Sony Music Norway

Syndig vakker single fra dePresno

Del
dePresno er aktuell med singelen og bekjennelsen "Church" fredag 26. februar, og NRK-satsningen "De neste" fra søndag 7. mars.
Church artwork (c) Ida Bjorvik
Church artwork (c) Ida Bjorvik

«Church oppfattes kanskje litt sånn halvcocky, selv om den egentlig handler om sårbarhet.» 

Etter et kort opphold på «Bitter St.» tar Bjarte dePresno Borthen oss med videre på reise til en metaforisk kirke hvor 24-åringen bekjenner sine synder og feil. 
Og kanskje er det litt eplekjekt å proklamere at man ikke er en helgen og heller ikke har planer om å prøve å bli en? 
Eller er det kanskje et slags mot i å våge å blottlegge seg fullstendig for at et grynende forhold kan starte uten noen form for staffasje? 

«Lyrisk leker låten med usikkerheten som kommer i det man er i ferd med virkelig å falle for noen. Når man grubler på om man e god nok. Blir han eller hon om de får se alle sidene dine, også de som er mørkere enn folk skulle tro?»

Det er ikke så enkelt når alt den andre sier, gjør og er virker så bra, og man sammenligner deres beste sider med sine egne dårligste.
En låt med dybde til å matche røsten, som vi nå etter hvert er bortskjemt med fra dePresno.
Og denne kom lekende lett?

«Hah. Nei, så absolutt ikkje. Det er den låten vi brukte desidert lengst tid på. Vi har endret toneart, tempo, rytme og instrumentering flere ganger en eg orker å telle.» forteller Bjarte. Faktisk ble den ikke engang ferdig mens de var i Ocean Sound Recordings. 

«Det ble ikkje sånn nei, men etter at vi kom tilbake til Bergen dro vi i Magnus Skylstad sitt hjemmestudio hvor vi endelig dro den i land. Og no er jeg litt redd for at eg må begynne å gå med hatt.»

Hatt? Vent, hva?
Hvordan kom vi fra en låt om sårbarhet, synd, kjærlighet og kirker til hodeplagg?

«Ta deg en lytt og se om du ikkje e enig i at produksjonen har tydelige James Bay referanser. Det har den i mitt hode i hvert fall.»

Snart blir det uansett en «ny hatt» for dePresno når den kritikerroste artisten og låtskriveren blir å se i NRK-satsningen «De neste».
Her tolker han, og en håndfull andre «ferskinger», låter fra etablerte artister som blant annet Ingebjørg Bratland, Lene Marlin og Magnus Grønneberg.

«Det å tolke andres låter e en stor utfordring. Det å finne meg selv i låter eg ikkje har skrevet har vært veldig spennende og eg gleder meg til å dele reisen og resultatet.»

Så, først skal vi altså ikke i kirken med «Church» fredag 26. februar, og deretter skru på NRK 1 søndager fra og med 7. mars.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Church artwork (c) Ida Bjorvik
Church artwork (c) Ida Bjorvik
Last ned bilde
dePresno (c) Ida Bjorvik
dePresno (c) Ida Bjorvik
Last ned bilde

Lenker

Om Sony Music Norway

Sony Music Norway
Sony Music Norway
Grev Wedels Plass 9
0151 Oslo

http://www.sonymusic.no

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye