Periodevis stengning av trafikken i Vestre Strandgate

Stengningene vil foregå i periodene kl. 09.30-13.30 og kl. 18.00-06.00. Disse periodene er valgt for å unngå rushtrafikk morgen og ettermiddag.
Sikkerhetsavstand
Det skal utføres spuntarbeider ved Quadrum i forbindelse med legging av kabler i grøft. Dette arbeidet krever en sikkerhetsavstand som må ivaretas ved trafikkavvikling.
På grunn av sikkerhetsavstanden ved løft og sikring av spuntnål blir entreprenøren nødt til å holde trafikken i inntil 5 minutter hver gang en ny nål skal løftes og sikres.
Stengningene vil gjelde begge felt i sørgående retning (mot sjøen), mens i nordgående retning (mot Baneheia) er det kun venstre felt som bli stengt.
Myke trafikanter vil ivaretas ved hjelp av vaktposter som plasseres ut på gang- og sykkelveg.
Kontakter
Erling Andre FloByggeleder, E18/E39 Gartnerløkka-KolsdalenStatens vegvesen / Utbygging
Entrepriser 1,2,3 - Omlegging av infrastruktur
Bilder

Lenker
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Strindheimtunnelen: Trenger mer tid20.6.2025 14:51:45 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen trenger mer tid enn forutsatt på arbeidene i Strindheimtunnelen.
Bilferie er populært – 2 millioner nordmenn velger veien20.6.2025 14:30:17 CEST | Pressemelding
Hver tredje nordmann planlegger bilferie i Norge i år, og over to tredjedeler av de som valgte bilferie i fjor, planlegger å gjøre det igjen i sommer. Bilferie er stadig populært, viser en undersøkelse om nordmenns sommerferieplaner utført for Statens vegvesen.
Sjå video: Tok ned steinblokk i samband med skredsikring på rv. 1320.6.2025 13:20:43 CEST | Pressemelding
Slik såg det ut då Vegvesenet tok ned ei steinblokk i samband med skredsikringa på rv. 13 Ylvisåker natt til måndag denne veka.
Øvde på totalforsvar20.6.2025 11:12:52 CEST | Pressemelding
Forsvaret og Statens vegvesen har hatt felles øving.
Nappstraumtunnelen blir snart nattestengt19.6.2025 14:22:12 CEST | Pressemelding
Mandag 18.august 2025 starter arbeidet med å oppgradere Nappstraumtunnelen på E10 i Lofoten. Fra da av vil tunnelen bli stengt hver natt fra kl. 23.00 til kl. 06.00.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom