Krydderhagen nominert til Oslo bys arkitekturpris
11.9.2020 13:20:58 CEST | AF Gruppen | Pressemelding

På Vinmonopolets gamle eiendom på Hasle har AF Eiendom og Höegh Eiendom utviklet et eiendomsprosjekt som har falt i smak blant både unge og voksne boligkjøpere.
Krydderhagen er en grønn og moderne hageby, med spennende arkitektoniske grep og annerledes løsninger. Nå er boligprosjektet nominert som en av tre til å vinne Oslo bys arkitekturpris i 2020.
Med Oslo bys arkitekturpris vil kommunen hedre ny, god arkitektur som er et tilskudd til byen og byens utvikling. Målet med prisen er å stimulere til økt interesse for arkitektur og byutvikling i Oslo, og å vise frem den nyeste og beste Oslo-arkitekturen.
- Dette var et annerledes konsept da det ble lansert, og som vi ser at vi har truffet svært godt med. Grøntområder og arkitektur blir stadig viktigere for boligkjøperne, og vi har vært svært heldige som har hatt med oss Dyrvik Arkitekter og flinke håndverkere på laget som har bidratt til et fantastisk resultat, sier Otto Christian Groth, direktør i AF Eiendom.
Grønt grep bærer frukter
I Krydderhagen er 510 boliger nå overtatt av boligkjøpere, og alt er ferdigstilt. Prosjektet består av fem åpne kvartaler med frodige indre gårdsrom og sammenbindende gatetun som skaper forbindelser til omkringliggende bystruktur.
En flott park på området, miljøgate og bilfrie områder er en del av det grønne grepet som er gjort i boligkonseptet. Krydderhagen har er et grønt og levende bomiljø for alle aldersgrupper, med gode uteplasser som legger til rette for godt naboskap, der også lysforhold og uterom er ivaretatt i alle leiligheter.
- Vi har hatt som mål å skape et godt og robust boligprosjekt for folk flest, hvor god arkitektur og godt naboskap står i sentrum. Godt samarbeid med spesielt utbygger og landskapsarkitekt har hjulpet oss til å lykkes med dette på Krydderhagen, sier Geir Dyrvik, grunnlegger av Dyrvik Arkitekter.
AF-samspill
På Hasle har AF Eiendom og Höegh Eiendom utviklet både bolig- og næringseiendom over flere år. I boligene i Krydderhagen har det vært flere AF-selskaper innom, og det er AF Bygg Oslo som har bygget samtlige byggetrinn.
- Krydderhagen bidrar i stor grad til at HasleLinje oppleves som et sted. Kombinasjonen av bolig og næring i flotte bymessige omgivelser, gir totalprosjektet en fin balanse. Vi er stolte over prosjektet, nominasjonen og ikke minst samarbeidet med AF Gruppen, sier områdedirektør Cato D. Lauritzen i Höegh Eiendom.
Nøkkelord
Kontakter
Otto Christian GrothDirektør AF Eiendom
Tel:+47 988 46 158ottochristian.groth@afgruppen.noBilder

Lenker
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 22,6 mrd kroner i 2019 og har i dag ca 5700 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Betonmast, Eiendom, Energi og Miljø, Sverige og Offshore.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Starter rehabiliteringen av Asker rådhus16.4.2026 13:17:09 CEST | Pressemelding
Asker rådhus omtales som et av de viktigste byggene i Norge fra 1960-tallet. Nå skal rådhuset oppgraderes for å møte dagens krav til funksjonalitet, inneklima og energieffektivitet.
AF Gruppen kjøper Claxton Engineering Services15.4.2026 08:05:52 CEST | Pressemelding
AF Gruppen styrker sin posisjon innen dekommisjonering, levetidsforlengelse av offshoreinstallasjoner og havvind ved å inngå avtale om å kjøpe samtlige aksjer i Claxton sammen med ledende ansatte. Claxton har internasjonal virksomhet og omsetter for over NOK 1 milliard med svært god lønnsomhet.
AF Gruppen acquires Claxton Engineering Services15.4.2026 08:05:52 CEST | Press release
AF Gruppen strengthens its position in decommissioning, life extension of offshore installations, and offshore wind by entering into an agreement to acquire all shares in Claxton, together with the company’s senior executives. Claxton has international operations, revenues exceeding NOK 1,000 million, and strong profitability.
Parkgata løftet fra Excellent til Outstanding13.4.2026 09:22:53 CEST | Pressemelding
Betonmast Innlandet og Tema Eiendom bak et av de første prosjektene i Norge på nytt toppnivå.
AF Gruppen gjennomfører kjøpet av H.A. Bygg Entreprenad AB8.4.2026 11:17:27 CEST | Pressemelding
I børsmelding den 13. februar 2026 offentliggjorde AF Gruppen inngåelse av avtale om kjøp av 70 prosent av aksjene i H.A. Bygg Entreprenad AB. AF Gruppen har i dag gjennomført kjøpet av disse aksjene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom