Morten Hegseth blir programleder for "Love Island" på TV 2

- Jeg er heftig begeistret og takknemlig for å kunne gjøre en programlederjobb for TV 2! Jeg har jo lenge sittet på sidelinjen og skreket av både beundring og frustrasjon for norsk reality, men nå skal jeg stå midt i kjernen og orkestrere det hele som en gal kapellmester. Dårlig reality er grusomt, mens god reality er noe av det beste som finnes. Så nå skal vi lage tidenes norske reality-serie. Noe annet er ikke et alternativ, sier Hegseth, og legger til:
- Men jeg får snart illebefinnende av realitydeltakere som gir ut dårlig musikk og bøker vi ikke trenger å lese. Så hvis jeg får lov av TV 2 skal jeg gi dem en musikalsk karantene etter sendt program.
Hegseth startet i VG allerede i 2007, og er en av VGTVs største profiler. Han har også en av Norges største podcaster sammen med Vegard Harm. Hegseth fortsetter i VG, selv om han skal lede ”Love Island” på TV 2:
- Harm og Hegseth-universet skal bestå, og vi kjører ny ”Panelet”-sesong denne høsten. Podcasten blir også helt uforandret og vi fortsetter med fast sending hver fredag, samt live-turné, sier Hegseth.
Programredaktør i TV 2, Jarle Nakken, er glad for å få Hegseth på laget:
- Morten kommer utvilsomt til å bli en viktig stemme i konseptet og hans rolle som programleder for ”Love Island” vil sette preg på produksjonen. Morten er en dyktig intervjuer, historieforteller og journalist. I tillegg er han er en av Norges mest populære influensere. Jeg er rett og slett veldig fornøyd med at han ønsker å være med å løfte Love Island-satsingen sammen med TV 2, sier Nakken.
- Jeg er bekymringsverdig glad i spraytan, applaus og TV 2, så det å kunne få jobbe med TV 2 framover blir ingenting annet enn en fryd. Men nå tar vi ”Love Island” i første omgang, så ser vi framover etter det. Nå blir det tre fokusområder i livet: Familien, Harm og Hegseth-universet på VGTV og TV 2. For en drøm!, sier Hegseth.
I ”Love Island” skal 12 single gutter og jenter bo sammen i en luksuriøs villa. Målet for deltakerne er å finne kjærligheten, men de kjemper også om en pengepremie. Historien utfolder seg nærmest live for seerne, som med et tastetrykk kan avgjøre hvem som bør sendes inn i villaen, og hvem som må reise hjem.
Seerne følger alle bevegelser i villaen, de ser hva alle gjør og hører hva alle sier. For å bli værende i ”Love Island” må deltakerne ikke bare vinne sin partners hjerte, de må også overbevise seerne om at kjærligheten er ekte. Og uansett kjærlighet, ærlighet, taktikk og spill: Til syvende og sist er det seerne som bestemmer hvem som forlater øya rikere enn de var da de kom.
- ”Love Island” er et av de sterkeste formatene innen sin sjanger, og det er mer potensiale å hente i den norske versjonen. Målet med konseptet er at deltagerne skal finne kjærligheten – og uansett hvor enkelt eller vanskelig dette høres ut, er det noe vi har som ambisjon å levere på. Konseptet går sin seiersgang over store deler av verden, og planen er å bygge en langsiktig satsing med hovedfokus på yngre målgrupper, først og fremst på de digitale plattformene til TV 2, sier Nakken.
Det er nå mulig å sende inn sin søknad via www.tv2.no.
- Vi er fortsatt tidlig i prosessen på dette formatet hos TV 2, og det er for tidlig å si noe om når programmet får premiere, hvor det skal spilles inn og hvilke flater det vil bli sendt på, sier Nakken.
TV 2 har også sikret seg rettighetene til den britiske, svenske og amerikanske versjonen av ”Love Island”. "Love Island UK" er tilgjengelig på TV 2 Sumo fra 14. juni: https://sumo.tv2.no/programmer/underholdning/love-island-uk
Kontakter
Anne Martha LeidlandPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Norske Talenter, Truls à la Hellstrøm, Best før og God sommer Norge.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom