Velger PWA-teknologi til ny LOS-app

- Appen sørger for en sømløs overgang uansett hvilken enhet du befinner deg på. PWA er egentlig bare en avansert nettside som fungerer over alt - og gir kundene en helhetsopplevelse uavhengig av hvilke enheter de ønsker å bruke.
Det sier Craig Jonathan, senior forretningsrådgiver i Agder Energi Teknologi, som sammen med ansvarlig for digitale kundeløsninger i LOS, Malin Schulze, har vært sentral i utviklingen av den nye LOS-appen.
- Vi ønsker å samle alt kunden trenger å vite om strømmen sin på ett sted. LOS-appen kan enkelt legges til på hjemskjermen på mobilen, akkurat som en vanlig app, men uten å måtte gå via nedlastning i en app-butikk, forteller Schulze.
Tar mindre plass
PWA-teknologien gjør LOS-appen både sikrere og lettere tilgjengelig - og den er også raskere og tar mindre lagringsplass på mobilen enn en tradisjonell app. Teknologien har vært tilgjengelig i flere år, men er under oppsving - og flere store aktører bruker nå PWA-teknologien.
- Microsofts nye gamingplattform lanseres kun på PWA. Og vi ser flere av de store aktørene innenfor reiseliv og ny teknologi bruker dette, som Airbnb, Uber, Starbucks, YouTube, Tiktok og mange flere. Appen oppdaterer seg selv og er tilgjengelig overalt, selv om du sitter på dårlig linje eller nettverk, forteller Jonathan.
Brukertesting sammen med kundene
- For LOS var det viktig å velge en teknologi som gjør at vi kan lansere nye funksjoner ut til kunden raskt og effektivt. Så snart vi utvikler ny funksjonalitet blir den tilgjengelig for alle kundene, uavhengig av hvilken device de bruker. Dette gjør at vi kan bevege oss raskere enn gjennom tradisjonell app-utvikling, forteller Schulze.
LOS har gjennomført flere runder med brukertesting av den nye appen - og involverer kunder i utviklingen av nye funksjoner.
- Det er veldig viktig for oss å få tilbakemeldinger fra kundene, slik at vi utvikler tjenester de har behov for. Vi ser også at kundeengasjementet er langt høyere blant dem som har lastet ned appen på sin mobiltelefon, sier Schulze.
Alt i en app
I første omgang har appen fått en full makeover med fokus på bedre design og brukeropplevelse. Målet er å gjøre appen så relevant for brukeren som mulig med skreddersydd innhold, og samtidig gi mulighet til å administrere hele kundeforholdet i appen.
- Vi har en lang liste med ny funksjonalitet som skal lanseres utover våren, men allerede nå kan kunder i LOS benytte appen for å få bedre innsikt i eget strømforbruk, strømutgifter og faktura, samt se strømprisen det neste døgnet. Estimering av forbruk, sammenligningstjenester, temperatur og værvarsling, smart lading og mulighet til å legge til flere brukere i samme husstand er blant funksjonene vi ønsker å lansere framover, forteller Schulze.
- Målet er at LOS-kunder skal få den beste appen, og vi jobber kontinuerlig med utvikling og nytt innhold, avslutter Jonathan.
Kontakter
Tone TverslandMarkeds- og kommunikasjonssjef
Tel:977 95 230tone.tversland@los.noMalin SchulzeAnsvarlig digitale kundeløsninger
malin.schulze@los.noBilder



Lenker
Om Å Strøm
LOS er landets 3. største strømleverandør, og leverer strøm og energirelaterte produkter og tjenester til privatkunder over hele Norge. LOS er et selskap i Agder Energi, og har sitt hovedkontor i Kristiansand.
Følg pressemeldinger fra Å Strøm
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Å Strøm på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Å Strøm
Tre av ti frykter at jula gir høy strømregning19.12.2024 09:58:21 CET | Pressemelding
Julefeiring betyr økt strømforbruk, men overraskende få er bekymret for høy strømregning. Det viser en fersk undersøkelse* Å Strøm har gjort blant sine kunder de siste to ukene. Nær 20.000 kunder har svart på undersøkelsen.
Å Strøm og OSO Hotwater inngår samarbeid om smartstyring av varmtvann9.1.2024 11:41:39 CET | Pressemelding
Ved hjelp av smartstyring kan du koble data fra varmtvannsberederen til Å Strøm appen og styre oppvarmingen av vannet til de timene strømmen er rimeligst, samtidig som du ser hvor mye penger du sparer.
Delte ut 330.000 i Å-fondets drømmefinale4.9.2023 20:49:15 CEST | Pressemelding
K(ult)ur Mot Kreft, et show til inntekt for Barnekreftforeningen, stakk av med hovedpremien på 150.000 kroner.
LOS og Glitre Energi Strøm blir til Å Strøm13.4.2023 14:40:03 CEST | Pressemelding
1. mai fusjonerer Glitre Energi Strøm og LOS, og blir med det et av Norges største strømselskap.
LOS vil gi kunder som har inngått avtale om fastpris for november og desember – LOS Forutsigbar, fornyet mulighet til å angre 10.11.2022 17:52:58 CET | Pressemelding
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom