Thon Hotels

Thon Hotel Polar åpner dørene igjen

10.8.2020 08:30:00 CEST | Thon Hotels | Pressemelding

Del
10. august gjenåpnes Tromsø-hotellet Thon Hotel Polar i Grønnegata 45.
Thon Hotel Polar gjenåpner 10. august. Foto: Thon Hotels
Thon Hotel Polar gjenåpner 10. august. Foto: Thon Hotels

– Vi gleder oss til vårt flotte hotell åpnes for gjester igjen. Mens hotellet var midlertidig stengt pusset vi opp kjøkkenet og frokostsalen, som vi også kaller for spiseriet, sier direktør Linn Alexandersen.

– Det er ingen tvil om at de siste månedene har vært en krevende periode. De ansatte har vist stor forståelse for situasjonen og er ivrige etter å komme tilbake på jobb etter nedstengingen 12. mars. Nå ser vi alle fremover og skal gjøre vårt ytterste for å yte den beste servicen for våre gjester, sier Alexandersen.

Høsten 2019 åpnet konferansesenteret Thon Conference Tromsø som er tilknyttet Thon Hotel Polar og Thon Hotel Tromsø. Konferansesenteret strekker seg over tre etasjer. Den største salen har plass til 150 personer og kan tilby 8 gode møterom.

– I mai og juni har vi hatt en del kurs og konferanser i vårt nye konferansesenter. Nå skal det bli flott å ha full drift igjen. Vi har meget gode rutiner for smittevern på plass og store, luftige lokaler, sier hotelldirektøren.

Thon Hotels har stor overnattingskapasitet i Tromsø med totalt ca. 300 hotellrom fordelt på Thon Hotel Polar og Thon Hotel Tromsø. Begge hotellene ligger i Grønnegata.

Les mer om Thon Hotel Polar her

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Thon Hotel Polar gjenåpner 10. august. Foto: Thon Hotels
Thon Hotel Polar gjenåpner 10. august. Foto: Thon Hotels
Last ned bilde
Thon Conference Tromsø er et helt nytt konferansesenter. Foto: Thon Hotels
Thon Conference Tromsø er et helt nytt konferansesenter. Foto: Thon Hotels
Last ned bilde

Om Thon Hotels

Thon Hotels
Stenersgata 2A
0184 Oslo

+47 23 08 00 00https://www.thonhotels.no
Thon Hotels er en del av Thon Gruppen og har hoteller i Norge, Sverige, Danmark, Brussel og Rotterdam.

Følg pressemeldinger fra Thon Hotels

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Thon Hotels

Erik Taraldsen blir ny direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels29.4.2026 13:30:00 CEST | Pressemelding

Erik Taraldsen tiltrer 1. mai en nyopprettet stilling som direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels. I rollen får han ansvar for å arbeide med destinasjons- og konseptutvikling ved både nye og eksisterende hoteller i kjeden. Taraldsen kommer fra stillingen som hotelldirektør ved Thon Hotel Lofoten og Thon Hotel Svolvær, hvor han har vært siden 2007. Han har spilt en sentral rolle i utviklingen av hotellene og i samarbeidet med reiselivsnæringen i regionen, blant annet gjennom engasjement i Nordnorks reiseliv, NHO Reiseliv og Visit Lofoten. – Erik har vært med å åpne og drifte begge våre hoteller i Svolvær. Med sterk lokal tilstedeværelse og høy gjennomføringsevne har han bidratt til å gjøre hotellene til viktige produkter i norsk reiseliv. Hans erfaring med destinasjonsutvikling gjør at vi er trygge på at han er rett person til å videreutvikle konseptene og nye satsinger i Thon Hotels, sier konserndirektør Morten Thorvaldsen i Thon Hotels.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye