Herborg Kråkevik slipper sitt aller første album for barn!

Del
Herborg Kråkevik slipper albumet "Barnas Juleroser" i dag

Hør "Barnas Juleroser" her

Herborg Kråkeviks nye utgivelse "Barnas Juleroser" er en samling av fortellinger, dikt og sanger fra de fire Barnas Juleroser-heftene som er kommet ut de siste årene, og til sammen har dette blitt en original og varm blanding av lydbok og musikk.  

Sangene er kjente og kjære norske julesanger, innspilt med nye, forlokkende arrangementer og noen av Norges mest anerkjente musikere. Med seg har hun Julerosekvintetten, Bolteløkka Jentekor, Bislett guttekor, Espen Berg, Kåre Conradi og Mathias Eick.

"Med Barnas Juleroser-albumet tenner me lyktene våre for den gode forteljinga, den gode julesongen og gleda over å venta på jula!" - Herborg Kråkevik

Fortellingene som Herborg leser er skrevet av Maria Parr og Harald Nortun, to av landets fremste barnebokforfattere, i tillegg til dikt av Ruth Lillegraven og Odd Nordstoga. Med seg har hun også Kåre Conradi, som har skrevet et vakkert juleminne fra sin egen barndom og et dikt om jula sitt vesen, som han selv leser.

I tillegg til nytt album og årets julehefter, tar Herborg Kråkevik musikk- og suksesskonseptet Juleroser med til utvalgte scener rundt om i landet i november og desember. På turneen har hun med seg forfatteren Vigdis Hjorth, journalist og humorist Linda Eide, trompetvirtuos Mathias Eick og Julerosekvintetten. På hver konsert vil det være med lokale barnekor, som fremfører sanger fra det nye albumet "Barnas Juleroser". Se hele turnélisten her: Julerosekveld 2021.

Ideen til albumet kom da Herborg var på Juleroseturné i desember 2020. Mange av konsertene ble naturligvis avlyst, og Herborg og musikerne fikk en del uforutsett fritid. Da fikk plateselskapssjef Helge Westbye den geniale ideen om å booke Rainbow Studio og spille inn de fire julesangene som hadde stått i Barnas Juleroser-heftene. 

"Helge ville ikkje at me gjekk ledige, som visstnok er rota til alt vondt, og bestilte Norges beste studio. Jazzpianist Espen Berg sette i gang med å arrangera dei fire julesongane som me spelte inn med eit stjernelag av jazzmusikarar og klassiske strykarar. Eg fortsette med å lese inn forteljingar og dikt frå hefta, og fekk Kåre Conradi til å lesa inn si forteljing. Duetten øvde me på via telefon og Zoom, og vips så var eit Corona-skapt album ferdig!" - Herborg Kråkevik

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Sounds Like Gold

Sounds Like Gold
Sounds Like Gold
Dronningens gate 16
0152 Oslo

http://www.soundslikegold.com

Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye