«Mesternes mester» spilles inn i Arendal

Koronapandemien gjorde det umulig å planlegge for innspilling av «Mesternes mester» i Hellas i høst, slik meningen var. I stedet ble beslutningen tatt om en norsk utgave.
Nå er det klart at produksjonen av neste sesong vil bli lagt til Arendal og omegn.
– Når situasjonen først ble som den ble, gleder vi oss veldig til å produsere «Mesternes mester» på norsk jord. Arendal og områdene rundt byr på ekte sørlandsidyll og vil bli en fantastisk ramme for programmet, sier prosjektredaktør i NRK, Pia Basberg. Hun forteller at produksjonsselskapet Rubicon har jobbet med planleggingen noen måneder, i godt samarbeid med kommunen og lokale krefter.
For å skjerme produksjonen for tilskuere, gis det ingen eksakte detaljer om hvor konkurransene skal foregå og hvor deltakerne skal bo før innspillingen er ferdig.
Programmene som spilles inn i høst, får sendestart på NRK tidlig i januar 2021.
Hvis du vil se dette innholdet fra gfx.nrk.no, gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Seerfavoritt
«Mesternes mester» er NRKs mest sette programserie gjennom en årrekke. Forrige sesong ble sett av nesten 1,3 millioner seere i snitt pr. episode. Serien har vært nominert til Gullruten for beste konkurransereality fem ganger og vunnet to ganger (2014 og 2016).
Innspillingsstedene for tidligere sesonger har vært, i rekkefølge: Spania, Malta, Kypros, Ungarn, Italia, Sicilia, Monaco/Frankrike, Hellas, Portugal, Mallorca og Kroatia.
«Mesternes mester» har gått hvert år på NRK siden 2009 med unntak av i 2013. Dag Erik Pedersen har vært programleder i samtlige sesonger, og det blir han også i den neste.
Hvilke tidligere idrettsstjerner som skal delta i neste sesong, vil bli gjort kjent av NRK seinere i sommer.
Kontakter
Helene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder



Lenker
Om NRK
Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NO, NRK TV, NRK Radio, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Aslak Maurstad er spillmester i ny, rollespilldrevet podkast på NRK19.12.2025 16:00:00 CET | Pressemelding
NRK utforsker ukjent territorium med ny rollespilldrevet podkast: «Eventyrerne – Jakten på spektralsteinene», med Aslak Maurstad, Kristine Grændsen, Vidar Magnussen og Isalill Kolpus.
Javad El Bakali og Kristine Grændsen er nye komikere i Humoretaten sesong 319.12.2025 11:59:00 CET | Pressemelding
Fredag 9. januar er Humoretaten tilbake på NRK med en ny sesong. Denne gangen får humorensemblet to nye tilskudd: Javad El Bakali og Kristine Grændsen.
Slik sendes Norges kamper i fotball-VM16.12.2025 14:45:00 CET | Pressemelding
NRK og TV 2 deler nok en gang rettighetene når de norske fotballherrene skal spille i et VM-sluttspill for første gang på 28 år. Her er fordelingen av kampene.
«Verdens verste publikum» er NRKs nye humorprogram16.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Noen av Norges beste komikere møter sitt verste mareritt når de skal prøve å få et publikum til å le – som får betalt hvis de ikke gjør det.
«Bakemesterskapet junior» er tilbake på NRK12.12.2025 13:05:22 CET | Pressemelding
Åtte bakeglade og kreative barn gir alt for å imponere dommerne i den nye sesongen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
