
Kommunikasjonssjef Jan Christian Thommesen slutter i IKEA

Thommesen startet som kommunikasjonsrådgiver på IKEA Furuset i 2008, og har siden gått gradene i selskapet, først som kommunikasjonsrådgiver på hovedkontoret med ansvar for virksomhetskommunikasjon og nå sist som kommunikasjonssjef.
- Etter elleve år i IKEA, seks av dem som kommunikasjonssjef, er det på tide å søke nye utfordringer. Jeg kommer til å se tilbake på dette som en vanvittig spennende periode i livet. IKEA har mange verdier som sammenfaller med mine egne, og det har vært mange givende år, sier Thommesen.
Thommesen har i løpet av sine seks år i sjefsstolen vært ansvarlig for en rekke prisvinnende kampanjer for IKEA i Norge, blant annet åpningen av de nye varehusene i Åsane og Ringsaker, pop-up restauranten ÄTBAR, Syriahuset og en rekke kataloglanseringer.
- Endringen vi som selskap er inne i nå er et optimalt tidspunkt for min etterfølger til å ta over stafettpinnen. Jeg ønsker vedkommende all mulig lykke til i det viktige arbeidet som skal gjøres fremover, sier Thommesen.
Bilder
Om IKEA
IKEAs forretningsidé er å tilby et stort utvalg form- og funksjonsriktige hjeminnredningsartikler til så lave priser at så mange som mulig får råd til å kjøpe dem. Det er i dag 392 IKEA-varehus, inklusive alle norske varehus, i 32 land i verden. Sist år hadde disse varehusene 657 millioner besøk, mens nettsidene ble besøkt 4,3 milliarder ganger. I Norge hadde våre varehus over 8,4 millioner besøkende, mens IKEA.no hadde over 49 millioner som var innom.
I Norge har IKEA sju varehus; i Oslo (Furuset), Asker (Slependen), Bergen (Åsane), Stavanger (Forus), Trondheim (Leangen), Lillesand (Sørlandet), på Ringsaker og ett planleggingsstudio midt i Oslo sentrum. IKEA har åtte planleggings- og bestillingspunkter i Haugesund, Arendal, Porsgrunn, Sarpsborg, Drammen, Ski, Akersgata i Oslo sentrum og Majorstuen. Totalt jobber det litt over 3000 medarbeidere i IKEA Norge.
Følg pressemeldinger fra IKEA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra IKEA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra IKEA
IKEA kommer til Vinkelgården på Majorstuen i Oslo28.6.2023 12:00:19 CEST | Pressemelding
Det er med stor glede vi annonserer at vi i løpet av høsten 2023 åpner et planleggings- og bestillingspunkt i den tradisjonsrike Vinkelgården på Majorstuen. Vi overtar DNBs lokaler på bakkeplan, men DNB skal fortsatt ha rådgivningskontor i andre etasje. Dette blir IKEAs åttende planleggings- og bestillingspunkt i Norge, og det sjette på Østlandet. IKEA Majorstuen blir på om lag 270 kvadratmeter, og kunder vil kunne se, ta og føle på sortimentet vårt – og få hjelp og veiledning til å tegne, planlegge og bestille alt fra kjøkken til garderobe.
Sommernyheter på IKEA med nye og gamle favoritter26.6.2023 14:00:00 CEST | Pressemelding
Sommer kommer! De varme dagene og magiske sommernettene er endelig her. På IKEA ønsker vi den skandinaviske sommeren velkommen med sterke og lekne farger, nye og smarte løsninger til hjemmet, og en god dose drømmende vakkert design.
IKEA leverer pakker raskere enn før21.6.2023 12:59:48 CEST | Pressemelding
Med nytt pakkelager i Vestby vil fire av fem kunder få levert pakkene sine i løpet av to dager
IKEA støtter Skeiv Ungdom med overskudd fra Storstomma-bagen6.6.2023 08:00:00 CEST | Pressemelding
Som en del av vårt engasjement for mangfold og inkludering har IKEA i år besluttet å donere overskudd fra salget av den populære Storstomma-bagen til organisasjonen Skeiv Ungdom.
IKEAs nye MÄVINN er unikt håndverk med et sosialt avtrykk11.5.2023 13:00:00 CEST | Pressemelding
MÄVINN feirer det tradisjonelle håndverket og kreativiteten som må til for å skape unikt tilbehør til hjemmet. MÄVINN er en kolleksjon som kan garantere at hvert eneste produkt er helt unikt, her er nemlig alt håndlaget; ingen gjenstand har de samme detaljene eller formen som en annen