Avslører kjendisers hemmeligheter

Erik Solbakken er programleder, Cecilie «Cess» Steinmann Neess og Linn Skåber er lagkapteiner for hver sitt lag. De to lagkapteinene får hver uke to nye kjendiser på laget sitt.
- Det er en glede å jobbe i studio sammen med Linn og «Cess». De er begge veldig morsomme, men og veldig lettlurte. Jeg lurte dem i starten til å tro at de skulle få spesialbehandling men sannheten er at de må by like mye på seg selv privat som de andre gjestene våre, sier Erik Solbakken.
Spørreleken består i at gjester på lagene kommer med påstander og historier om seg selv som de andre skal gjette på. Underveis i konkurransen kan det kan dukke opp personer på Skype som kan komme med påstander om en av gjestene eller vises morsomme aktiviteter på scenen. Løgndetektorduellen har en sentral plass i episodene.
Sophie Elise og Jonas Gahr Støre
Totalt er det 48 kjente personer som skal være gjester i «Lystløgner» denne våren. Noen av gjestene vi får se er Sophie Elise Isachsen, Jon Almaas, Stian Blipp, Helene Olafsen, Trine Skei Grande, Jonas Gahr Støre, Thomas Numme, Jon Arne Riise, Kevin Vågenes, Birgit Skarstein og Odd Magnus Williamson.
- De fleste norske kjendiser har jo lav eller svært lav troverdighet når det kommer til om de snakker sant. Kombinert med at gjestene våre har lovet å dele ganske så elleville, private historier gjør at det vil bli vanskelig å skille løgn fra sannhet. Det er nok flere fra den borgerlige regjeringen som vil følge ekstra godt med når Jonas Gahr Støre spennes fast i løgndetektoren i studio. Seerne vil garantert få vite private ting om politikere og kjendiser de ikke viste fra før, sier Erik Solbakken.
Lagkapteiner med pokerfjes?
Cecilie «Cess» Steinmann Neess sier hun er vant med å lyve så dette regner hun med skal gå veldig fint.
- Jeg er ganske god å overdrive og elsker å få folk til å snakke sant når jeg egentlig lyver. «Nei er det sant? Kødder du?», sier de. Og da er det så deilig å kunne si: «Tulla»! Da føler jeg meg som en ekte skuespiller. Skuespiller med fordypning i løgn vel og merke.
Også Linn Skåber ser på seg selv som en god løgner.
- Jeg tror selv jeg er en god løgner, men folk som kjenner meg vil nok ikke være enig i det. Det er blikk til siden, svetting på overleppa og en ivrig skravling som avslører meg.
Skåber mener en hvit løgn i ny og ne ikke er så farlig.
- En hvit løgn i ny og ne vitner jo egentlig bare om empati. Man vil liksom trylle og lyve verden til et litt bedre sted. Jeg kommer fra en familie hvor en god løgn ble satt pris på. Til jeg var rundt 10 år trodde jeg bestefaren min hadde trebein fra kneet og opp, og i mange år gikk vi i skogen og så etter elg-hi, som bestefar påstod var helt vanlig.
«Lystløgner» har premiere på TV 2 søndag 8. mars kl. 22.15.
Nøkkelord
Kontakter
Unn Grethe BergePR- og medierådgiver
Pressekontakt for Jakten på kjærligheten, Sporløs og Senkveld med Helene og Stian.
Bilder





Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Her er deltakerparene som skal konkurrere i ny sesong av «Fjellhytta»25.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Fjellhytta» hvor fire deltakerpar skal konkurre om å vinne sin egen fjellhytte på idylliske Mjøsli.
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
Disse åtte kjendisene konkurrerer i «Watt Kjendis» på TV 2 Play19.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
23. juni lanserer TV 2 en energisk ny kjendis-satsing der strøm er den nye valutaen. Dag Otto Lauritzen er uforutsigbar energigeneral og Marius Skjelbæk seriens støttespiller og kommentator.
«Bloggerne» med ny sesong og nye profiler17.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Emilie Voe Nereng gjør comeback når «Bloggerne» er tilbake i høst. Ane Farstad og Anny Isabella Øvrehus er helt nye profiler, og sammen med Fetisha Williams, Caroline Nitter og Øyunn Krogh – er dette profilene seerne får følge kommende sesong på TV 2 Play.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom