Mimir kjøper Moelven Modus AB

Det betyr at kontor- og systeminnredningsselskapet skifter eiere, og kommer til å fortsette virksomheten under merkevaren Eurowand.
- Mimir fokuserer på utvikling av miljøvennlige løsninger innen ulike bransjer, og er derfor glade for å kunne ønske Eurowand velkommen til Mimir-gruppen. Vi har lang erfaring med investeringer i byggmaterialsektoren, og skal jobbe tett med medarbeiderne i Eurowand for å forsterke selskapet og løsningene deresi markedet, sier operasjonell partner Jeff Bork i Mimir-gruppen.
Moelven Modus AB leverer fleksible og klimasmarte systemvegger til kontormarkedet, og hadde en omsetning i 2020 på over270 millioner SEK. Selskapet har 140 medarbeidere.
- Vi ønsker våre gode kollegaer i Moelven Modus AB alt godt med nye og ambisiøse eiere. Det er selvsagt vemodig å se en del av Moelven-familien gå ut av konsernet, men vi har stor tro på at Mimirhar det som trengs for å videreutvikle og forsterke selskapet inn i framtiden, sier konsernsjef i Moelven Industrier ASA, Morten Kristiansen.
OmMimir
Mimirer et globalt investeringsselskap som fokuserer på å kjøpe divisjoner og forretningsområder fra multinasjonale selskaper.Mimirseierskap eroperasjonelt og har i dag virksomhet i 20 land med mer enn 1000 ansatte.
Nøkkelord
Kontakter
Joakim Notö
Managing Partner, Group Chairman
Tel: +46 (0)739 86 36 37
joakim.noto@mimirinvest.com
Morten KristiansenKonsernsjef
Tel:+47 911 18 250Morten.Kristiansen@moelven.comBilder
Om Moelven
Moelven Industrier ASA er et skandinavisk industrikonsern som produserer og leverer bærekraftige produkter og løsninger til byggebransjen. Konsernet hadde en omsetning i 2023 på rundt NOK 12,9 milliarder, og har ca. 3300 medarbeidere. Moelvens 34 produksjonsselskaper er fordelt på 40 produksjonssteder i Norge og Sverige, og er organisert i tre divisjoner: Timber, Wood og Byggsystemer.
Følg pressemeldinger fra Moelven
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Moelven på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Moelven
Bergen Prosjekt og Sotra Entreprenør skal levere systeminnredninger fra Moelven Modus i Bergen9.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
En helt ny samarbeidsavtale markerer en viktig milepæl for Moelven Modus, som nylig har utvidet sin forretningsmodell til også å omfatte produktsalg til samarbeidspartnere over hele landet.
Rune Abrahamsen forlater Moelven Limtre AS4.4.2025 15:30:26 CEST | Pressemelding
Rune Abrahamsen slutter i Moelven, etter 9 år som administrerende direktør for Moelven Limtre AS.
Ærverdig modulbygg på Blindern Studenterhjem31.3.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
På Blindern er et treetasjes bygg i nyklassisk stil heist på plass i løpet av få dager. Bygget består av 54 moduler som blir montert sammen til et permanent hybelbygg med dagens tekniske standard. Moelven Byggmodul AS er totalentreprenør, og har produsert modulene i fabrikken sin på Moelv.
Ser framover etter et krevende 202421.3.2025 11:00:00 CET | Pressemelding
Moelven opplevde et krevende fjorår, med et negativt driftsresultat. - Vi ser framover og har blikket rettet mot det vi selv kan påvirke, sier konsernsjef Morten Kristiansen.
Han tar over ledertrøya ved Moelven Van Severen17.3.2025 14:00:00 CET | Pressemelding
Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved sagbruket fra 1. oktober. – Jeg ser med stor ydmykhet fram til å ta over ansvaret for Moelven Van Severen, en bedrift med stolte tradisjoner og dyktige medarbeidere, sier Kroglund Rian.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom