Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)

23 ledige førstebetjent-stillinger

Del
Nye Agder fengsel rekrutterer medarbeidere til Mandal og Froland. 23 stillinger som førstebetjent er nå utlyst, og flere andre jobber kommer.
Et glimt inn i forlegningsbygget i det nye Agder fengsel Mandal avdeling. Bildet er tatt under en befaring tidligere i år.
Et glimt inn i forlegningsbygget i det nye Agder fengsel Mandal avdeling. Bildet er tatt under en befaring tidligere i år.

Agder fengsel får to avdelinger, en med administrasjon og plass til 100 innsatte i Mandal og en med 200 innsatte i Froland. Mandal skal etter planen ta imot de første innsatte 8. juni neste år, mens Froland åpner porten 15. august. Bildet er tatt under en befaring på byggeplassen i Mandal tidligere i år.

Nå pågår arbeidet med å bemanne de to fengselsavdelingene, og i den forbindelse er det lyst ut til sammen 23 stillinger som førstebetjenter.

* 1 stilling som fengselsførstebetjent på dagtid i Mandal, med ansvar for tjenesteoppsett. Den som ansettes skal arbeide med blant annet bemanningsplanlegging, arbeidstidsordninger, lønnskjøring og påse at arbeidstidsbestemmelsene blir overholdt.

* 15 stillinger som operative fengselsførstebetjenter, 6 i Mandal og 9 i Froland. Dette er førstebetjenter i turnus med ansvar for fellestjenestene, aksjonsledelse, fremstillinger, transporter og visitasjon m.m.

* 1 stilling som fengselsførstebetjent på særavdeling i Mandal. Særavdelingen er en avdeling for innsatte som av ulike grunner ikke kan oppholde seg i ordinære avdelinger.

* 6 stillinger som fengselsførstebetjent/ etasjeleder med ansvar for hver sin etasje i forlegningsbyggene, 4 i Froland og 2 i Mandal.

Stillingene lønnes fra 504.700 til 524.400 avhengig av ansiennitet og kvalifikasjoner.

Søknadsfristen er 22. november.

Fullstendige utlysninger finner du her:

https://www.kriminalomsorgen.no/jobbe-hos-oss.239711.no.html

Men rekrutteringen til Agder fengsel stopper ikke her, for i løpet av ikke altfor lang tid kommer også utlysning av ca. 50 fengselsbetjent-stillinger, seks sosialkonsulenter, to-tre fritidsledere, seks stillinger til miljøarbeid/botrening, to programkoordinatorer og noen stillinger i arbeidsdriften.

Nøkkelord

Kontakter

Fengselsleder Frank Tveiten Johansen, mobiltelefon 908 90 209.

Bilder

Et glimt inn i forlegningsbygget i det nye Agder fengsel Mandal avdeling. Bildet er tatt under en befaring tidligere i år.
Et glimt inn i forlegningsbygget i det nye Agder fengsel Mandal avdeling. Bildet er tatt under en befaring tidligere i år.
Last ned bilde

Om Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)

Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)
Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)
Solheimsgata 21
2000 Lillestrøm

404 38 800http://www.kriminalomsorgen.no

Følg pressemeldinger fra Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI) på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI)

Kriminalomsorgen og Røde Kors feirer Kvinnedagen 20257.3.2025 13:06:08 CET | Pressemelding

Notat til redaksjonene: Pressemeldingen inneholder også en invitasjon. Kriminalomsorgen Region Øst, i samarbeid med Nettverk etter soning (Røde Kors), markerer Kvinnedagen 8. mars for kvinner som gjennomfører eller har gjennomført straff i kriminalomsorgen. Markeringen har som mål å feire kvinner i ulike livssituasjoner og i alle deler av kriminalomsorgen, samtidig som den setter fokus på deres ressurser, utfordringer og muligheter. Kvinnelige innsatte og domfelte utgjør en liten, men svært sårbar gruppe, og mange bærer med seg historier preget av vold, rusmisbruk og utenforskap.

Nøkkeltall fra kriminalomsorgen: Nesten 6 av 10 dommer gjennomføres som straff i samfunnet3.3.2025 10:09:47 CET | Pressemelding

Notat til redaksjonene: Kriminalomsorgsdirektoratets månedlige oversikt over nøkkelparametere ble pga. endrede rutiner ikke sendt ut via pressemelding i løpet høst/vinter 2024, men alle tall og oversikter vil fremkomme i kriminalomsorgens årsrapport for 2024 (publiseres i løpet av våren 2025). Framover vil det bli sendt ut månedlige oversikter igjen via pressemelding. Disse vil også inkludere de domfeltes fordeling innen lovbruddskategoriene samt en forkortet oversikt over andel innsatte med utenlandsk statsborgerskap. Denne pressemeldingen inneholder et sitat fra direktør i Kriminalomsorgsdirektoratet, Lise Sannerud, knyttet til straffereaksjonen straff i samfunnet. I begynnelsen av februar var det 2981 innsatte i norske fengsler. I januar ble det iverksatt 573 straffegjennomføringer i samfunnet. Av disse var 280 iverksettelser av elektronisk kontroll (fotlenke), etterfulgt av samfunnsstraff med 173. Antallet innsatte under 18 år har i perioden januar 2024 til januar i år økt fra 7 ti

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye