TV 2

Slik blir TV 2s La Liga-satsing

Del
I helgen braker det løs i flere store fotball-ligaer, deriblant spanske La Liga, som i år er en ny rettighet for TV 2. - En fullskala satsing på La Liga er noe vi har ønsket oss lenge, sier TV 2s sportsredaktør Vegard Jansen Hagen, som også har gjort flere nye signeringer på eget lag før sesongstart.
LA LIGA-TEAM: Mina Finstad Berg (f.v.), Simen Stamsø Møller, Christina Paulos, Morten Langli, Anne Sturød og Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/Eivind Senneset/Øyvind Ganesh Eknes
LA LIGA-TEAM: Mina Finstad Berg (f.v.), Simen Stamsø Møller, Christina Paulos, Morten Langli, Anne Sturød og Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/Eivind Senneset/Øyvind Ganesh Eknes

Denne høsten kommer TV 2 til å ha historiens beste sportstilbud. Aldri har det vært mer fotball i TV 2s flater - med Premier League, Champions League, VM- og EM-kvalifisering, Nations League - og nevnte La Liga.

- Endelig har vi rettighetene til hele La Liga og kan sende samtlige 380 kamper. Det betyr studiosending hver runde og en dedikert gjeng som vil jobbe knallhardt uke inn, uke ut for å løfte La Liga-interessen i Norge, sier Vegard Jansen Hagen.

Før sesongen er TV 2 Sportens lag blitt styrket med tre profiler, som alle har vært tilknyttet TV 2 tidligere: Anne Sturød, som kommer fra Discovery, Christina Paulos fra VG og Morten Langli fra NENT.

Alle tre skal jobbe tett med La Liga-satsingen. Dette betyr at disse profilene utgjør TV 2s La Liga-lag: Anne Sturød, Morten Langli, Christina Paulos, Endre Olav Osnes, Simen Stamsø Møller og Mina Finstad Berg, samt Guillem Balague og Alexandra Jonson som begge har base i Spania.

De tre nysigneringene gleder seg til å ta fatt på La Liga-sesongen på TV 2:

- Det blir veldig spennende å få være med og bygge noe helt nytt rundt spansk fotball i TV 2, sammen med skikkelig flinke folk, sier Anne Sturød.

- Det var umulig for meg å takke nei til det nærmeste jeg kommer en drømmejobb når spansk fotball nå kommer tilbake igjen til TV 2. Jeg gleder meg utrolig mye til å få være med å formidle fantastiske fotballrettigheter til TV 2s seere sammen med en gjeng med utrolig flinke folk, sier Christina Paulos.

- Jeg hadde 10 fantastiske år i TV 2 mellom 2004 og 2014. Jeg er stolt over å få komme tilbake. Min kommentatorkarriere startet jo med spansk fotball på TV 2. Det skal bli artig å ta opp den tråden, sier Morten Langli.

La Liga-sesongen starter allerede i kveld, med oppgjøret mellom Valencia og Getafe på TV 2 Sport 1 og TV 2 Play. Sendingen begynner kl. 20.30, avspark er kl. 21.00.

Videre ser sendeplanen for åpningshelgen i La Liga slik ut:

Lørdag 14. august:

Mallorca - Real Betis, sending fra kl. 19.25 på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Play

Cádiz - Levante, sending fra kl. 19.25 på TV 2 Play

Alavés - Real Madrid, sending fra kl. 21.15 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Play

Osasuna - Espanyol, sending fra kl. 21.55 på TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Play

Søndag 15. august:

Celta Vigo - Atlético Madrid, sending fra kl. 17.00 på TV 2 Sport 1 og TV 2 Play

Barcelona - Real Sociedad, sending fra kl. 19.30 på TV 2 Sport 1 og TV 2 Play

Sevilla - Rayo Vallecano, sending fra kl. 22.10 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Play

Mandag 16. august:

Villarreal - Granada, sending fra kl. 19.55 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Play

Elche - Athletic Bilbao, sending fra kl. 21.55 på TV 2 Sport Premium og TV 2 Play

Denne helgen er det også Premier League-start i England, og TV 2 går dermed inn i sin siste sesong med rettighetene til den engelske topp-divisjonen.

- Når vi har fått mulighet til å sende absolutt alle de 380 kampene, så har vi bestemt oss for å satse mer enn noen gang og avslutte en eventyrlig Premier League-epoke med et smell! Vi har et forventningsfullt og kravstort publikum som forventer og fortjener det beste. Så våre ambisjoner er store. Vi skal fullføre med det som har vært våre kjennetegn gjennom 12 år: Sterk tilstedeværelse i England, de beste kommentatorene og engasjerende studiosendinger med både norske og utenlandske eksperter, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.

Kontakter

Håvard SolemSenior PR- og medierådgiver

Pressekontakt for Landskampen, Skal vi danse, Allsang på grensen, Helt Harald, Gullruten, TV 2 Sporten og TV 2s høstlansering.

Tel:934 35 922hvl@tv2.no

Bilder

LA LIGA-TEAM: Mina Finstad Berg (f.v.), Simen Stamsø Møller, Christina Paulos, Morten Langli, Anne Sturød og Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/Eivind Senneset/Øyvind Ganesh Eknes
LA LIGA-TEAM: Mina Finstad Berg (f.v.), Simen Stamsø Møller, Christina Paulos, Morten Langli, Anne Sturød og Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/Eivind Senneset/Øyvind Ganesh Eknes
Last ned bilde
Anne Sturød. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Anne Sturød. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Last ned bilde
Morten Langli. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Morten Langli. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Last ned bilde
Christina Paulos. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Christina Paulos. Foto: Øyvind Ganesh Eknes/TV 2
Last ned bilde
Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/TV 2
Endre Olav Osnes. Foto: Espen Solli/TV 2
Last ned bilde
Simen Stamsø Møller. Foto: Eivind Senneset/TV 2
Simen Stamsø Møller. Foto: Eivind Senneset/TV 2
Last ned bilde
Mina Finstad Berg. Foto: Espen Solli/TV 2
Mina Finstad Berg. Foto: Espen Solli/TV 2
Last ned bilde

Om TV 2

TV 2
TV 2
Lars Hilles gate 30
5020 Bergen

02255http://www.TV2.no

Vi er TV 2

Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.

TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.

Følg pressemeldinger fra TV 2

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra TV 2

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye