Elektriske varebiler fra Opel

Når nye Opel Vivaro-e lanseres neste år, vil kundene velge mellom to ulike batteripakker på 50 og 75 kWh. Det gir en rekkevidde målt etter WLTP-standarden på henholdsvis 200 og 300 kilometer.
Etterspørselen etter utslippsfri varelevering i by og bynære områder øker, og det er derfor helt naturlig for Opel å komme med elektriske varebiler.
Vivaro-e er bygget på PSAs svært fleksible EMP2-plattform, som gjør det enkelt å tilby både konvensjonelle og elektriske drivlinjer.
I 2021 får Vivaro-e følge av Opel Combo, som ble kåret til «Van of the year» i 2018.
Full elektrifisering
- Innen 2024 vil samtlige Opel-modeller være elektrifisert. Dermed kan våre kunder velge et elektrisk alternativ, uansett hvilken modell de ønsker. Elektriske varebiler et spesielt viktige for «på døra» levering av varer. Derfor er vi svært glade over å introdusere nye Vivaro-e i 2021, og at Zafira Life, Combo og Combo Life vil følge etter, sier CEO for Opel, Michael Lohscheller.
Med nye Vivaro-e følger Opel opp en suksess som startet tilbake i 2001 med første generasjon Vivaro. Mer enn 650.000 biler ble levert av første generasjon, og 310.000 av andre generasjon som kom i 2014.
Tre lengder
Nye Opel Vivaro med konvensjonelle motorer har nettopp komme til Opel-forhandlerne, og er nå tilgjengelig i tre lengder (460, 495 og 530 centimeter).
Sammenlignet med forgjengeren har den fossile versjonen av Vivaro 200 kilo høyere lasteevne (opptil 1400 kilo). Den har også fått økt hengervekt, og kan nå trekke opptil 2500 kilo.
Også den elektriske versjonen av Vivaro vil kunne trekke tilhenger, og få en nyttelast på rundt 1200 kilo.
Nøkkelord
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonssjef PSA Norge - Citroën og Opel
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Lenker
Om Stellantis Norge
PSA Norge er en del av Bertel O. Steen AS og er importør av merkene Peugeot, Citroën, DS og Opel til Norge.
Bertel O. Steen overtok Opel-importen 1. desember 2018.
Opel er en av de største europeiske bilprodusentene og ble startet av Adam Opel i Rüsselsheim, Tyskland i 1862. Selskapet startet bilproduksjon i 1899. Siden august 2017 har Opel vært en del av Groupe PSA.
Sammen med sitt britiske søstermerke Vauxhall, er selskapet representert i mer en 60 land over hele verden, og solgte over en million biler i 2018.
Opel er i implementeringen av sin elektrifiseringsstrategi for å møte kundenes krav til bærekraftig mobilitet. Innen 2024 skal alle Opel-modeller som selges i Europa være tilgjengelig i en elektrifisert variant. Strategien er en del av selskapets PACE!-plan med mål om at Opel skal være bærekraftig, globale og elektriske.
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Citroen Berlingo Work: Norges rimeligste og mest komfortable varebil3.9.2025 11:02:17 CEST | Pressemelding
Citroën lanserer Berlingo Work – varebilen som viser at du ikke trenger å betale for ekstrautstyr du aldri bruker. Med priser fra 279.000 kroner er dette Norges rimeligste og mest komfortable varebil.
Opel avduker Corsa GSE Vision Gran Turismo20.8.2025 08:26:29 CEST | Pressemelding
Når den store IAA-bilutstillingen i München åpner andre uken i september, dras også duken av Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo, et helelektrisk konsept som kombinerer ekstrem ytelse, dristig design og digital tilgjengelighet.
Opel Mokka GSE: Tar elektrisk motorsport til veien23.7.2025 10:05:23 CEST | Pressemelding
Basert på erfaringene fra elektrisk motorsport henter nye Opel Mokka GSE inspirasjon og teknologi fra konseptbilen Mokka GSE Rally. Dermed kombinerer den nye serieproduserte modellen det beste fra rallysporten med hverdagslig kjøreglede og praktisk rekkevidde.
Fiat Grande Panda – Norges kuleste elbil til en fornuftig pris!19.6.2025 12:57:00 CEST | Pressemelding
Fiat lanserer nå den elektriske Grande Panda i Norge. Den ikoniske modellen, som ble vist frem i 2024, kommer i to ulike versjoner og en veiledende pris fra 238.900 kroner.
Peugeot E-3008 og E-5008: Fullutstyrt 4x4 fra 488.400 kroner19.6.2025 11:55:28 CEST | Pressemelding
Peugeot slipper prisene på sine to største familiebiler med firehjulsdrift og 325 hestekrefter. 4x4-modellene introduseres som fullutstyrte versjoner med en utstyrspakke verdt inntil 52.000 kroner inkludert i prisen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom