Tre Små Kinesere sitt nye album er ute nå
17.1.2020 09:26:01 CET | Sounds Like Gold | Pressemelding

30 år etter debutalbumet er trønderlegendene i Tre Små Kinesere endelig aktuelle igjen med et splitter nytt album! Drømmeanker er ute overalt nå via Grappa Musikkforlag.
– En drøm skal ikke ha et anker, for da drømmer man ikke, sier frontfigur Ulf Risnes om tittelen på Tre Små Kinesere sitt ferske album, som følger OK Kompis fra 2017.
Drømmeanker inneholder ti nye sanger, inkludert singlene «Det ska du få mæ te å tru», «Vente på rødt», og «Engel i hjertet». Alle er med på å vise bredden som denne plata byr på - både musikalsk og lyrisk - også med låter som «Legende» og «Over Himalaya. Samtidig er den klassiske lyden av Tre Små Kinesere godt ivaretatt her.
For Ulf er dette en personlig skive. Blant annet refererer tittelsporet til da moren hans fortalte at han ikke kunne leve av å spille musikk dagen lang. Men Drømmeanker tar også for seg samfunnsmessige og politiske spørsmål. Han husker at atombomben var den største trusselen der ute da han vokste opp. Nå er det miljøtrusselen, og potensialet for et økologisk sammenbrudd.
– Det er viktig for meg å ytre seg om noe folk bryr seg om, og jeg vil at vi skal jobbe hardt for å få det bedre, forteller han.
Tre Små Kinesere sitt popeventyr startet i 1988, men begynte for alvor to år senere da de slapp debutalbumet 365 fri. I løpet av sine over 30 år som band har de med nå, med over ti album og gudene vet hvor mange konserter rundt om i landet, etablert seg som ett av Norges mest folkekjære band. Drømmeanker er en retur til det akustiske lydbildet fra debutalbumet, og kommer nøyaktig 30 år etter debuten.
Kontakter
Nicolay WoldsdalPromotion Manager
Tel:97 14 36 49nicolay@grappa.noBilder


Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
ANNA LILLE ER TILBAKE - ‘THAT’S A YEAR’ ER UTE NÅ7.8.2026 09:54:14 CEST | Pressemelding
Norges indie-pop-stjerne in the making, Anna Lille, er tilbake med en relaterbar og sylskarp pop-banger! Anna Lille’s stemme har allerede fanget oppmerksomheten til globale superstjerner som Justin Bieber og Billie Eilish på nett. Og nå på sin nye singel «That's a Year», synger hun om den spesifikke følelsen av å gå ut av et forhold og lure på om det hele var bortkastet tid, men så å gradvis oppdage at livet på den andre siden er uendelig mye bedre. Låten er bittersøt, litt ironisk, og veldig Anna. Anna Lille er tilbake, modigere, mer selvsikker og sassier enn noensinne. Sammen med singelen slipper hun en offisiell musikkvideo på YouTube, som tar deg med inn i det nye universet visuelt.
Andreas Rotevatn & Tuva Syvertsen tek deg på ei sonisk berg- og-dal-bane med kronisk rytmefot - "Ad infinitum" ute no7.8.2026 09:07:00 CEST | Pressemelding
Frå ømt og intimt til eit vilt klimaks av ein band-jam - låta "Ad infinitum" tek deg på ei sonisk berg- og-dal-bane med kronisk rytmefot. Sjå for deg at Veronica Maggio leier eit vekkelsesmøte i indremisjonen kor målet er å gire forsamlinga opp med pur glede og suggesjon. Liturgien til den her seansen er Rotevatn sin tekst på arkaisk nynorsk, og krinsar kring at jaget mot noko nytt og sjølvrealisérande er ein uendeleg prosess. "Ad infinitum", frå Andreas Rotevatn si komande plate "Mellom saltvatn og sola", er ute no!
Et tilfeldig møte med en eks ble til Yngvils nye singel "Blindvei" - ute nå!7.8.2026 09:05:00 CEST | Pressemelding
Et tilfeldig møte med en eks utenfor Operaen fikk visepop-artisten Yngvil til å innse noe; to mennesker kan se tilbake på det samme forholdet med vidt forskjellige oppfatninger av hva som egentlig skjedde. På den nye singelen "Blindvei", fra den kommende EP-en "PS: ikke si det til noen", møter sårbar historiefortelling et smittende refreng og et varmt poputtrykk. "Blindvei" er ute nå! Lytt her.
Ketil Bjørnstad og Sandra Lied Haga søker nye svar i singelen «No Answer»7.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
“Hvis svarene ikke finnes, må vi lete etter svarene selv.” Den andre singelen fra The Gateway presenterer en av albumets mest ettertenksomme komposisjoner. No Answer er en sjelfull og melodisk dialog mellom piano og cello, der stillheten og rommet mellom tonene er like viktige som selve melodien.
A Soulful Dialogue Between Piano and Cello: "No Answer" by Ketil Bjørnstad & Sandra Lied Haga7.8.2026 08:50:00 CEST | Press release
"If the answers aren't there, we have to search for them ourselves." The second single from The Gateway presents one of the album's most reflective compositions. No Answer is a soulful and lyrical dialogue between piano and cello, where silence and the space between the notes are just as important as the melody itself.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
