Disse er med i årets «Skal vi danse»
6.8.2019 11:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

Dette er kjendisene som skal svinge seg på parketten i høst:
Isabel Raad (25) - influencer
Per Sandberg (59) - politiker
Bahare Letnes (29) - kulturformidler og forretningskvinne
Trine Haltvik (54) - tidligere håndballspiller
Victor Sotberg (28) - youtuber
Emilie Nereng (23) - ernæringsrådgiver
Aleksander Hetland (36) - tidligere proffsvømmer
Jørgine «Funkygine» Massa Vasstrand (30) - treningsprofil
Jan Tore Kjær (50) - tidligere Vålerenga-direktør
Christian Strand (39) - NRK-programleder
Sandra Borch (31) - politiker
Adrian Sellevoll (21) - artist, modell og plateselskapeier
Politiker Sandra Borch har takket nei til «Skal vi danse» tidligere, men følte at det i år var riktig tidspunkt.
- Dette er nøye gjennomtenkt. Jeg har holdt på med politikk i 10 år og nå kjenner jeg at trenger jeg en annen utfordring. Jeg håper at min deltakelse i «Skal vi danse» kan hjelpe andre som er usikre på seg selv til å tørre by på seg selv, sier Borch.
Treningsprofil Jørgine Massa Vasstrand er i sitt rette element.
- Jeg elsker å konkurrere, elsker å danse og jeg elsker oppmerksomhet. «Skal vi danse» oppfyller alt dette, sier «Funkygine».
Jan Tore Kjær er kjent for mange fra tv-serien "Iskrigerne". Den tidligere direktøren i Vålerenga Hockey har tidligere sett både Glenn Jensen og Erik Follestad fra laget på "Skal vi danse"-parketten, men nå var tiden inne for å bli med selv.
- "Skal vi danse" er den kuleste utfordringen på tv som passer for meg. I tillegg gir det masse helsefordeler for en 50-åring som har forsaket kroppen i mange år, sier Kjær.
Den 15. sesongen av «Skal vi danse» har premiere på TV 2 lørdag 31. august.
Programledere er Katrine Moholt og Anders Hoff. Dommerpanelet består av Trine Dehli Cleve, Egor Filipenko, Merete Lingjærde og Tore Petterson.
Kontakter
Siril Vatne MelingPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Skal vi danse, Mellom oss, Hjerteslag, Åsted Norge, TV 2 hjelper deg, Helsekontrollen, Matkontrollen, Sommerhytta
Håvard SolemPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Gullruten, Idol, Landskampen, Skal vi danse og TV 2s høstlansering.
Bilder
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Kraften i fellesskapet: TV 2 og Amedia går sammen for å løfte norsk fotball25.3.2026 12:30:50 CET | Pressemelding
TV 2 og Amedia går sammen om et felles rettighetstilbud for norsk fotball fra 2026 til 2034. Medieselskapene deler strømmeplattform og forener nasjonal rekkevidde med lokal tilstedeværelse for å løfte helheten og verdien for fotballen.
TV 2 styrker sin posisjon i en krevende tid13.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I et mediemarked preget av global konkurranse, fall i lineær-TV og økte kostnader leverer TV 2-konsernet vekst i både inntekter, resultat og strømming. Resultatet påvirkes vesentlig av økte resultatbidrag fra RiksTV, øvrige datterselskap og effekter fra salg av datterselskap, solid vekst for strømmetjenesten TV 2 Play og et godt reklamemarked.
«Folles verden»: Erik Follestad tilbake med ny hockeyserie12.3.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Erik Follestad, hockeygutt i sjela og folkekjær TV-personlighet, inviterer seerne med på en unik reise inn i den norske hockeykulturen. I den nye sportsdokuserien «Folles verden» på TV 2 Play, skal han sammen med Jonas Bariås og Josefine Engmann, utforske lidenskapen, galskapen og dugnadsånden som preger sporten han elsker.
Årets påskekrim på TV 211.3.2026 10:00:07 CET | Pressemelding
Gjennom påsken kan TV 2 tilby flere spennende serier fulle av mystikk, dramatikk og krim. Fullstedig oversikt over årets påskekrim på TV 2 finner du her.
Presseinvitasjon: Pressetreff og førpremiere på «Mord i Sogn»11.3.2026 08:54:34 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og premierevisning på krimserien «Mord i Sogn» på Vika kino tirsdag 17. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

