Ny konserndirektør for kommersielt område

Kommersielt område skilles ut som egen avdeling med leder som inngår i Avinors konsernledelse.
Johnsen har bred erfaring fra utvikling av kommersielle organisasjoner og ulike styreverv, og har de siste årene hatt rollen som senior partner i Implement Consulting Group.
- Johnsen gjorde et solid inntrykk i rekrutteringsprosessen, og hans engasjement og kompetanse er et meget godt utgangspunkt for å løse oppgavene i Avinor. Vi går inn i en spennende fase for hele det kommersielle området i kjølvannet av pandemien, og har også store anbudsprosesser på gang, sier konsernsjef i Avinor, Dag Falk-Petersen.
- Muligheten for å bli en del av Avinor og finne nye løsninger for det kommersielle fundamentet i selskapet er både spennende og en formidabel oppgave. Samtidig er jeg ydmyk overfor samfunnsoppdraget og den jobben som Avinor har gjort for å komme dit selskapet står i dag. Jeg ser frem til å bli enda bedre kjent med organisasjonen og sette meg dypere inn i virksomheten. Sammen skal vi finne frem til de beste løsningene for fremtiden, sier Johnsen.
Kontakter
PressetelefonKun til bruk for journalister.
Vi svarer ikke på mediehenvendelser mellom 2100 - 0630 med mindre det inntreffer større hendelser. For informasjon om flytrafikken ved våre lufthavner, se www.avinor.no, og velg flyplass.
Bilder

Om Avinor
Avinor har ansvar for 44 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av elfly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 3.000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og salg på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Lanserer testflygninger med elektriske fly – bli med på en historisk markering på Stavanger lufthavn1.8.2025 11:06:48 CEST | Presseinvitasjon
Fredag 8. august tar norsk luftfart et viktig skritt mot en fossilfri fremtid når det helelektriske flyet ALIA, produsert av amerikanske BETA Technologies, tar av fra Stavanger lufthavn. Dette markerer den offisielle åpningen av Norge som internasjonal testarena, et initiativ fra Avinor og Luftfartstilsynet for å sette fart på utviklingen av null- og lavutslipps luftfart.
Ny direkterute mellom Dublin og Tromsø24.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Fra og med 3. desember åpner det irske flyselskapet Aer Lingus en ny direkterute mellom Dublin og Tromsø på vinterhalvåret. Dette er første gang Tromsø får en direkte flyforbindelse til Irland og er flyselskapets første rute til Skandinavia.
Høysesong for droneflyvning: Mange bryter loven uten å vite det17.7.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er høysesong for droneflyvninger og senest forrige uke førte en ulovlig droneflyvning til en midlertidig stans i flytrafikken på Bergen lufthavn.
Advarer om pakketabber: – Kan koste deg dyrt15.7.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Pakker du rødvinsflaska i kofferten på vei hjem fra ferie? Det er en dårlig ide, ifølge Avinors bagasjeekspert.
Godt over 5 millionar reisande i juni11.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
I juni nytta godt over fem millionar reisande Avinor sine lufthamner. Dette er ein auke på 5 prosent.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom