Nicolai Cleve Broch har hovedrolle i «Mordene i Sandhamn»
12.6.2020 09:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

–Helt siden jeg var en ung nyutdannet skuespiller og så filmer som «Adam og Eva», «Tilsammans», «Fucking Åmål» og ikke minst «De ufrivillige» som er en av mine favoritt-filmer, har jeg hatt en drøm om å få jobbe i Sverige, sier Nicolai Cleve Broch.
Rollen i «Mordene i Sandhamn» er Nicolais første rolle i en svensk tv-produksjon. Hans karakter Alexander dukker opp når Nora Lindes (Alexandra Rapaport) tidligere makker Thomas (Jakob Cedergren) har flyttet til Norge for å bo nære sin ekskone og datter.
–Alexander er en politimann med sterk rettferdighetssans, men dessverre ikke like sterk impulskontroll. Han kan fort havne i vanskeligheter ettersom han ikke alltid tar hensyn til de langsiktige konsekvensene av sine handlinger. Men han er en dyktig politimann som evner å tenke utenfor boksen, forteller Nicolai.
I åtte episoder skal skjærgårdspolitiet håndtere alt fra livsfarlig narkotika, drap og økonomisk kriminalitet. Samtidig blir Nora konfrontert med et turbulent privatliv som alenemor til en opprørsk tenåringsdatter.
–Dette er «Mordene i Sandhamn» 2.0 og en av de beste sesongene så langt, etter min mening. Det er mer spenning, kompliserte relasjoner og uventede situasjoner som påvirker Nora på flere måter. Det var herlig å spille mot Nicolai, som jeg har beundret siden vi spilte sammen i "Kielergata" i 2018. Hans karakter Alexander er både allsidig, temperamentsfull og underholdende og bidrar med en fantastisk energi til serien, sier Alexandra Rapaport.
«Mordene i Sandhamn» produseres av Filmlance International AB, som er en del av Endemol Shine Nordics. Regi har Mattias Ohlsson og Niklas Ohlson. Manus er skrevet av Johan Wideberg, Sara Heldt og Gustaf Skördeman. Serien er basert på Viveca Stens krimromaner som er gitt ut i 40 land hvor totalt 6 millioner eksemplarer er solgt.
«Mordene i Sandhamn» får premiere 3. august på C More og TV 2 Sumo. Serien vil også vises på TV 2 senere i 2020.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghPR- og medierådgiver
Bloggerne, Funkyfam, God morgen Norge, God kveld Norge, Premier League, utenlandske serier, barne-tv og C More-innhold.
Bilder


Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Slik blir vinteren på TV 2: Tidenes satsing21.10.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2, Viaplay og NRK har fordelt vintersportsrettighetene for sesongen 2026/27. Seerne kan glede seg til en tettpakket vintersesong på TV 2, kronet med Ski-VM i Falun, Hoppuka og Tour de Ski.
Presseinvitasjon: «Bakeskolen»7.10.2026 10:00:00 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressedag og premierefest for det nye programmet «Bakeskolen», mandag 26. oktober.
Aslak Maurstad er ny observatør i «Spillet»7.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 9. oktober er det klart for en ny kjendissesong av TV 2-suksessen «Spillet», der reality-ringreven Aslak Maurstad dukker opp som ny deltaker i panelet.
Truls Svendsen og Oskar Westerlin skal lede ny realitysatsing på TV 23.10.2026 08:10:00 CEST | Pressemelding
TV 2 har funnet en ny programlederduo til å lede det konkurransedrevne realityformatet «Varulv».
Presseinvitasjon: «Spillet»-førpremiere29.9.2026 14:22:01 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og førpremiere for «Spillet» sesong 5, onsdag 7. oktober.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
