Nicolai Cleve Broch har hovedrolle i «Mordene i Sandhamn»

–Helt siden jeg var en ung nyutdannet skuespiller og så filmer som «Adam og Eva», «Tilsammans», «Fucking Åmål» og ikke minst «De ufrivillige» som er en av mine favoritt-filmer, har jeg hatt en drøm om å få jobbe i Sverige, sier Nicolai Cleve Broch.
Rollen i «Mordene i Sandhamn» er Nicolais første rolle i en svensk tv-produksjon. Hans karakter Alexander dukker opp når Nora Lindes (Alexandra Rapaport) tidligere makker Thomas (Jakob Cedergren) har flyttet til Norge for å bo nære sin ekskone og datter.
–Alexander er en politimann med sterk rettferdighetssans, men dessverre ikke like sterk impulskontroll. Han kan fort havne i vanskeligheter ettersom han ikke alltid tar hensyn til de langsiktige konsekvensene av sine handlinger. Men han er en dyktig politimann som evner å tenke utenfor boksen, forteller Nicolai.
I åtte episoder skal skjærgårdspolitiet håndtere alt fra livsfarlig narkotika, drap og økonomisk kriminalitet. Samtidig blir Nora konfrontert med et turbulent privatliv som alenemor til en opprørsk tenåringsdatter.
–Dette er «Mordene i Sandhamn» 2.0 og en av de beste sesongene så langt, etter min mening. Det er mer spenning, kompliserte relasjoner og uventede situasjoner som påvirker Nora på flere måter. Det var herlig å spille mot Nicolai, som jeg har beundret siden vi spilte sammen i "Kielergata" i 2018. Hans karakter Alexander er både allsidig, temperamentsfull og underholdende og bidrar med en fantastisk energi til serien, sier Alexandra Rapaport.
«Mordene i Sandhamn» produseres av Filmlance International AB, som er en del av Endemol Shine Nordics. Regi har Mattias Ohlsson og Niklas Ohlson. Manus er skrevet av Johan Wideberg, Sara Heldt og Gustaf Skördeman. Serien er basert på Viveca Stens krimromaner som er gitt ut i 40 land hvor totalt 6 millioner eksemplarer er solgt.
«Mordene i Sandhamn» får premiere 3. august på C More og TV 2 Sumo. Serien vil også vises på TV 2 senere i 2020.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghPR- og medierådgiver
Bloggerne, Funkyfam, God morgen Norge, God kveld Norge, Premier League, utenlandske serier, barne-tv og C More-innhold.
Bilder


Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom