LO-leder Hans-Christian Gabrielsen er død
- Det er med dyp sorg vi i dag mottok den triste meldingen om Hans-Christian. Mine tanker går nå til kona Trine og datter Camille, samt hans nærmeste familie. Jeg har mistet en god venn og LO har mistet en ruvende leder, som hadde mange års virke foran seg, sier Peggy Hessen Følsvik.
- Hans-Christian var en avholdt leder som vil bli husket for sin redelighet og sitt dype engasjement for arbeidsfolk. Han var svært respektert og hadde stor tillit langt utover egne rekker. Hele LO-familien er i sorg, sier Hessen Følsvik.
Vi ber om respekt for at familien ønsker ro i denne tiden.
Kontaktperson: Geir Solaas Moen, mobil 917 04 473
Om LO
Landsorganisasjonen i Norge (LO) er Norges største arbeidstakerorganisasjon. Over 970 000 medlemmer er organisert i fagforbund som er tilsluttet LO.
Følg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
Unge kan nå kontakte LOs sommerpatrulje!19.5.2025 13:52:41 CEST | Pressemelding
Er pauserommet et bøttekott? Hva kan sjefen kreve at du stiller opp på? Kan arbeidsgiver overvåke deg på jobb? Det er ikke alltid lett å vite hvordan ting henger sammen når du er ny i arbeidslivet.
LO-lederen om revidert budsjett: – LOs fiende er arbeidsledigheten15.5.2025 11:20:05 CEST | Pressemelding
– Dette er et budsjett som trygger jobber, kjøpekraft, gir et solid løft til Forsvaret og viktig støtte til Ukrainas forsvarskamp, sier LO-leder Kine Asper Vistnes.
Henriette Steenstrup vant LOs kulturpris 20257.5.2025 15:23:43 CEST | Pressemelding
Manusforfatteren og skuespilleren mottok den prestisjefulle prisen for sitt arbeid med å gi norske TV-seere et realistisk innblikk i arbeidshverdagen til offentlige barnevernsansatte, gjennom TV-serien «Pørni». Serien har satt en rekke publikumsrekorder og bidratt til økning i antallet søkere til barnevernsutdanningen.
LOs likestillingspris går til Aker Solution Stord5.5.2025 16:36:51 CEST | Pressemelding
De lokale partene hos verftet Aker Solution Stord får LOs likestillingspris i 2025. – Det er med stor glede vi hedrer kvinnenettverket «Jenter i produksjon», og det viktige partssamarbeidet lokalt, sier 1. sekretær Julie Lødrup.
LO-leder Peggy Hessen Følsvik: – Valget står mellom pengemakt og folkemakt5.5.2025 12:04:48 CEST | Pressemelding
LO-leder Peggy Hessen Følsvik tok et oppgjør med pengemaktas innflytelse på norsk valgkamp, da hun mandag åpnet LOs 36. ordinære kongress i Folkets hus i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom