Ny musikkvideo fra Marcus & Martinus: Belinda med Alex Rose

På fredag slapp Marcus & Martinus sin nye singel “Belinda”, og i dag er musikkvideoen endelig ute. Med seg på låten har de Alex Rose, en av Latin-Amerikas mest ettertraktede stjerner, og musikkvideoen er spilt inn både i Norge og USA.
“I utgangspunktet hadde vi store planer om å reise til Miami for å spille inn musikkvideoen sammen med Alex Rose. Ettersom vi ikke kunne reise noen sted grunnet pandemien så måtte vi skrinlegge den planen og starte på nytt. Da fant vi ut at vi like gjerne kunne lage en video om akkurat det - at vi ikke kunne reise. Vi fikk Alex til å spille inn sin del med et lokalt team i Miami, mens vi fikk leke oss på en nedstengt Torp Flyplass - resultatet ble en herlig musikkvideo som vi håper fansen vår vil elske like mye som oss! Stor shout out til Frederic Esnault som nailet hele konseptet!”- Marcus & Martinus
Se musikkvideoen til “Belinda” HER.
Marcus og Martinus anses å være en av Skandinavias største pop-fenomen. I ung alder har de allerede rukket å etablere seg som suksessfulle, internasjonale artister med en enorm og dedikert fanbase verden over. Tvillingene, som er kjent for sine energiske og tilstedeværende live-opptredener, dro på deres første internasjonale turne i 2018 bestående av hele 26 show. Ikke lenge etterpå ble de invitert med som oppvarmingsartist for Jason Derulo på hans 2Sides World-turne i Europa. Sommeren 2019 la de hardtarbeidende brødrene ut på en arena-turne i et utvalg Europeiske byer.
I tillegg til et imponerende antall streams og en rekke hits og album, har de også vunnet Spellemannsprisen som årets artist 2017. Dette gjør guttene til de yngste artistene som noen sinne har vunnet den gjeve prisen. Etter gjennombruddet med “To dråper vann” i 2012 har de toppet hitlistene med flere singler og album både nasjonalt og internasjonalt. I 2019 signerte Marcus og Martinus en ny verdensomspennende platekontrakt med Universal Music Group og et internasjonalt booking-selskap kalt Paradigm Talent Agency.
Alex Rose sin første hit kom i 2017 da han slapp en remix av låten sin “Percocet” med Lenny Tavarez. Han ble hyllet som den nye stemmen til trap, og låten har nå over 73 millioner streams på Spotify. I etterkant av singelen “Percocet” ga Rose ut sitt første album “Secflix”, og gjennomførte en utsolgt turné i hjemlandet Puerto Rico. I 2019 ga Rose ut to album, “Back in My Days” og “LOST”. Singelen “Jangueo” fra sistnevnte album har passert 260 millioner streams på Spotify.
Nøkkelord
Kontakter
Maria SanniEvent & Promotion Manager
Tel:+47 974 94 254Maria.Sanni@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Rolf Løvland tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under hyllestkonsert i Kilden4.9.2025 15:12:46 CEST | Pressemelding
Komponist og låtskriver Rolf Løvland ble onsdag 3. september tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under en storslått hyllestkonsert i Kilden Teater og Konserthus i Kristiansand.
Hold fast i sommeren med Ys1 - Dance Around (This Room)4.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
"For alle som har noen de er glad i, eller hvis du bare er glad i å danse." Fredag 5. september slipper stjerneskuddet Ys1 sin første singel etter EP-debuten «Forsvinne Jeg Og». Singelen er, i kjent Ys1-stil, en frisk blanding av sjangere - men «Dance Around (This Room)» beveger seg inn i et varmere og gladere lydbilde.
Ramón - DESPUÉS DE LA FERIA4.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Et kapittel er over, og vi beveger oss inn i høsten. Eventyret pakkes sammen og Ramón lukker Torres Tivoli for siste gang med sangen "DESPUÉS LA FERIA" - en sang om å elske litt for mye og vente litt for lenge.
Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha
Tobias Sten slipper utvida album 15. august – med tre nye låter og duett med Synne Vo14.8.2025 12:30:00 CEST | Pressemelding
Fra viralt kaos på Moldejazz til førsteplass på Spotify: Tobias Sten har hatt en sommer få artister opplever i løpet av en hel karriere. Med tre låter i Topp 10, elleve i Topp 200, og et album som har tronet på #1 i flere uker, er 21-åringen fra Stord nå klar med en utvidet versjon av debutalbumet – tre nye låter som fullfører historien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom