Åpner for salg av nye Passat

Nye Passat GTE får betydelig oppgradert elektrisk rekkevidde, med 55 km målt etter WLTP (70 km etter NEDC)*, samtidig som systemeffekten på 160 kW/ 218 hk gir kombinasjonen av elektromotor og turbobensin komfortable langtursressurser.
- Vi ser frem til at Passat kommer i ny utgave med mange innovasjoner. Ikke minst gleder vi oss til å lansere den nye Passat GTE med økt rekkevidde. Passat GTE har vært en populær modell i Norge og stått for en betydelig andel av Passat-salget, sier Harald Edvardsen-Eibak, direktør for Volkswagen. Vi har spesielt store forventninger til den, tilføyer Edvardsen-Eibak.
Passat får en stor teknisk oppdatering som viser vei for kommende modeller. Den kommer med en ny generasjon infotainmentssystem med integrert SIM-kort og nye online-tjenester. Nye Passat får også delvis autonom kjøring, fra stillestående til motorveisfart (opptil 210 km/h).
«Travel Assist» får verdenspremiere i Passat. Som første Volkswagen blir Passat utstyrt med «IQ.DRIVE», et system som gjør det mulig å kjøre delvis autonomt i alle ønskelige hastigheter – helt fra stillestående og opptil 210 km/h. En viktig del av «Travel Assist» er et kapasitivt ratt (også det før første gang i en Volkswagen). Rattet registrerer førerens berøringer, og utgjør dermed et interaktivt grensesnitt med førerstøttesystemene.
Nye Passat får viktige sikkerhetsoppgraderinger som «Emergency Steering Assist», som bruker bremseinngrep til økt sikkerhet ved en unnamanøver, og «IQ.LIGHT» - interaktive LED-matrix frontlys som gjør natt til dag. Dette er en innovativ lysteknologi som tidligere bare har vært mulig å levere i Touareg, som nå blir standard på alle utgaver av Passat i Norge.
Parallelt med introduksjonen av den nye Passat, introduseres den tredje generasjon av det modulære infotainmentssystemet (MIB3). Det inneholder «App Connect» – et grensesnitt for integrering av smarttelefonapper, for første gang hos Volkswagen også med mulighet for trådløs tilkopling av «Apple CarPlay».
Om ønskelig, er nye Passat alltid online, siden et integrert SIM-kort er standard. Det gir tilgang til en forbedret navigasjonstjeneste med sanntidsoppdateringer, musikkstrømmetjenester, Internett-radio, en naturlig (online-basert) stemmestyringsfunksjon, og sømløs tilknytning til online-tjenester fra «Volkswagen We».
I tillegg vil det bli mulig å ta med seg bilens innstillinger via en kommende skytjeneste, og smarttelefoner vil kunne brukes som «Mobile Key» for åpning og start av nye Passat.
MIB3-systemet får også en ny «Digital Cockpit», en konsekvent videreutvikling av forgjengerens «Active Info Display». «Digital Cockpit» har tre forskjellige display-konfigurasjoner, som føreren kan velge mellom med et tastetrykk på multifunksjonsrattet.
Nye Passat GTE tilfredsstiller allerede de kommende Euro 6d-utslippskravene (gjeldende fra 2021), mens alle andre TSI- og TDI-motorer tilfredsstiller Euro 6d-TEMP. Alle bensin- og dieselmotorer er utstyrt med partikkelfilter.
Modellprogram og priser i Norge
Med den nye Passat lanserer Volkswagen i Norge et forenklet modellprogram for Passat-modellene, hvor mye utstyr er sortert i pakker.
|
Kundepris |
|||||||||
Passat Businessline |
||||||||||
1,5 150 hk TSI 7-trinns DSG |
449 500 |
|||||||||
1,6 120 hk TDI 7-trinns DSG |
416 900 |
|||||||||
2,0 150 hk TDI 7-trinns DSG |
451 700 |
|||||||||
Passat R-line |
||||||||||
2,0 272 hk TSI 4MOTION 7-trinns DSG |
650 600 |
|||||||||
2,0 190 hk TDI 4MOTION 7-trinns DSG |
578 200 |
|||||||||
Passat Alltrack |
||||||||||
2,0 190 hk TDI 4MOTION 7-trinns DSG |
571 100 |
|||||||||
Passat GTE |
||||||||||
1,5 218 hk TSI 6-trinns DSG plug-in hybrid |
465 000 |
Priser eks. frakt- og leveringsomkostninger.
Høyt utstyrsnivå for Passat i Norge
Helt siden Volkswagen lanserte dagens Passat-modell i 2014, har Passat i Norge hatt Europas høyeste standardutstyrsnivå. Nå tas dette enda lenger og nye Passat blir en modell med svært høyt standardutstyrsnivå. Av høydepunkter kan vi nevne følgende og understreker at dette er standard på samtlige modeller:
- LED Matrix hovedlys
- Discover Media 8" navigasjon
- WeConnect
- Trådløs AppConnect med støtte for Android Auto og Apple CarPlay
- Lane og Side Assist
- Emergency Assist 2.0
- Rear Cross Traffic Alert
- Traffic Jam Assist
- Sidekollisjonsputer også for baksetet
- Knekollisjonspute for fører
Alt av aktivt og passivt sikkerhetsutstyr som fabrikken kan levere på Passat er standard på alle modeller i Norge.
WeConnect
Den nye Passat blir den første modellen ut med WeConnect som erstatter tidligere Car-Net. Den største fordelen med WeConnect for kunden er at bilen er kontinuerlig koblet til internett gjennom en kommunikasjonsmodul som sitter i bilen fra fabrikk. Kunden vil få full tilgang til appstyring av bilen samt Guide & Inform-tjenestene uten å måtte "vekke" bilen eller koble til via delt internett på telefonen. Datatrafikken bekostes av Volkswagen AG.
Utstyrspakker
Det vil fra lanseringen være tilgjengelig flere prisgunstige pakker. Til Passat Alltrack og Passat GTE vil det bli tilgjengelig en Exclusive-pakke som er svært fordelaktig med en kundebesparelse på over kr 11.000,- og inneholder følgende:
- Area View, Easy Open-pakke, Discover Pro 9,2 navigasjon, Digital Cockpit, induksjonslading for mobiltelefon, Mobile Key og komplett skinninteriør.
I tillegg er den populære Transportpakken videreført.Den har en kundebesparelse på over kr 5.000,- og inneholder som før elektrisk utfellbart tilhengerfeste, nettingvegg, fjernbetjent parkeringsvarmer med appstyring for alle modeller og bagasjeromsnett.
*Rekkevidde, forbruks- og utslippstall er prognoseverdier.
Nøkkelord
Kontakter
Anita SvanesKommunikasjonssjef
Tel:+ 47 995 69 660 / +47 240 33 300anita.svanes@moller.noBilder




Dokumenter
Lenker
- Bildemappe på nye Passat
- https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/more-comfortable-more-digital-and-better-connected-than-ever-before-pre-sales-of-the-new-passat-begin-this-week-5058
- https://kommunikasjon.ntb.no/pressemelding/premiere-i-geneve-ny-passat?publisherId=16054789&releaseId=17860185
Om Volkswagen
Volkswagen er Norges mest kjøpte bilmerke, og det for niende året på rad i 2018. Volkswagen har modeller for enhver smak, og ligger helt i tet når det gjelder teknologi, sikkerhet og miljø. Volkswagen er ledende på ladbare biler i Norge med sine elbiler og ladbare hybrider. Globalt skal Volkswagen bli verdensledende innen elektrisk mobilitet, med en produksjon på en million elbiler fra 2025.
Besøk oss gjerne på:
https://www.volkswagen.no/no.html
https://moller.no/no/nyhetsrom
Følg pressemeldinger fra Volkswagen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Volkswagen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Volkswagen
En ID. for alle: Volkswagen ID. EVERY1 viser fremtiden for elektriske småbiler5.3.2025 19:01:37 CET | Pressemelding
Verdenspremieren på konseptbilen ID. EVERY1 viser hva markedet har i vente når den produksjonsklare utgaven kommer i 2027. Ambisjonen er en startpris på under 20.000 euro.
Modell-offensiv fra Volkswagen26.9.2024 13:00:00 CEST | Pressemelding
Med en helt ny ID.3-utgave til under 300.000 kroner, billigere innstegsmodell av ID.4 og nye utstyrsvarianter av ID.4 og ID.5 GTX, går Volkswagen offensivt til verks for å tiltrekke seg enda flere kunder. – Dette gjør at noen av Norges mest populære bilmodeller blir enda mer attraktive, sier Sølve Kværn.
Anne og Nicholas vant hver sin Volkswagen ID.76.9.2024 15:05:00 CEST | Pressemelding
Over 17.000 deltakere har til sammen gått mer enn 90 runder rundt jorda for å vinne Volkswagen ID.7. Av de 5.721 deltakere som fullførte de 613 kilometerne som måtte til for å kunne vinne en bil, var det Anne Flemsæterhaug Waagan og Nicholas Winsnes som vant hver sin bil.
ID.3 GTX viderefører arven etter GTI19.8.2024 12:00:00 CEST | Pressemelding
I dag starter salget av sportslige Volkswagen ID.3 GTX. Bilen har 600 kilometers rekkevidde, kan leveres i en «Performance»-utgave slik som forgjengeren Golf GTI med inntil 326 hestekrefter, og koster fra 481.900 kroner.
I dag starter salget av Volkswagen ID.7 stasjonsvogn med firehjulstrekk8.7.2024 16:40:00 CEST | Pressemelding
Nå kan Volkswagen ID.7 bestilles som GTX stasjonsvogn med 4MOTION firehjulstrekk, og prisene starter fra 579.400,- kroner. – Dette er et svært attraktivt tilbud som vi tror norske kunder vil sette stor pris på. Vi tror ID.7 vil blåse liv i stasjonsvogn-segmentet igjen, sier Sølve Kværn.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom