Universal Music Norge

Nyhetsbrev fra Universal Music

Del

God fredag!

Marcus & Martinus signerer internasjonal platekontrakt og bookingavtale

Dagny slipper ny singel og annonserer debutalbum

Yummy-aktuelle Justin Bieber har annonsert sitt etterlengtede kommende album Changes 14. februar. Nylig slapp han låten “Get Me” med sangerinnen Kehlani.

2019 har vært litt av et år for Donna Missal - hennes kritikerroste singel "Keep Lying" har over 5 millioner streams, hun har vært på en utsolgt Europa-turné med Lewis Capaldi og samlet over 30 millioner streams. Nå er hun ute med den nye singelen "Hurt By You", en låt som blir å finne på hennes nye album som kommer i løpet av året.

Lil Wayne slapp i dag abumet Funeral, med bidrag fra blant andre Big Sean, Lil Baby, Adam Levine, Takeoff og 2 Chainz.

Vargas & Lagola er de velkjente, prisbelønnede og velrennomerte låtskriverne Salem Al Fakir og Vincent Pontare. De har produsert og skrevet superhits for Avicii, Katy Perry, Madonna, Swedish House Mafia, Sia, Asap Rocky, David Guetta for å nevne noen. Nå er duoen er klare med den nye singelen Hurts To be Hurt som er å finne på deres debutalbum The Butterfly Effect, som er ute i dag. 

På tvers av sjangere og verdensdeler har Islandske Ólafur Arnalds og Australske RY X startet et samarbeid. Begge har røtter i ambient og elektronika verden, hvor RY X gir en stemme til Arnalds instrumentale stykke. Med til sammen 800 m streams, er det en sterk duo som lanseres med singelen "Oceans". 

Talentet Amber Mark er klar med sin nye låt “Generous”, som er første låt ut fra hennes kommende debutalbum. “Generous” følger opp “Mixer” som ble kåret til en av 2019s beste låter. Amber Mark er annonsert til å spille på Coachella i år.

Som Norges største nasjonale musikkkonferanse er Trondheim Calling i gang hvor vi har hele to artister som opptrer.  Larsiveli og jens spiller allerede i kveld og man kan få med seg Larsiveli på Tyven kl. 21:45 samt jens på Lokal klubb kl. 23:30. Ta turen for to flotte show man ikke burde gå glipp av!  



Konsertoversikt:

31. januar – Larsiveli, Trondheim Calling

31. januar – jens, Trondheim Calling

1. februar – Snowboys med Chris Abolade og Temur, Samfundet Trondheim

1. februar – Odd Nordstoga, Son Kulturkirke

4. februar – Odd Nordstoga, Sogndal Kulturhus

5. februar – Odd Nordstoga, Flora Samfunnshus

6. februar – Odd Nordstoga, Sandane Trivselhagen

7. februar - Keane, Sentrum Scene 

8. februar – Odd Nordstoga, Stranda, Storford Kulturhus

10. februar – Odd Nordstoga, Åmot Kulturhus, Rena

12. februar – Odd Nordstoga, Nes Kulturhus, Årnes

13. februar – Odd Nordstoga, Ås Kulturhus

14. februar – Odd Nordstoga, Hamar Kulturhus

15. februar – Odd Nordstoga, Bø, Gullbringen

15. februar - Meduza, Jaeger, Oslo 

15. februar – Lil Mosey, Sentrum Scene 

17. februar - Schoolboy Q & Jay Rock, Sentrum Scene

21. februar - Halsey, Oslo Spektrum

21. februar – Larsiveli, Lace Horten

21. februar - Carly Rae Jepsen, Sentrum Scene 

22. februar – Turbonegro, Blåfrost

23. februar – MoStack, Parkteateret 

24. februar - Agnes Obel, Sentrum Scene 

25. februar – Odd Nordstoga, Grong, Kuben

26. februar – Odd Nordstoga, Mosjøen Kulturhus

27. februar – Odd Nordstoga, Sandnessjøen Kulturbad

27. februar – Emilie Hollow, by:Larm kulturkirken Jakob

27. februar – VIKING_DEATH_TRAP.EXE, by:Larm Revolver

28. februar – Odd Nordstoga, Leknes, Meieriet kultursenter

28. februar - OnklP, Tromsø, Driv (studentuka) 

28. februar – Cashmere Cat, by:Larm Sentrum Scene 

28. februar – Ka2, by:Larm Ingensted

28. februar – Simple Minds, Konserthuset, Stavanger 

29. februar – Odd Nordstoga, Trevarefabrikken, Hemningsvær

29. februar – OnklP, Bergen, Kvarteret 

29. Februar – Emilie Hollow, by:Larm Ingensteds

29. Februar – VIKING_DEATH_TRAP.EXE, by:Larm Blå

29. februar – Simple Minds, Forum, Bergen 

1. mars – Simple Minds, Sentrum Scene  

2. mars - Yelawolf, Rockefeller

4. mars - Veronica Maggio, Moss, Verket Scene 

4. mars – Astrid S, Union Scene, Drammen

5. mars - Veronica Maggio, Sentrum Scene

5. mars – Odd Nordstoga, Randaberg Konserthus 

5. mars – OnklP, Parkteateret 

6. mars - Veronica Maggio, Drammen, Union Scene 

6. mars – TIX, Uken i Bergen

6. mars - Astrid S, Caledionen, Kristiansand

7. mars - Veronica Maggio, Trondheim, Byscenen 

7. mars – Odd Nordstoga, Grimstad kulturhus

7. mars – Astrid S – Scandic Maritim, Haugesund

9. mars - Sam Fender, Rockefeller,

10. mars - Bryan Adams, Oslo Spektrum

10. mars - Grace Carter, Parkteatret

11. mars – Astrid S, Studenthuset Driv, Tromsø

12. mars - OnklP, Trondheim, Byscenen 

12. mars -Odd Nordstoga, Fagernes Kulturhus

13. mars – Astrid S, Vinterfestuka, Narvik

14. mars – Odd Nordstoga, Sunndal kulturhus

14. mars - The 1975, Oslo Spektrum

15. mars – Odd Nordstoga, Ålesund, Parken Kulturhus

17. mars - Fletcher, Parkteatret 

17. mars – Odd Nordstoga, Askter Kulturhus

18. mars - Veronica Maggio, Stavanger, Folken 

19. mars - Veronica Maggio, Haugesund, Byscenen 

19. mars – Odd Nordstoga, Nittedal, Flammen

19. mars – Astrid S, Verket Scene Moss

20. mars – Odd Nordstoga, Verket Scene Moss

20. mars – Astrid S, Sentrum Scene

20. mars - Veronica Maggio, Bergen, USF Verftet 

21. mars – Odd Nordstoga, Lørenskog Kulturhus

21. mars - Veronica Maggio, Ålesund, Terminalen 

24. mars - Tove Lo, Rockefeller

26. mars - Odd Nordstoga, Modum Kulturhus

27.mars – Odd Nordstoga, Sauda Kulturhus

28. mars – Odd Nordstoga, Vinje Kyrkje

God helg :-)

Nøkkelord

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding

Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte

Ella Marie slipper “Gumpe” - en mørk popjoik om makt og motstand12.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Ella Marie slipper nå singelen “Gumpe” - en kraftfull, mørk popversjon av en tradisjonell samisk joik. Gumpe betyr “ulv” på nordsamisk, og joiken har lenge vært brukt i protester og aktivisme. Ulven - listig, uredd og fri - har blitt et sterkt symbol på overmakta. Den representerer rovdyret som tar for seg, og blir en metafor for statlig kontroll og overgrep mot urfolks rettigheter. "Jeg har hatt ulvens joik med meg hele livet. Like lenge har jeg følt at jeg må kjempe for å beskytte mitt språk og min kultur fra statlige overtramp. Samtidig som jeg skal forsvare meg i Høyesterett, for å ha deltatt i Fosenaksjonene i 2023, durer staten videre med nye arealinngrep. Fosen-saken er i ferd med å gjenta seg, blant annet gjennom elektrifiseringen av Melkøya. Kampene står i kø, og joiken gir oss kraft til å fortsette." Ella Marie Seks dager etter slippet , 19. juni , skal Ella Marie møte i Høyesterett sammen med Fosenaksjonistene, i etterkant av den historiske høyesterettsdommen om menneskerett

Ramón er klar for sommer med SKJORTE & SLIPS30.5.2025 09:02:00 CEST | Pressemelding

Ramón slipper i dag «SKJORTE & SLIPS». Dette er den andre låta han slipper siden albumet TORRES TIVOLI som kom i september i fjor, og siden han ble Årets Artist under P3 Gull. Ramón forteller: "SKJORTE & SLIPS» får frem en morsommere side av meg som jeg sjeldent legger i musikken min! En lettbeint og gøy låt med et organisk sound jeg har lenge hatt lyst til å utforske. For meg handler låta om å gjøre the bare minimum for partneren sin og håpe det vil imponere og tilfredsstille. Its a skjorte og slips summer for suuuure 👔👔👔👔👔👔" Ramón er en av de største stjernene på den norske musikkhimmelen, noe han har vært siden det store gjennombruddet med “ok jeg lover” i 2022. Låten satte norsk streamingrekord på dag én, som resulterte i platinatrofé på under én måned. Med sin sjelfulle stemme og sterke formidlingsevne har han opparbeidet seg en lojal fanbase. De ærlige og sårbare tekstene om kjærlighet og selvrefleksjon har fått stor oppmerksomhet, og med seg i bagasjen har 26-åringen prest

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye