Halvveis til 400 nye boliger på Skårer syd
2.2.2022 08:27:10 CET | Peab | Pressemelding

I siste del av januar var det innflytting i Hus B. Samtidig reises råbygget til Hus C som er tredje byggetrinn. Her kommer 93 leiligheter som skal stå ferdig sommeren 2023. Hus A ble tatt i bruk av beboerne i 2021.
Boligsalget har gått bra helt siden prosjektet ble lagt ut på markedet.
– Halvparten av leilighetene i Hus C er allerede solgt, forteller prosjektsjef Roar Viken i Usbl Nye Boliger.
Boligkjøpere ser etter fine utearealer og beliggenhet
Han forteller at mange av kjøperne legger vekt på de fine utearealene og prosjektets unike signalbygg; Tunpaviljongen. Alle beboerne i borettslaget får tilgang til Tunpaviljongen, som kan benyttes til små og store arrangementer, enten privat eller i regi av borettslaget.
– Tunpaviljongen stod klar i midten av januar, og får en sentral funksjon som beboernes møteplass og forsamlingshus inne på et av de to tunene. I tillegg har vi planlagt begge tunene med lekeplasser og områder for ballspill og petanque, frukttrær, plantekasser, pergola og sittegrupper, sier Viken.
Han forteller at kjøperne også er opptatt av nærhet til skole, barnehage og kjøpesenter – og ikke minst – beliggenhet.
– Tunkvartalet ligger tilbaketrukket midt inne på Skårer syd, slik at det i liten grad blir utsatt for trafikkstøy. Vi bygger i 6 – 7 etasjer, og det er rekkehus på den ene siden. Derfor får mange av leilighetene utsikt rett inn i Losbyskogen, og det blir generelt gode lys- og solforhold.
Et område i rivende utvikling
Viken samarbeider tett med prosjektsjef Terje Hjelset i Peab Eiendomsutvikling som forklarer hvorfor det er så stor interesse rundt prosjektet:
– Denne delen av Lørenskog er i rivende utvikling. Vi opplever stor interesse fra folk i alle aldre som ønsker å bo urbant og sentralt – med kort avstand både til Oslo og marka. Mange har fått opp øynene for at kvadratmeterprisen for nye leiligheter i Lørenskog ligger mer enn 20 000 kroner under tilsvarende i Oslo, så her er det penger å spare, sier Hjelset.
I tilknytning til Tunkvartalet kommer et offentlig torg, der det blir butikker og serveringssteder. Nordover fra området Skårer syd går Skårersletta, som nå blir bygget om til en 23 meter bred miljøgate, som skal stå ferdig sommeren 2023.
Miljøgaten utgjør sentralaksen i et sammenhengende byområde og blir et attraktivt bindeledd til Lørenskog sentrum, med bussterminal og fremtidig t-banestasjon.
//Fakta om Tunkvartalet
Tunkvartalet er et samarbeidsprosjekt mellom to av Norges største aktører på eiendomsmarkedet: Peab Eiendomsutvikling og Usbl Nye Boliger. Kvartalet får til sammen 400 leiligheter på Skårer syd sentralt i Lørenskog.
- Ligger sentralt på Skårer syd i Lørenskog, 20 minutter fra Oslo sentrum
- Utvikles og eies i fellesskap av Peab Eiendomsutvikling og USBL Nye Boliger
- Totalentreprenør er Peab
- 5 byggetrinn, totalt 400 boliger
- Arkitekt er Spor Arkitekter
- Første byggestart var i 2019, siste leiligheter står klare i 2024
- Hus C bygges som trinn 3 og består av 93 leiligheter
Byggestart var i september 2021, overlevering planlegges sommeren 2023 - Hus A består av 105 leiligheter, Hus B har 84 leiligheter, bare en liten håndfull er fortsatt til salgs
Nøkkelord
Kontakter
Roar VikenProsjektsjefUsbl Nye Boliger
Tel:+47 41 65 19 65rv@usbl.noTerje HjelsetProsjektsjefPeab Eiendomsutvikling
Tel:+47 911 62 247terje.hjelset@peab.noBilder






Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 60 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1100 ansatte og en omsetning på ca. 6,1 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Bytorget i Askim går inn i gjennomføringsfasen15.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Avrop 2 i totalentreprisen med Peab Bygg er utløst. Dermed går hoveddelen av prosjektet Bytorget i Askim, med 116 boliger og næringsarealer, inn i gjennomføringsfasen. Bestillingen har en verdi på 319 millioner kroner ekskl. mva.
Peab sikret kontrakt for ny sykkelveg i Trondheim30.9.2026 13:30:51 CEST | Pressemelding
Peab Solberg Maskin er tildelt kontrakten for bygging av ny sykkelveg og fortau langs Torbjørn Bratts veg i Trondheim. Kontrakten med Trøndelag fylkeskommune har en verdi på om lag 74 millioner kroner ekskl. mva.
Peab blir partner i Kunnskapsarena for ombruk i byggebransjen3.9.2026 09:46:36 CEST | Pressemelding
Peab går inn som partner i nasjonal kunnskapsarena for ombruk. – For oss betyr det en verdifull tilgang til kunnskap, praktiske verktøy og erfaringer fra aktører i hele bransjen, sier regiondirektør Magnus Taugbøl Brekke i Peab.
13 000 medarbeidere deltok i Peabs arbeidsmiljøuke2.9.2026 09:19:48 CEST | Pressemelding
Den 24. – 28. august samlet Peab-konsernet rundt 13 000 medarbeidere til årets Arbeidsmiljøuke. Gjennom praktiske øvelser, dialog og beredskapstrening satte ansatte over hele Norden ekstra fokus på helse, arbeidsmiljø og sikkerhet.
Kommende endringer i Peabs konsernledelse28.8.2026 08:07:40 CEST | Pressemelding
1. januar 2027 går Peab inn i en ny forretningsplanperiode for 2027–2029. For å legge til rette for videre lønnsom vekst og som en del av pågående etterfølgerprosesser, gjøres følgende endringer i Peabs konsernledelse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
