4Service med storsatsing i Tollgaarden
8.9.2021 08:00:05 CEST | Entra ASA | Pressemelding

Det historiske bygget Tollgaarden ligger i Schweigaards gate 15, bare noen få minutters gange fra Oslo S og tett på gangbruen over til Barcode. Eiendommen gjennomgår for tiden en totalrehabilitering og skal være ferdig sommeren 2023. Tollgaardens nesten 100 år lange historie skal nå videreføres i en fremtidsrettet og innbydende innpakning, samtidig som den gjøres mer tilgjengelig for byens innbyggere.
— For en serviceleverandør så er slike prosjekter fantastiske. Det å få være med og bidra fra en stolt historie til en fremtidsrettet kontoropplevelse – det skaper entusiasme. Tollgaarden blir en opplevelse som skal skape engasjement for den klassiske arkitekturen og historien, respekt for beliggenheten - i krysningen mellom øst og vest og gleden av å kunne utvikle og skape områder med mennesker i sentrum. Vårt engasjement for utenforskap sammen med YTE gir slike prosjekter en ekstra dimensjon ved at vi her skal gi mennesker en mulighet, sier konsernsjef Tor Rønhovde i 4Service.
Storsatsingen til 4Service Facility inkluderer ulike serveringskonsepter. Det vil bli en personalrestaurant som etter arbeidstid vil være åpen for alle, en kaffebar, ulike spise, -og serveringssteder, hvor blant annet den godt skjulte bakgården blir tatt i bruk og åpnet opp for publikum. I tillegg skal 4Service Facility drifte et møteromsenter som vil egne seg til ulike arrangementer eller korttidsleie av kontorplasser. Målet med satsingen er å gi et attraktivt tilbud til både leietakere, nærområdet og ikke minst bidra til å skape mer liv på plassen foran bygget.
– Det er gledelig å inngå denne avtalen med 4Service, og vi ser frem til et tett og godt samarbeid med å videreføre og fornye historien for dette markante bygget. Den store satsingen som vi nå velger å gjøre her, vil være viktig og passer inn i revitaliseringen av området. Gjennom engasjementet som 4Service har med YTE bidrar vi til å skape et jobbtilbud for mennesker som i dag står utenfor arbeidslivet. Dette er noe som er viktig for oss også, og vi håper at flere aktører velger å følge opp med lignende tiltak, sier Sonja Horn - administrerende direktør i Entra ASA.
Schweigaards gate 15 ble tegnet av arkitekt Henry Bucher og var oppført i perioden 1919 til 1926. Bygget ble tegnet og bygget for Oslos Jernbanetollsted, men har siden den tid også huset flere andre statsetater.
Nøkkelord
Kontakter
Stein-Arne Tjore, kommunikasjonssjef i Entra, telefon: 915 39 846, epost: stj@entra.no
Marius Pedersen, direktør Salg & Marked i 4Service, telefon: 400 65 067, epost: marius.pedersen@4service.no
Bilder

Om Entra ASA
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Entra signerer leieavtale med DeepOcean for Verkstedveien 31.6.2026 08:45:32 CEST | Pressemelding
(Oslo, 1. juni 2026) Entra har signert en langsiktig leieavtale med DeepOcean i Verkstedveien 3 på Skøyen. Avtalen omfatter litt over 1 500 kvadratmeter kontorareal sentralt på Skøyen.
Coop Norge inngår leieavtale med Entra – flytter hovedkontoret til Schweigaards gate 1620.4.2026 10:58:21 CEST | Pressemelding
(Oslo, 20. april 2026) Coop Norge SA har inngått en langsiktig leieavtale med Entra i Schweigaards gate 16 i Oslo. Coop Norge leier hele kontorbygget på 15.500 kvadratmeter og samler med det hovedkontoret under samme tak. Entra skal tilpasse lokalene slik at Coop Norge er godt rustet for fremtiden, med nye måter å arbeide og samhandle på.
Element Logic flytter inn i Posthuset16.4.2026 08:45:27 CEST | Pressemelding
(Oslo, 16. april 2026) Element Logic har inngått en langsiktig leieavtale med Entra og flytter inn i Posthuset ved Oslo S. Avtalen omfatter cirka 1 000 kvadratmeter moderne kontorlokaler, og sikrer selskapet en sentral plassering midt på Norges største kollektivknutepunkt.
Circle K flytter til Stenersgata 1 – Entra starter nytt prosjekt midt i Oslo15.4.2026 10:02:39 CEST | Pressemelding
(Oslo, 15. april 2026) Circle K AS har signert en langsiktig leieavtale med Entra i Stenersgata 1, rett ved Oslo S og Jernbanetorget. Avtalen gjør at Entra starter totalrehabilitering av resterende del av eiendommen og åpner for at flere virksomheter kan sikre seg kontorlokaler i et av hovedstadens mest sentrale kontorbygg.
Entra med tre nye leieavtaler på Bryn19.3.2026 10:40:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 19. mars 2026) Entra har signert tre nye leieavtaler i Brynsengfaret 6 i Oslo. Avtalene omfatter totalt om lag 1900 kvadratmeter kontorlokaler med varighet på opptil ti år.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom