Thon Hotels er kåret til hotellbransjens mest bærekraftige merkevare i Norge

– Vi topper listen over hotellbransjens mest bærekraftige merkevare i årets Sustainable Brand Index. Dette er vi svært glad for og viser at det gode arbeidet vi gjør blir verdsatt og lagt merke til, sier konserndirektør for Thon Hotels, Morten Thorvaldsen.
Thon Hotels har over 70 hoteller i Norge og har de siste årene hatt et stort fokus på blant annet avfall og matsvinn, energi, etiske krav til leverandører og inkluderende arbeidsliv.
Olav Thon Gruppens bærekraftsrådgiver, Anders N. Rylander, er glad for den gode nyheten:
– Vi jobber systematisk med bærekraft, og det føles godt at forbrukerne gjenkjenner og anerkjenner dette arbeidet. Dette skal vi bruke som inspirasjon og motivasjon til å utvikle bærekraftsarbeidet vårt videre.
Gründeren av Sustainable Brand Index, Erik Elvingsson Hedén, sier:
– Thon Hotels tar over førsteplassen i hotellbransjen i år. Det kommer blant annet av at kundene er veldig positive til Thon Hotels sitt arbeid med sosialt ansvar, både lokalt engasjement og det at det tilbys sunnere mat og drikke. Også innen miljøområdet har forbrukerne lagt merke til jobben som er blitt gjort for å redusere matsvinn og for å effektivisere ressurshåndtering som for eksempel ved tøyvask.
Siden 2012 har Olav Thon Gruppen og Thon Hotels vært en del av FN-initiativet Global Compact som jobber med blant annet menneskerettigheter, anti-korrupsjon og miljø.
Alle egeneide Thon-hoteller er Miljøfyrtårnsertifisert og har ansatte som jobber kontinuerlig med å redusere energiforbruk og matsvinn.
Som en av Norges største hotellkjeder er Thon Hotels en døråpner til arbeidslivet for mange uten utdannelse eller arbeidserfaring. Inkludering, mangfold og videreutvikling av unge talenter i reiselivsbransjen er viktige fokusområder. Thon Hotels samarbeider med Ringer i Vannet, Pøbelprosjektet og NAV.
Thon Hotels er eid av Olav Thon Stiftelsen som igjen bidrar med støtte til forskning, undervisning og samfunnsnyttige formål.
Nøkkelord
Kontakter
Morten ThorvaldsenKonserndirektør hotell & restaurant i Olav Thon Gruppen
Tel:+47 92 69 77 05morten.thorvaldsen@olavthon.noAnders Nandrup RylanderBærekraftsrådgiver, Olav Thon Gruppen
Tel:+47 909 50 658anders.rylander@olavthon.noBilder


Om Thon Hotels
Thon Hotels er en av Norges største hotellkjeder, og er en del av Olav Thon Gruppen. I Norge finnes ca. 80 hoteller, 8 i Brussel og 1 i Rotterdam. Thon Hotels har over 2,6 millioner gjestedøgn i løpet av et år.
Thon Hotels har gjennomgått en omfattende oppussing de siste årene. Thon-hotellene er blitt fargerike og har fått en lekker design. Bak oppussingen står Sissel Berdal Haga Thon, designansvarlig i Olav Thon Gruppen, og interiørarkitekt MNIL Trond Ramsøskar.
Følg pressemeldinger fra Thon Hotels
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Hotels
Thon Hotel Lofoten har Norges beste hotellfrokost3.11.2023 14:15:00 CET | Pressemelding
Torsdag kveld ble Thon Hotel Lofoten kåret til vinner av Twinings Best Breakfast for 2023 i kategorien kjedehotell. – Endelig er førsteprisen tilbake hos oss i Thon Hotels, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør i Thon Hotels.
Thon Hotels med nytt partnerhotell på Sorø i Danmark30.10.2023 10:00:00 CET | Pressemelding
Allerede den 1. november blir hotellet som tidligere var Comwell Sorø, et Thon Partner-hotell. Det er CIC Hospitality som skal stå for driften av hotellet. – Et viktig steg for Thon Hotels’ satsning i Norden, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør i Thon Hotels.
Norges Fotballforbund og Thon Hotels enige om ny samarbeidsavtale9.10.2023 10:00:00 CEST | Pressemelding
Partene skal spesielt jobbe sammen for å få flere jenter til å ta trener- og lederutdanning. – Avtalen har stor betydning for norsk fotball, sier fotballpresident, Lise Klaveness.
Thon Hotels inngår ny rammeavtale med Servicegrossistene for distribusjon av mat og drikke11.9.2023 15:37:57 CEST | Pressemelding
Thon Hotels har inngått en ny rammeavtale for distribusjon av mat og drikke med Servicegrossistene AS. Avtalen har en total ramme på om lag 700 MNOK. Servicegrossistene scoret høyt innen bærekraft, kvalitet og pris.
Thon Hotels med nytt samarbeid: Selbusjøen Hotel & Gjestegård blir Thon Partner Hotel21.8.2023 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fra og med årsskiftet 2023/2024 blir Selbusjøen Hotel og Gjestegård et Thon Partner Hotel. Hotellets nye navn blir Thon Partner Hotel Selbusjøen. Det nye partnerhotellet har i mer enn 30 år vært sentral, midtnorsk arrangør for konferanser og samlinger i flotte og naturskjønne omgivelser i nærheten av Trondheim og Værnes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom