Eventyreren upåvirket av Corona, åpner sin 7. butikk på torsdag
24.11.2020 09:21:36 CET | Sirkus Shopping | Pressemelding

Lars Monsen store satser på butikker selv, med høy kunnskap til ansatte om produktene og personlig service. Selger ikke bare varer, men deler også egne erfaringer med kundene. De har laget produkter som Lars kan garantere at vil fungere på korte og lange turen. Han har testet produktene i lang tid før de ble lansert.
Lars Monsen Shop selger ikke bare dunjakker og ulltrøyer med unik design og smarte funksjoner. De selger turutstyr som packraft, sekker, telt, turkjeler mm. Butikkene er spekket med utstyr som Lars selv bruker på sine ekspedisjoner.
Alle produkter har en Lars-faktor. Lars står selv bak produktutviklingen og lagt stor vekt på smarte funksjoner. Sokkene og boksershortsen har en hempe så de kan henges til tørk over bålet eller i trærne, Samekniven har flere funksjoner, kan brukes til å fyre opp bålet. Kniven har en krok på enden som gjør det enklere å løfte av kaffekjelen fra bålet.
«Hvert et produkt har en unik funksjon som er gjennomtenkt. Lars er utrolig kreativ og praktisk» sier Chris Løvold, som stolt viser frem produktene de har.
«Nå under Corona så har mange funnet veien ut i naturen, Det har vi virkelig merket. Turutstyret vårt har vært så etterspurt at vi solgte mere enn hva vi har klart å produsere. Det har dessverre vært utsolgt for en del utstyr og bekledning, men nå har vi fylt opp lageret, og forberedt til å møte etterspørselen, nå som det første snøfallet er kommet og julegavehandelen så smått har startet» sier Chris Løvold som er ansvarlig for butikkjeden.
Det er et bredt spekter i utvalget av turutstyr for både dagsturer og de lengre turene. Det er et fåtall som har hatt så mange døgn ute i naturen som Lars.
Han har fullført Iditarod tre ganger, parkasen hans reddet livet hans under en snøstorm på sjøisen, denne parkastypen har Lars fått laget og har fått navnet «Iditarod Parkas»
Lars er kjent for en nøkternhet og anbefaler ingen å kjøpe noe de ikke trenger.
En Iditarod Parkas er for de som er mest ute i naturen og på de kaldeste dagene. Han har end Dunjakka som passer for de fleste forhold. Fordi den er vindtett holder det ofte med en ulltrøye under, alternativt med en genser, skjorte eller hoodie i tillegg. Det holder lenge med en slik dunjakke for folk flest på sine turer, sier Lars
Produktene har fått navn fra mange av stedene Lars har oppsøkt. Her vil du finne produkter med stedsnavn som Anárjohka, Svuku og Iditarod. Smarte detaljer, friske fargekombinasjoner og kvalitet er et kjennetegn på alle produkter. Produktbeskrivelsen på alle produktene har Lars selv laget, og de finner du både på samisk, tysk og canadisk.
Lars vil være til stede under butikkåpningen på torsdag i Trondheim ved Sirkus shopping
Nøkkelord
Kontakter
Trine Foosnæs
99095854
trine@Sirkusshopping.no
Chris Løvold
97989550
Lars Monsen Store
Bilder








Om Sirkus Shopping
Sirkus Shopping er et av Midt Norges største kjøpesenter ligger på kollektiv knutepunkt i Trondheim øst ved innkjøringen til Trondheim sentrum. Kjøpesenteret har visjon "STORE OPPLEVELSER" som vi lever etter med å gi våre gjester en annerledes handelseopplevelse. Vi har mange event som skal være med å innfri denne visjonen.
Sirkus har en sterk butikkmiks med vekt på mote og ungdomsbutikker, spisesteder og interiør.
Følg pressemeldinger fra Sirkus Shopping
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sirkus Shopping på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sirkus Shopping
Slik gjør Coop Mega det enklere å handle grønt – vinner Årets bærekraftpris 20253.2.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
Årets bærekraftpris 2025 på Sirkus Shopping: – Vi vil gjøre det enkelt å ta grønne valg Flere og flere kunder ønsker å handle bærekraftig – og butikkene som gir gode, miljøvennlige alternativer, blir stadig viktigere. På Sirkus Shopping har dette engasjementet nå blitt løftet fram gjennom Årets bærekraftpris 2025. Prisen deles ut til en butikk som går foran og viser vei innen miljø, avfallshåndtering, gjenbruk, resirkulering og sosial bærekraft. Et tydelig forbilde Årets vinner er Coop Mega på Sirkus Shopping – en butikk som i flere år har jobbet systematisk og målrettet for å redusere sitt klimaavtrykk. – Vi er utrolig stolte av denne prisen. Den tilhører hele laget vårt som hver dag jobber for å gjøre bærekraft til en naturlig del av handleopplevelsen, sier butikkleder Geir Jørgensen.
Tredje størst vekst i landet – et resultat av mennesker, innsats og fellesskap.28.1.2026 10:55:24 CET | Pressemelding
Sirkus Shopping er kjøpesenteret med tredje største økning i Norge – en utvikling vi er svært stolte av. Sirkus Shopping legger bak seg nok et rekordår. I 2025 har senteret hatt en omsetningsvekst på hele 9 %, noe som plasserer oss som det kjøpesenteret med tredje største økning i landet. Ser vi de siste fire årene samlet, har Sirkus hatt en total vekst på imponerende 40 %. Dette er sterke tall som tydelig viser at arbeidet som legges ned hver dag gir resultater. Denne utviklingen kommer ikke av seg selv. Den er et resultat av ansatte og butikkdrivere som jobber målrettet, profesjonelt og med stort engasjement for å skape gode opplevelser – kombinert med lojale kunder som velger å besøke oss igjen og igjen. Det er nettopp dette samspillet som gir oss muligheten til å levere vårt aller beste, hver eneste dag. Med rekordomsetning bak oss har vi derfor valgt å feire oss selv – og samtidig gi en tydelig honnør til alle som har bidratt til å løfte Sirkus dit vi er i dag. Vi er stolte av gje
GI EN GAVE TIL NOEN SOM TRENGER DET – SAMMEN UTGJØR VI EN FORSKJELL16.12.2025 10:57:31 CET | Aktuelt
Siden 2014 har Hjelp mæ å hjelpe vært et viktig sikkerhetsnett for barnefamilier i Trondheim og omegn som lever i eller nær relativ fattigdom. Med et sterkt engasjement og et tydelig samfunnsoppdrag har organisasjonen, som ble formelt stiftet i 2015, gitt støtte, håp og verdighet til familier som strever – med særlig fokus på barn og unge. I år er behovet større enn noen gang. 132 familier har søkt om hjelp til jul og tallet fortsetter å øke. I tillegg bidrar organisasjonen til ensom julefeiring, krisesentre og andre organisasjoner som hjelper samme målgruppe. Til sammen utgjør dette over 300 barn. – «Vi ser at stadig flere familier trenger støtte, og at hverdagen for mange er blitt tøffere. For oss handler dette om å sørge for at barn får oppleve glede, mestring og normalitet – ikke bare til jul, men hele året», sier Marthe Øyangen, initiativtaker og grunnlegger av Hjelp mæ å hjelpe.
Rekord åpning!20.6.2024 10:45:22 CEST | Pressemelding
Intersport åpnet ny butikk!
Et kjøpesenter med tilbud om leie isteden for å kjøpe4.3.2024 11:16:51 CET | Pressemelding
Velkommen til Sirkus Shopping utleieportal – en kostnadseffektiv utleieopplevelse. Sirkus Shopping har samlet smarte ting å leie fra mange butikker i felles nettsted hvor kunden kan leie varer fra flere butikker. Enklere kan det ikke bli. Hos oss kan du leie et utvalg av kvalitetsvarer. Enten det er arrangementer, festlige anledninger, byggeprosjekter eller mer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
