Sirkus Shopping

Et Flygende Sirkuspartnerskap!

14.4.2022 10:55:30 CEST | Sirkus Shopping | Pressemelding

Del
22. April 2022 annonserer Sirkus Shopping og Flying Seagulls Norge et Flygende Sirkuspartnerskap.

Dette samarbeidet skal styrke Flying Seagull Norges oppdrag om å gi alle barn

en barndom verdt å huske, enten om det er på flyktningleirer i Libanon eller et

asylmottak i Norge. Glede og selvtillit er grunnleggende i en sunn barndom og

Flying Seagulls Norge skaper disse følelsene gjennom meningsfylt lek og

opplevelser hvor barna får en følelse av eierskap og verdighet. Siden Mars har

Flying Seagulls Norge i Libanon og holdt aktiviteter for over 2500 barn. Og snart

drar de humanitære klovnene til Jordan for å spre farge og glede til enda flere!

Sirkus Shopping:

Hvorfor har Sirkus Shopping valgt å samarbeidet med Flying Seagulls Norge?

Sirkus Shopping ser den fantastiske jobben som Flying Seagulls gjør med å skape

begeistring og glede for barn og familier i en sårbar situasjon. Verdien og den

fantastiske humanitære jobben de gjør betyr så ufattelig mye for så mange.

De har underholdt på senteret en rekke ganger og at vi som senter støtter deres verdier

og fantastiske engasjement gjennom meningsfull lek og aktivitet for absolutt alle.

__________________________


Hvilket samfunnsansvar har Sirkus som Shoppingsenter?
Sirkus sin visjon er å støtte alt det gode arbeidet som gjøres i lag og forening i 2022.

Barn, ungdom, elite idretten med idrettsglede og fokus på daglig aktivitet.

Sirkus er en aktiv sammarbeidspartner på mange ulike arenaer, Ranheim fotball, Nidaros Hockey, Juba Juba barnefestival, Skravlekoppen, The Flying Seagull project for å nevne noen.

I tillegg til dette så kan man møte Sirkus Shopping i Bymarka, på idrettsarenaer, skole og undervisnings sammenhenger og organiserte sosiale aktiviteter for studenter i byen.

__________________________

Hvilket verdier deler Sirkus og Flying Seagulls?

Visjonen til Sirkus Shopping er: Begeistring, glede og en annerledes opplevelse
noe som gjenspeiler og deler verdiene til Flying Seagulls. Som senter ønsker vi
å gi gratis opplevelser som gleder barn og familier som skaper samhold og engasjement.

__________________________

Libanon og Jordan gjennomgår en flyktningkrise av enorme dimensjoner. Hvert

av landene har tatt imot mellom 1 og 1,5 million flyktninger fra krigen i Syria.

Samtidig har Libanon omtrent 500 000 og Jordan over 2 millioner palestinske

flyktninger - en stor andel av disse er barn.

The Flying Seagulls gjennomførte prosjekter i Libanon i både 2018 og 2019, men

måtte dessverre avlyse prosjektet i 2020 på grunn av pandemien. De siste to

årene har Libanon gått gjennom en rekke kriser, som har kastet store deler av

befolkningen ut i fattigdom, og gjort livssituasjonen til flyktningene om mulig

enda vanskeligere. Dette vil være vårt første besøk til Jordan, og vi er glade for å

endelig kunne bidra til å bidra der. Landet har en av verdens høyeste andeler

mennesker på flukt, og mange av dem har vært der over lang tid.

De samarbeider med flere lokale partnere for å nå så mange barn som mulig. I

Libanon jobber vi blant annet med organisasjonene Intersos, Shield, Amel og

Salam LADC Norway, og i Jordan jobber vi med FNs Høykommissær for

flyktninger og deres lokale partnere.

kontaktperson The Flying Seagulls Norge: 

Henning David Williams
Head of Fundraising 
+47 415 99 199 
The Flying Seagulls Norge
Hamangskogen 96 
1338 Sandvika, Norge 
Org Nr: 924 906 790 

Nøkkelord

Kontakter

Trine Foosnæs
99095854
trine@Sirkusshopping.no

Bilder

Om Sirkus Shopping

Sirkus Shopping
Sirkus Shopping
Falkenborgvegen 1
7044 Trondheim

41 40 77 77http://www.sirkusshopping.no

Sirkus Shopping er et av Midt Norges største kjøpesenter ligger på kollektiv knutepunkt  i Trondheim øst ved innkjøringen til Trondheim sentrum. Kjøpesenteret har visjon "STORE OPPLEVELSER" som vi lever etter med å gi våre gjester en annerledes handelseopplevelse. Vi har mange event som skal være med å innfri denne visjonen.

Sirkus har en sterk butikkmiks med vekt på mote og ungdomsbutikker, spisesteder og interiør.

Følg pressemeldinger fra Sirkus Shopping

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sirkus Shopping på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sirkus Shopping

Slik gjør Coop Mega det enklere å handle grønt – vinner Årets bærekraftpris 20253.2.2026 10:00:00 CET | Pressemelding

Årets bærekraftpris 2025 på Sirkus Shopping: – Vi vil gjøre det enkelt å ta grønne valg Flere og flere kunder ønsker å handle bærekraftig – og butikkene som gir gode, miljøvennlige alternativer, blir stadig viktigere. På Sirkus Shopping har dette engasjementet nå blitt løftet fram gjennom Årets bærekraftpris 2025. Prisen deles ut til en butikk som går foran og viser vei innen miljø, avfallshåndtering, gjenbruk, resirkulering og sosial bærekraft. Et tydelig forbilde Årets vinner er Coop Mega på Sirkus Shopping – en butikk som i flere år har jobbet systematisk og målrettet for å redusere sitt klimaavtrykk. – Vi er utrolig stolte av denne prisen. Den tilhører hele laget vårt som hver dag jobber for å gjøre bærekraft til en naturlig del av handleopplevelsen, sier butikkleder Geir Jørgensen.

Tredje størst vekst i landet – et resultat av mennesker, innsats og fellesskap.28.1.2026 10:55:24 CET | Pressemelding

Sirkus Shopping er kjøpesenteret med tredje største økning i Norge – en utvikling vi er svært stolte av. Sirkus Shopping legger bak seg nok et rekordår. I 2025 har senteret hatt en omsetningsvekst på hele 9 %, noe som plasserer oss som det kjøpesenteret med tredje største økning i landet. Ser vi de siste fire årene samlet, har Sirkus hatt en total vekst på imponerende 40 %. Dette er sterke tall som tydelig viser at arbeidet som legges ned hver dag gir resultater. Denne utviklingen kommer ikke av seg selv. Den er et resultat av ansatte og butikkdrivere som jobber målrettet, profesjonelt og med stort engasjement for å skape gode opplevelser – kombinert med lojale kunder som velger å besøke oss igjen og igjen. Det er nettopp dette samspillet som gir oss muligheten til å levere vårt aller beste, hver eneste dag. Med rekordomsetning bak oss har vi derfor valgt å feire oss selv – og samtidig gi en tydelig honnør til alle som har bidratt til å løfte Sirkus dit vi er i dag. Vi er stolte av gje

GI EN GAVE TIL NOEN SOM TRENGER DET – SAMMEN UTGJØR VI EN FORSKJELL16.12.2025 10:57:31 CET | Aktuelt

Siden 2014 har Hjelp mæ å hjelpe vært et viktig sikkerhetsnett for barnefamilier i Trondheim og omegn som lever i eller nær relativ fattigdom. Med et sterkt engasjement og et tydelig samfunnsoppdrag har organisasjonen, som ble formelt stiftet i 2015, gitt støtte, håp og verdighet til familier som strever – med særlig fokus på barn og unge. I år er behovet større enn noen gang. 132 familier har søkt om hjelp til jul og tallet fortsetter å øke. I tillegg bidrar organisasjonen til ensom julefeiring, krisesentre og andre organisasjoner som hjelper samme målgruppe. Til sammen utgjør dette over 300 barn. – «Vi ser at stadig flere familier trenger støtte, og at hverdagen for mange er blitt tøffere. For oss handler dette om å sørge for at barn får oppleve glede, mestring og normalitet – ikke bare til jul, men hele året», sier Marthe Øyangen, initiativtaker og grunnlegger av Hjelp mæ å hjelpe.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye