I dag presenterer TV 2 været på en helt ny måte
1.7.2019 07:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

– Den største endringen i det nye værvarselet er at vi skal vise hvordan været utvikler seg i løpet av dagen, sier TV 2s værsjef, Eli Kari Gjengedal
Det er fire år siden TV 2-været ble fornyet sist.
– Vi tar bort det virtuelle studioet vi åpner sendingen med nå, og går rett på værpresentatøren foran et dynamisk værkart i fullskjerm. Den nye grafikken vil gjøre værvarselet ryddigere og tydeligere for seerne. Og vi får et temperaturkart og et vindkart med organisk grafikk, sier TV 2s værsjef.
Av andre nye ting er at man nå får se landegrenser på verdensværet, og langtidsvarslet vil bli presentert som en oversiktlig liste. Og selv om mye er nytt er det også noen historiske linjer tilbake til TV 2 værets spede begynnelse.
– Vi henter opp de opprinnelige fargene, også går vi tilbake til slik vi presenterte værkart på TV 2 tidligere, altså først Nord-Norge, deretter Sør-Norge, sier Gjengedal.
Nordmenn er alltid opptatt av hvilke stedsnavn som kommer på kartet - og hvilke som uteblir. Denne gang vil flere finne sitt hjemsted på kartet.
– Jeg er kjempefornøyd med at vi har fått mange flere stedsnavn og symboler på kartet. Jeg håper seerne også vil sette pris på det, sier Gjengedal.
Selv om mange sjekker været på telefonene sine, står værmeldinger på TV også høyt i kurs.
– I en tid hvor mange bruker apper for å sjekke vær, så er det faktisk slik at den tradisjonelle værmeldingen på TV fortsatt betyr mye for folk. Det tar vi på alvor når vi nå lanserer nytt vær på TV 2. Vær er viktig for seerne våre, det vet vi godt. Det er derfor vi har jobbet fram en ny værmelding hvor vi faktisk tar et steg tilbake, og igjen lager kart med mye mer informasjon, sier redaksjonssjef i TV 2 Nyhetene, Silje Hovland.
Kontakter
Jan-Petter DahlPR- og mediesjef
Kontaktperson for spørsmål om seertall fra media rundt programmene som sendes på TV 2-kanalene.
Pressekontakt for Skavlan, Gullruten, Nyhets- og sportsprofiler, sportseventer og Allsang på Grensen.
Bilder






Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Kraften i fellesskapet: TV 2 og Amedia går sammen for å løfte norsk fotball25.3.2026 12:30:50 CET | Pressemelding
TV 2 og Amedia går sammen om et felles rettighetstilbud for norsk fotball fra 2026 til 2034. Medieselskapene deler strømmeplattform og forener nasjonal rekkevidde med lokal tilstedeværelse for å løfte helheten og verdien for fotballen.
TV 2 styrker sin posisjon i en krevende tid13.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I et mediemarked preget av global konkurranse, fall i lineær-TV og økte kostnader leverer TV 2-konsernet vekst i både inntekter, resultat og strømming. Resultatet påvirkes vesentlig av økte resultatbidrag fra RiksTV, øvrige datterselskap og effekter fra salg av datterselskap, solid vekst for strømmetjenesten TV 2 Play og et godt reklamemarked.
«Folles verden»: Erik Follestad tilbake med ny hockeyserie12.3.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Erik Follestad, hockeygutt i sjela og folkekjær TV-personlighet, inviterer seerne med på en unik reise inn i den norske hockeykulturen. I den nye sportsdokuserien «Folles verden» på TV 2 Play, skal han sammen med Jonas Bariås og Josefine Engmann, utforske lidenskapen, galskapen og dugnadsånden som preger sporten han elsker.
Årets påskekrim på TV 211.3.2026 10:00:07 CET | Pressemelding
Gjennom påsken kan TV 2 tilby flere spennende serier fulle av mystikk, dramatikk og krim. Fullstedig oversikt over årets påskekrim på TV 2 finner du her.
Presseinvitasjon: Pressetreff og førpremiere på «Mord i Sogn»11.3.2026 08:54:34 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og premierevisning på krimserien «Mord i Sogn» på Vika kino tirsdag 17. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
