Kendrick Lamar til Oslo Sommertid 27. juni 2020

Kendrick Lamar er utvilsomt den mest anerkjente rapartisten i sin generasjon. Han er en av de sjeldne som har oppnådd kritisk og kommersiell suksess, samtidig som han har hanket inn respekt og støtte fra de som har inspirert ham.
I fjor spilte han i et utsolgt Telenor Arena i mars 2018. Flere tusen publikummere fikk med seg konserten, og anmelderne var i ekstase. Dagbladet konstaterte at det var «Heftig fra første øyeblikk», mens NRK P3 skrev; «Damn, Kendrick! Selvfølgelig leverte han akkurat som forventet i Telenor Arena.»
Etter flere år med hard jobbing, nådde Lamar listene i 2010 med albumet Overly Dedicated. Under en konsert i 2011 utropte Dr. Dre, Snoop Dogg og rapperen The Game ham som “The New King of the West Coast”.
Med blant annet albumene good kid, m.a.a.d city fra 2012, det Grammy-vinnende To Pimp a Butterfly fra 2015 og det Grammy- og Pulitzerprisvinnende DAMN. fra 2017, har Kendrick bevist at han er en av de største. Dette var første gang Pulitzer-prisjuryen godkjente musikk utenom sjangrene klassisk og jazz, og de omtalte DAMN. som: "a virtuosic song collection unified by its vernacular authenticity and rhythmic dynamism that offers affecting vignettes capturing the complexity of modern African-American life."
Lamar har samarbeidet med et kollektiv av produsenter, instrumentalister, sangere og rappere, som blant annet Dr. Dre, MC Eiht, Sounwave, Rihanna, SZA og James Blake. Han er signert på det uavhengige plateselskapet TDE (Top Dawg Entertainment) og har selv vært med å løfte selskapet til det det er nå.
Black Panther: The Album, ble gitt ut i 2018 og er soundtracket til filmen Black Panther. Lamar kuraterte og var med å produsere albumet, som også er kilden til tre av hans topp ti-hits. Med låten «King’s Dead» vant Kendrick sin 13. Grammy Award. Filmen i seg selv stakk av med en Academy Award for Best Picture.
«Dette er definisjonen på selve drømmebookingen. Artisten som fylte Telenor Arena til randen og høstet femmere fra media, er en drøm å få som headliner til lørdagen på Voldsløkka. Det er nå duket for en magisk helg i Oslo i slutten av juni!» - Peer Osmundsvaag, ansvarlig arrangør Oslo Sommertid.
Oslo Sommertid fredag 26. juni: Taylor Swift // Veronica Maggio – flere artister kommer
Oslo Sommertid lørdag 27. juni: Kendrick Lamar – flere artister kommer
Billetter i salg via ticketmaster.no torsdag 19. desember kl. 10.00
For mer informasjon, pressebilder, intervjuhenvendelser eller presseakkreditering, kontakt sara@allthingslive.com
Kendrick Lamar: Hjemmeside // Facebook // Instagram // Twitter // YouTube // Spotify
Nøkkelord
Kontakter
Johanna AlemEvent & Promotion Manager
Tel:+47 464 15 830johanna.alem@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Marstein slipper «Paradox Freestyle» fredag 18.juli17.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Marstein tilbake med en ny låt, «Paradox Freestyle», ute fredag 18. juli. Her svarer han på kritikken han har møtt for sine mest kontroversielle utspill.
VICTORIA NADINE SLIPPER NY LÅT: “CHERRY”11.7.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Victoria Nadine er ute med ny singel! Låta heter Cherry og slippes i dag via Casablanca Records.
Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding
Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils
Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o
Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom