Populære Ensjøboliger
2.7.2020 09:30:00 CEST | AF Gruppen | Pressemelding
For ett år siden inngikk Selmer Eiendom en avtale med AF Bygg Oslo om å bygge Gladengveien 3-7 til en verdi på 557 millioner kroner (eks mva). Prosjektet som har fått navnet «Locus Ensjø» består av 206 leiligheter fordelt på fire blokker på henholdsvis syv og åtte etasjer. I første etasje vil det i tillegg bli butikk, næringsareal og en underliggende bod- og parkeringskjeller. Prosjektet ligger rett i nærheten til Ensjø T-banestasjon. Planlagt ferdigstillelse er i første kvartal 2023.
-Vi er glade for at vi nå kan starte bygging. Vi opplever svært god interesse for prosjektet og får gode tilbakemeldinger fra interessenter og kjøpere. Vi har allerede solgt 70 prosent av boligene i første del av prosjektet og åpner for salg på neste byggetrinn. Det er tydelig at det rom for gode prosjekter i markedet. Samtidig ser vi at Ensjø virkelig begynner å bli et flott boligområde. Det er gøy å se at det som har vært et hjem for oss med bilvirksomhet, nå skal bli nye hjem i Locus Ensjø, Christian August Selmer i Selmer Eiendom.
Locus Ensjø vil ligge i hjertet av Ensjø som er en av bydelene som Oslo har utpekt til transformasjonsområde. Fra å være en bydel dominert av bilforhandlere er Ensjø i ferd med å bli et knutepunkt med inntil 7000 nye boliger. Dette prosjektet vil erstatte en gammel bilbutikk og biloppstillingsplass som rett over sommeren rives før selve byggingen starter opp. Det sentrale grøntdraget, Petersborgaksen, skal gå gjennom prosjektet og byggene vil vende ut mot det som kalles Elipseplassen.
Selmer Eiendom og AF Bygg Oslo bestemte seg tidlig for å utvikle prosjektet sammen. Det er lagt vekt på god bokvalitet i alle leilighetene, med vannbåren varme og 1-stavsparkett. Alle bad blir plassbygde, kjøkken er fra HTH og integrerte hvitevarene. Boligkjøperne kan velge mellom fire kostnadsfrie tilvalgskonsepter på kjøkken og bad, og dermed skape sin egen stil i leiligheten. Alle boligene har praktiske planløsninger med egen uteplass i form av terrasse eller balkong.
- Ved at vi som entreprenør kommer tidlig inn i utvikling av et prosjekt, kan vi sammen med eiendomsbesitter enklere identifisere risiko og muligheter i prosjektet, og håndtere disse på en bedre måte. Sammen med kunden har vi hatt en åpen prosess og et godt samarbeid rundt å finne kostnadseffektive løsninger som er lagt til grunn for totalentreprisen. Skal man tolke forhåndssalget synes det som om vi sammen med Selmer Eiendom har lykkes i å utvikle et prosjekt som oppleves å være attraktiv for boligkjøperne. I tillegg har vi lagt forutsetninger for en effektiv byggeprosess, sier Geir Flåta, konserndirektør Bygg i AF Gruppen.
Nøkkelord
Kontakter
Geir FlåtaKonserndirektør Bygg Norge (heleide selskaper)
Tel:47 994 01 510geir.flata@afgruppen.noWibecke BrusdalKommunikasjonssjef
Dette er AF Gruppens pressetelefon og mottar ikke SMS.
Bilder
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 22,6 mrd kroner i 2019 og har i dag ca 5700 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Betonmast, Eiendom, Energi og Miljø, Sverige og Offshore.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Betonmast utvider og oppgraderer Luhrtoppen i Snøbyen7.5.2026 11:06:50 CEST | Pressemelding
Betonmast Romerike har signert samspillsavtale med Snøbyen AS om rehabilitering og utvidelse av næringseiendommen Luhrtoppen 2.
Tildelt kontrakt for Sjöviksverket i Trelleborg4.5.2026 13:21:56 CEST | Pressemelding
AF Bygg Syd, et datterselskap i AF Gruppen, skal gjennomføre ny- og ombygging av Sjöviksverket for Trelleborg kommune i Sverige. Kontraktssummen utgjør om lag MSEK 530 ekskl. mva.
Awarded contract for Sjöviksverket in Trelleborg4.5.2026 13:21:56 CEST | Press release
AF Bygg Syd, a subsidiary of AF Gruppen, will carry out the new construction and refurbishment of Sjöviksverket for the Municipality of Trelleborg. The contract value amounts to approximately SEK 530 million, excluding VAT.
Starter rehabiliteringen av Asker rådhus16.4.2026 13:17:09 CEST | Pressemelding
Asker rådhus omtales som et av de viktigste byggene i Norge fra 1960-tallet. Nå skal rådhuset oppgraderes for å møte dagens krav til funksjonalitet, inneklima og energieffektivitet.
AF Gruppen kjøper Claxton Engineering Services15.4.2026 08:05:52 CEST | Pressemelding
AF Gruppen styrker sin posisjon innen dekommisjonering, levetidsforlengelse av offshoreinstallasjoner og havvind ved å inngå avtale om å kjøpe samtlige aksjer i Claxton sammen med ledende ansatte. Claxton har internasjonal virksomhet og omsetter for over NOK 1 milliard med svært god lønnsomhet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom