NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon

Fredrikstad-jenta Mathilde er valgt som ny regionansvarlig i NITO Studentene

Del
- Jeg vil være mentor og en trygghet for studentene, sier Mathilde Marie Andersen Sandli.

21.-24. april arrangerte NITO Studentene landsmøte. Nytt sentralstyre ble valgt, og Fredrikstad-jenta Mathilde er ny regionansvarlig i NITO Studentene.

Hun studerer innovasjon og prosjektledelse på Høgskolen i Østfold, campus Fredrikstad.

- Jeg ønsker å være en mentor for lokallagslederne i regionen og bidra til å skape en trygghet for studentene. Jeg vil også jobbe for å øke finansieringen til ingeniør- og teknologiutdanningene.

- Det er viktig for meg å få fram alt det som er bra med å være medlem av NITO Studentene. Jeg vil jobbe for at de får de beste kursene og en god utdanning, slik at de blir trygge og klare for arbeidslivet.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon

NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Støperigata 1
0119 Oslo

http://www.nito.no

NITO er Norges største fagorganisasjon for ingeniører og teknologer med bachelor, master og høyere grad med over 111.000 medlemmer.

Følg pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye