Martine Lunde jakter drømmeyrket

Martine Lunde trives godt som influenser, men er likevel nysgjerrig på å utforske hvilket yrke som passer best for henne når hun en dag avslutter influenserkarrieren. Nå starter jakten på drømmejobben.
Seerne har tidligere sett Martine Lunde i «Martine vil bli politi», hvor hun testet deler av politiutdanningen og -yrket.
–Jeg vet ikke hvor lenge jeg kan leve av å være influenser, og nå ønsker jeg å finne ut hvilket yrke som kan passe for meg. Da jeg testet deler av politiutdanningen og -yrket, fant jeg fort ut av det var altfor tøft. Jeg er kjempeglad for å få muligheten til å teste syv nye yrker, sier Martine Lunde.
I den nye serien skal vi følge Martine når hun tester ut følgende yrker: bonde, værmelder, bartender, dyrepleier, konditor, serviceansatt på McDonalds og skadedyrbekjemper.
–Det har vært både morsomt, spennende og utfordrende. Jeg har gjort ting jeg aldri kunne forestille meg at jeg skulle gjøre, som for eksempel når en ku skulle insemineres. Noen av utfordringene har overrasket og sjokkert meg, og noen av jobbene kan passe meg overraskende bra, forteller Martine Lunde.
Seerne har tidligere sett Martine Lunde i «Martine vil bli politi», hvor hun testet deler av politiutdanningen og -yrket.
«Martine vil ha jobb» består av åtte episoder og får premiere 2. mai på TV 2 Play.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Bloggerne, Funkyfam, Den beste Funkytwin, God morgen Norge, I fyr og flamme, Martine vil ha jobb og Hodejegerne.
Bilder







Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom