Sony Music Norway

Kamelen er tilbake med «Kapital»

Del
Den platinasertifiserte Bergenrapperen Kamelen er tilbake med «Kapital». Etter å ha sluppet fanfavorittene «Money Moves» med danske Branco, «Murda (Warzone)» og ikke minst klubb-bangeren «Creme De La Creme», slipper Kamelen en låt som befester både status og kontroll, samtidig som han varmer opp til storslått opptreden og to nominasjoner på P3 Gull neste helg.

«Jeg hadde nettopp kjøpt meg ny klokke, en Day-Date Rolex i helgull som jeg følte jeg måtte rappe litt om. Noen tenker vel at det er sløsing av penger med dyre klokker, men om man kjøper de riktige modellene er det heller en investering. En investering som denne stiger i verdi med årene og gir meg mer kapital, rett og slett» - Kamelen

Med en særegen flow, tunge trommer og et tempo som kan gire deg opp til både jobb, trening og fest leverer Kamelen bunnsolid tekst, rytme og energi. Låten er produsert av Anders Nilsen og ble laget rett etter «Creme De La Creme». 

«Vi dunket den låten inn rett etter at vi ble ferdige med Creme DLa Creme. Det var god vibb med Anders i studio, spesielt siden jeg nettopp hadde kjøpt meg ny klokke, hehe» - Kamelen

Etter å ha sluppet det ærlige og personlige albumet «#FRIKJENT» til strålende anmeldelser og radiolistinger i januar, varmet Kamelen opp til sommeren med houselåten «Creme De La Creme» i april. Låten ble listet på både MP3 og P3, ble en aldri så liten sommerhit og er i høst nominert i kategorien «Årets Låt» på P3 Gull. Før sommeren slapp han låten «Murda (Warzone)», og i august hoppet han på en av landets største låter og gjorde en remix av A36 sin «Samma gamla vanliga» med Branco, som la seg høyt på de danske topplistene. Han fulgte så opp med nok et landsoverskridende samarbeid med Branco, «Money Moves». Med «Kaptial» beviser Kamelen igjen at han ikke trenger noen andre enn seg selv.

«Kapital» er ute 19. november. 

____________________

Hip hop-artist og historieforteller Kamelen, også kjent som Slim Kamel, ble kjent over natten da han rømte fra politiets varetekt samtidig som han slapp singelen «Si ingenting» i 2015. Kamelen har, med hyppige utgivelser, etablert seg som en undergrunnsfavoritt og en viktig musikalsk stemme for en underrepresentert gruppeI 2018 ble han nominert til både Gramo-stipendet og Spellemann for «Årets gjennombrudd». På veggen henger troféer for albumet «Kingpin Slim» og låter som blant annet «Lil Homie», «Beng Beng Beng», «Si ingenting», «Klubbkamel» og «Vil ba vekk». Albumet «#FRIKJENT» som kom i januar i år var inspirert av fire måneder i varetekt for et ran han ikke begikk. Samlingen låter ble som et motsvar til anklagene, og et innblikk i en intenst frustrerende periode, og inneholdt låter som «STAKKEN», «FERRARI» og «SIDEN DAG 1». 

Kontakter

Bilder

Om Sony Music Norway

Sony Music Norway
Sony Music Norway
Grev Wedels Plass 9
0151 Oslo

http://www.sonymusic.no

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye