Ny ledelse i Norges Jeger- og Fiskerforbund
14.11.2021 13:47:02 CET | Norges Jeger- og Fiskerforbund | Pressemelding

NJFF er interesseorganisasjonen for landets jegere og fiskere. Hvert tredje år arrangeres landsmøte der også det kommende forbundstyret blir valgt. Denne gangen var det hard kamp om plassene i styret, noe som er et sunnhetstegn i en levende organisasjon.
Styret skal settes sammen med et øye til en rettferdig og fornuftig geografisk, kjønnsmessig og aldersmessig representasjon. I tillegg skal de ulike interessefeltene i forbundet ivaretas. Det valgte styret synes å ivareta alle disse hensynene på en god måte. Landsmøtet ga tydelige signaler i viktige saker for organisasjonen som lakseforvaltning, rovviltforvaltning, rekrutteringsarbeidet, kvinnesatsingen og mye annet.
Nytt forbundsstyre
Knut Arne Gjems fra Våler i Hedmark ble valgt til leder. Han går dermed løs på sin andre periode som leder av forbundsstyret. Begge nestlederne kommer fra det forrige forbundsstyret, og bærer med seg nyttig erfaring inn i det nye styret.
Leder - Knut Arne Gjems, Hedmark
1. Nestleder - Line Johansen, Buskerud
2. nestleder - Bjarte Erstad, Hordaland
Styremedlem - Ole-Martin Meland, Telemark
Styremedlem - Øystein Hansen, Finnmark
Styremedlem - Tina Dyrstad Fossdal, Vest Agder
Styremedlem - Bjørn F Mathiesen, Akershus
Styremedlem - Craig Furunes, Nord Trøndelag
Styremedlem - Alf Erik Røyrvik, Sogn og Fjordane
1. varamedlem - Mathea Sætre Liberg, Hedmark
2. Varamedlem - Anne Lise Sekse, Rogaland
3. varamedlem - Kim-Louis Belaska, Vestfold
4. varamedlem - Camilla Strandskogen Moseid, Vest Agder
Bilder

Om Norges Jeger- og Fiskerforbund
Norges Jeger- og Fiskerforbund er den eneste landsdekkende interesseorganisasjon for jegere og fiskere i Norge. Vi er en partipolitisk nøytral organisasjon, men har et sterkt jakt-, fiske-, og naturpolitisk engasjement i mange saker.
Følg pressemeldinger fra Norges Jeger- og Fiskerforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Jeger- og Fiskerforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Jeger- og Fiskerforbund
Viktig for ferske jegere8.6.2026 06:56:16 CEST | Pressemelding
Det blir ikke noe av den kraftige økningen i gebyrer for å søke om våpentillatelse for å kunne jakte. Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF) er svært fornøyde.
Vil ha forutsigbarhet for jegere på hjortejakt12.5.2026 14:30:10 CEST | Pressemelding
Når ny viltressurslov trer i kraft ønsker Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF) nasjonale regler for bruken av termisk utstyr, slik at det blir enkelt for jegerne og kommunene.
Historisk NM-seier22.4.2026 13:35:43 CEST | Pressemelding
Kaja Broen Eriksen er første kvinnelige norgesmester i jaktfelt.
NJFF inn som partshjelp9.4.2026 16:16:03 CEST | Pressemelding
Høyesterett gir grønt lys for Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF) til å opptre som partshjelp i ankesaken om dumping av gruveavfall i Førdefjorden.
Tåler norsk natur et nytt «oppdrettseventyr»?17.2.2026 13:40:57 CET | Kronikk
Vi må lære av de alvorlige feilene som ble gjort i utviklingen av lakseoppdrett, og se til at torskeoppdrett ikke blir en trussel mot den ville torsken og annet liv langs kysten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
