Skanska bygger videre for OBOS på Lade
28.8.2020 08:58:38 CEST | Skanska Norge | Pressemelding

Skanska har hatt høy aktivitet på Ladebyhagen de siste årene og har til nå bygget og overlevert ca 250 leiligheter i det store leilighetsprosjektet. Nå har de også sikret seg kontrakten om bygging av byggetrinn 5 som består av to blokker med til sammen 96 leiligheter.
Skanska har det siste året jobbet tett med OBOS om utvikling av prosjektet som nå blir realisert. Covid-19-situasjoen har påvirket salget, men som følge av godt salg gjennom sommeren har OBOS besluttet å sette i gang bygging på litt lavere salgsgrad enn normalt for å sikre kontinuitet i byggingen.
- Vi samarbeider meget godt med OBOS og har kommet frem til en avtale som vi er veldig fornøyd med. En rask byggestart gir synergier både for oss i Skanska og for OBOS, sier Trond Krogstadmo, regiondirektør for Skanska Bygg Midt/ Nord.
Prosjektet består av to blokker på 6 etasjer samt kjeller. Det blir 63 leiligheter i den ene blokken og 33 i den andre. Mellom de to blokkene vil det bli hageanlegg med underjordisk parkeringsanlegg. Detaljprosjekteringen starter umiddelbar slik at byggestart kan skje allerede i høst
Skanska har for øvrig også signert en eksklusiv utviklingsavtale med OBOS for trinn 6 og 7 i Ladebyhagen-prosjektet. – Vi er i gang med utviklingsarbeidet av totalt fire blokker med ca 200 leiligheter, men disse prosjektene er selvsagt avhengig av en tilstrekkelig salgsgrad før det blir til konkrete byggeoppdrag og dermed ordreført i Skanska, sier Krogstadmo, og legger til at han er svært godt fornøyd med kontraheringen i regionen.
– Vi har veldig mange spennende prosjekter i porteføljen. Dersom vi tar med prosjektene som er i en utviklingsfase eller samhandlingsfase så har vi aldri tidligere hatt en større portefølje av oppdrag i Skanska Midt-Norge. Vi har så langt klart å holde hjula i gang til tross for Covid-19, men er selvsagt spent på hvordan høsten blir.
Kontakter
Trond Krogstadmo, regiondirektør Skanska Bygg Midt/ Nord: 915 15 093
Bilder


Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska og Å Energi signerer kontrakt om rehabilitering av Dam Botsvatn11.5.2026 08:45:05 CEST | Pressemelding
Rehabiliteringen av Dam Botsvatn skal sikre at dammen tilfredsstiller gjeldende krav til damsikkerhet og er et viktig bidrag for å sikre en trygg og driftsikker dam – og stabil vannkraftforsyning i regionen. Dam Botsvatn tilhører et sentralt regulerings- og inntaksmagasin i Otravassdraget.
Skanska leverte et solid første kvartal av 20267.5.2026 11:39:31 CEST | Pressemelding
Skanska Norge leverte et solid første kvartal i 2026, med god ordreinngang og stabile resultater. Selv om omsetningen var noe lavere enn i samme periode i fjor, som var et rekordkvartal, opprettholder selskapet et høyt aktivitetsnivå og en sterk posisjon i markedet.
Skanska signerer samspillskontrakt med Helgeland Kraft Vannkraft23.4.2026 09:09:55 CEST | Pressemelding
Helgeland Kraft Vannkraft har valgt Skanska som samspillspartner for utviklingen av Nye Kaldåga kraftverk i Vefsn kommune i Nordland. Avtalen omfatter samspillsfasen for videreutvikling av kraftverket.
Eline Hersvik-Olsen blir ny distriktssjef for Skanskas byggvirksomhet i Agder25.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har ansatt Eline Hersvik‑Olsen som ny distriktssjef for byggvirksomheten i Agder. Hun kommer fra rollen som tilbudsleder i Skanska og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom mange år, både fra produksjon, tidligfase og ledelse i selskapet.
R. Kjeldsberg / Rosenborg Ballklub og Skanska inngår samspillsavtale om utvikling av Klokkesvingen-prosjektet på Lerkendal20.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Klokkesvingen AS – eid av R. Kjeldsberg (2/3) og Rosenborg Ballklub (1/3) – og Skanska har signert en samspillsavtale for utvikling og bygging av Klokkesvingen, et nytt nærings- og kontorbygg i direkte tilknytning til Lerkendal stadion i Trondheim. Målet er å utvikle et moderne og attraktivt bygg med attraktive funksjoner som styrker og videreutvikler Lerkendal som destinasjon og skaper et fremtidsrettet næringsområde tett på kunnskapsmiljøene i Trondheim.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
