KingSkurkOne teamer opp med Siyabång

Første uken i januar sparket tekstforfatter, rapper og sanger KingSkurkOne i gang året med «Trapboi», første låt ut fra hans kommende album. Nå følger han opp med «Hasjkrisen» feat. Siyabång. Da Norge og store deler av verden stengte ned som følge av Covid 19 i fjor resulterte det i mange typer kriser. Deriblant en krise som faktisk inntraff i forkant av coronautbruddet, og som ikke gikk over med det første.
«Det var så grov tørke helt fra november til kanskje juni eller no sånt as, husker ikke nøyaktig. Men det var helt krise. Bare spør Siyabång» - KingSkurkOne
«Hasjkrisen» er produsert av Dio Mudara (French Montana, Nicki Minaj, OnklP), og er feat. Oslo-rapperen Siyabång, som i fjor sommer hadde en aldri så liten gatehit med låten «Området».
Tekstforfatter, rapper og sanger KingSkurkOne satt farge på hovedstaden lenge før han entret den norske rapscenen på tampen av 2015. Og med spraykanner byttet ut med en helt unik flow og fortellerstemme har han fortsatt med å sette sitt tydelige avtrykk.
De fleste kjenner kanskje KingSkurkOne fra den kommersielle monsterhiten Bængshot (2017) eller platina-sertifiserte Lil Homie (2018), men det som kjennetegner ham best er hans distinkte rappestil og en helt enorm produktivitet og allsidighet.
«Hasjkrisen» feat. Siyabång er ute 12. februar.
_____
KingSkurkOne er tett på undergrunnen, men komfortabel med at han er en av en håndfull norske rappere med mainstream suksess; sertifiserte hits, fete festivalgigs og fulle hus på spillesteder som for eksempel Rockefeller i Oslo og Samfunnet i Trondheim.
Som tekstforfatter skriver han om egne erfaringer, livet han lever og har levd, og det som er ekte og nært. Han leker med språket. Noen tekster har seriøse budskap og andre er klassisk rap-shit med en leveranse som alltid er on point. Hans unike flow og sound er etterlignet av mange, men mestret av få. Skurk er en original som har satt sitt preg på sjangeren i Norge, og som KingSkurkOne lager han musikk som fenger, fengsler og fanger.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Tame Impala slipper låten "Loser" og annonserer nytt album5.9.2025 14:18:56 CEST | Pressemelding
Tame Impala har annonsert sitt femte studioalbum, Deadbeat, som slippes 17. oktober via Columbia Records. Albumet byr på en rå og energisk blanding av klubbrytmer og psykedeliske lydlandskap, kombinert med noen av Parkers mest direkte og fengende låter til nå.
Bargee & Benjie slipper låt om å bli rundlurt og reise seg igjen4.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Bargee slipper Live & Learn – en ærlig låt om å bli rundlurt og reise seg igjen. For første gang åpner han seg opp om en av sine mest karakterbyggende opplevelser hittil i karrieren. Låten, som er laget sammen med produsenten Benjie – og hvor Benjie også synger refrenget – handler om å være ung og naiv i musikkbransjen, og om å stole på feil person.
«Vennen min» er tilbake med mer musikk og moro3.9.2025 15:48:40 CEST | Pressemelding
Barnas favoritter Vennen min gir ut EP'en "Børres Bursdag" søndag 7. september. Denne oppfølgeren til suksessen "Vennen min" med gull-sertifiserte "Ryddetid" er neste kapittel i deres verden av musikk, historier og læring for barn.
Dobbel A-sideslipp fra Ina Wroldsen1.9.2025 08:09:00 CEST | Pressemelding
Etter en flott festivalsommer byr Ina Wroldsen på to svært ulike singler; "Stay" og "Happy Ever After" kommer fredag 5. september.
Inge utforsker bittersøt nostalgi med sin nye låt "Ta mæ tilbake"28.8.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
«Jeg bruker jo musikken og låtskrivinga som et utløp for ting jeg går og kværner på. Derfor har mange av låtene mine blitt litt grublete og sutrete. På den nye plata hadde jeg som ambisjon å prøve å skrive låter om hyggelige ting.»
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom