg pressemeldinger fra If
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra If på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra If
960 «Amy»-skader meldt til If – bemanner opp ytterligere5.10.2025 10:55:01 CEST | Pressemelding
Forsikringsselskapet If har søndag klokken 11 mottatt 960 skademeldinger som følge av ekstremværet «Amy». Bemanningen på skadesenteret blir ytterligere styrket søndag.
If har fått inn 50 skademeldinger fra «Amy»4.10.2025 08:16:05 CEST | Pressemelding
Forsikringsselskapet If har ved 08-tiden lørdag fått inn rundt 50 skademeldinger som følge av ekstremværet «Amy».
If øker beredskapen før stormen «Amy»2.10.2025 17:55:10 CEST | Pressemelding
Fredag kveld til søndag skal høststormen «Amy» herje i Sør-Norge, og det er sendt ut rødt farevarsel. Forsikringsselskapet If har satt skadeapparatet sitt i beredskap.
Her jobber lommetyvene i høstferien25.9.2025 07:10:36 CEST | Pressemelding
På populære høstferiemål som London, Roma, Paris og Barcelona er norske turister utsatt for bagasjetyveri, mobilnapping og lommetyverier, advarer forsikringsselskapet If.
Nordmenn mener personforsikringer blir viktigere24.9.2025 07:31:10 CEST | Pressemelding
Mer enn halvparten av nordmenn mener personforsikringer vil spille en viktigere rolle i framtiden. Det viser en ny, nordisk helserapport fra forsikringsselskapet If.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom