Sounds Like Gold

Hanne Boel sitt nye album er ute i dag

Del
Foto: Søren Rønholdt
Foto: Søren Rønholdt

Den danske legendens nye album, Between Dark & Daylight, er endelig her!

Hør og kjøp albumet ved å trykke her!

Hanne Boel er... tilbake?? Vel, nei, hun var jo aldri borte! På Between Dark & Daylight har Danmarks største soul-sanger vendt tilbake til røttene. For Hanne er ikke dette nye albumet et forsøk på å gjenopplive det gamle, men heller en mulighet til å oppdage og bygge videre på tidligere erfaringer fra en karriere som har solgt mer en 2,5 millioner plater.

Det hele begynte med en bunke låter som lå bortgjemt i en skuff, og var nærmest uhørt av noen andre en Hanne selv. Men da hun fikk hjelp av Jacob Funch til å bringe dem tilbake til live, begynte ting å bevege seg. Det var en frigjørende opplevelse for henne.

– Det var en lang prosess, helt fri for forhastede beslutninger, samtidig som vi holdt døren oppe for kreativiteten hele veien, forteller Hanne.

– Meningen bak noen av tekstene er nok umiddelbart åpenbare, mens andre tekster kan få ny mening når jeg synger dem nå med livet jeg har levd - ikke bare som sanger, men også som et menneske. Det er spennende å bli utfordret av tekster på denne måten.

Flere av sangene er basert på døgnets mørke timer, når det usagte og undertrykkede kommer fram. Når følelsene tar over og sansene er i høygir. De handler om dualismen mellom natt og dag, lys og mørke. Men de handler også om tid, alder, aksept, tillit og anger, samt kjærligheten som finner veien gjennom livets sprekker hvor alt kan gro.

Between Dark & Daylight inneholder nye sanger skrevet av Hanne selv, i tillegg til andre sanger som er skrevet i samarbeid med Jacob Bellens, Anders SG og Emil Falk. Dette er Hanne Boel anno 2020 i et dekonstruert univers, og i en hybrid av musikalske retninger hvorav hun føler seg hjemme i samtlige.

– Tiden har gått, og jeg har blitt eldre. Men jeg har også blitt langt mer åpensinnet enn jeg noen gang har vært, sier hun.

– Jeg ventet på en gnist av inspirasjon til å uttrykke meg selv, istedet for å se på det som kom til meg naturlig og konstant. Det var utfordrende å få jobbet med egne låter, for ikke å snakke om tekstene. Men det har også vært tilfredsstillende å tillate at denne prosessen skjer i sitt eget tempo.

Albumet er utgitt på Sundance Music. Hanne Boel er i Norge 6. februar og er tilgjengelig for intervjuer da.

Kontakter

Bilder

Foto: Søren Rønholdt
Foto: Søren Rønholdt
Last ned bilde
Albumcover for Hanne Boels Between Dark & Daylight
Albumcover for Hanne Boels Between Dark & Daylight
Last ned bilde

Om Sounds Like Gold

Sounds Like Gold
Sounds Like Gold
Dronningens gate 16
0152 Oslo

http://www.soundslikegold.com

Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye