Geelmuyden Kiese flytter til Tullinkvartalet i september
2.6.2021 08:10:20 CEST | Geelmuyden Kiese | Pressemelding

—Vi gleder oss til å komme til splitter nye lokaler hvor vi kan ta vare på kunder og kolleger og bli en del av familien i et dynamisk og innovativt miljø, sier partner i Geelmuyden Kiese, Margrethe Geelmuyden, som har ledet an i jakten på lokaler.
Toppetasjen i det trekantede bygget St Olavs plass 5 er et nytt påbygg på ca. 1100 m2 som skal stå ferdig høsten 2022. Likevel flytter Geelmuyden Kiese til Tullinkvartalet allerede 1. september i år.
— Entra tar godt vare på oss. Vi får tilbringe ventetiden i nabobygget Rebel, som også er del av Tullinkvartalet. Der møter vi opp med PC-en og kan slå oss ned i nyrenoverte og nymøblerte lokaler med utsikt over hele byen, sier Geelmuyden.
Tullinkvartalet er navnet på Entras omfattende utvikling og rehabilitering mellom Tullinløkka og St. Olavs plass. Området revitaliseres og aktiviseres med en miks av kontorleietakere, studenter og et rikt utvalg av serverings- og bespisningstilbud. Entras mål er å legge til rette for en mangfoldig bydel med variert arkitektur og en god blanding av nybygg og bevaring av eldre bygningsmasse, og skape et levende kvartal.
— Ved den pågående rehabiliteringen er det stort fokus på å etablere innovative og fleksible løsninger som er tilpasset den enkelte kunde. Vi ser frem til å ønske Geelmuyden Kiese velkommen som kunde på Tullin, og etter hvert inn i det ikoniske Erling Viksjø-bygget. Vi tror de vil passe godt inn og føle seg hjemme på Tullin, sier direktør for marked og eiendomsutvikling Tore Bakken i Entra
Entra legger opp til et inkluderende fellesskap mellom leietakere med fellesfunksjoner som auditorium, utstillingslokaler, og eget ølbryggeri.
— Kontoret skal være en trivelig og inspirerende møteplass der kunder og medarbeidere føler seg hjemme. I tillegg trenger vi fleksibilitet og lokaler tilpasset nye former for aktivitet. Teams-rom, auditorium og kanksje et bryggeri. Vi har faktisk trålet hele byen for å finne det vi ønsker oss. Tullin-kvartalet leverer både på fellesskap og fleksibilitet.
— Dessuten er St. Olavs plass, når all byggevirksomheten er ferdig, en av byens virkelige perler. Faktisk var det her Hans Geelmuyden og Jo Kiese startet Geelmuyden Kiese for 32 år siden, sier hun.
— En rebell vender hjem, er kommentaren fra Hans G.
GK holder i dag til på Solli plass og ønsket ikke å fornye leiekontrakten.
Nøkkelord
Kontakter
Margrethe Geelmuyden
Partner
+47 932 17 133
Geelmuyden Kiese
Sommerrogata 13 – 15, N-0255 Oslo
margrethe.geelmuyden@gknordic.com
Marit Høvik Hartmann
Managing Partner Norge
+47 9321 9320
Geelmuyden Kiese
Sommerrogata 13 – 15, N-0255 Oslo
marit.hartmann@gknordic.com
Hans GeelmuydenSenior partner og sjef i GKG
Tel:+47 902 03 484hans.geelmuyden@gknordic.comBilder




Om Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese er i dag Skandinavias største kommunikasjonsbyrå med kontorer i København, Oslo, Bergen og Stockholm, totalt 140 medarbeidere. Globalt er GK eksklusiv Skandinavisk partner med Ketchum som er verdens 4. største PR-nettverk, og med FTI som er ett av de største fagmiljøene på public-affairs. Kundelisten ligger åpen på selskapets websider. Hans Geelmuyden eier 90% av aksjene i GKG. De resterende aksjene er eiet av partnerne Margrethe Geelmuyden, Svein Roger Selle, Geir Ove Harnes, Petter Herming, Karne Lykkebo, Mikkel S. Bendtsen, Christian Grønning, Johan Brandt, Simon Wallin og Marit Høvik Hartmann.
Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Balder Haarklou Jensen: Prisvinnende journalist til Geelmuyden Kiese16.10.2026 10:41:23 CEST | Pressemelding
Oslo – 16. oktober 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Balder Haarklou Jensen Han kommer fra stillingen som nisjeredaktør for klima og energi i Altinget. Den prisvinnende journalisten har bakgrunn fra E24 og SINTEF og en mastergrad i europastudier fra Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet, NTNU. Nå skal han arbeide med strategisk kommunikasjon, samfunnskontakt og rådgivning, med særlig vekt på klima, energi og politikk.
Sander Riis Eilertsen: Fra FN og Stortinget til Geelmuyden Kiese25.9.2026 11:51:58 CEST | Pressemelding
Oslo 25. september 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Sander Riis Eilertsen (31), som kommer fra FN-organisasjonen Sustainable Energy for All, SEforALL. Eilertsen har bakgrunn fra blant annet Stortinget, YS, Norad og Norges FN-delegasjon i Wien, og skal arbeide med strategisk kommunikasjon og samfunnskontakt.
Tidligere statssekretær Roy Angelvik tilknyttes Geelmuyden Kiese: Styrker satsing på sjømat og fiskeri11.9.2026 11:07:45 CEST | Pressemelding
11. september 2026 – Tidligere statssekretær Roy Angelvik inngår et strategisk partnerskap med Geelmuyden Kiese. Fra oktober blir han assosiert partner i Geelmuyden Kiese gjennom sitt selskap PA Strategy AS. Sammen styrker de satsingen på sjømat- og fiskerisektoren – en sektor som også er viktig for dagligvarekjedene og den samlede matindustrien i Norge.
Riksdagsvalget i Sverige: Første analyse av riksdagsvalget Hvordan blir Sverige etter riksdagsvalget på søndag?8.9.2026 16:01:08 CEST | Pressemelding
8. september 2026 – Mandag morgen den 14. september – bare timer etter at svenskene har avgitt sine stemmer – samles sentrale norske og svenske eksperter i Oslo for å analysere valgresultatet. Hvem vant, hvem tapte, hvem skal styre Sverige – og hva betyr valget for Norge, norsk næringsliv og det nordiske forsvars- og sikkerhetssamarbeidet?
Geelmuyden Kiese styrker corporate-teamet med Lars Mæhle2.9.2026 11:22:44 CEST | Pressemelding
Oslo 2. september 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Lars Mæhle som seniorkonsulent i avdeling for strategisk rådgivning/corporate affairs. Mæhle er utdannet siviløkonom fra Norges Handelshøyskole, og tar med seg erfaringer fra politikk og management consulting.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
