
Broadnet skifter navn til GlobalConnect

Broadnet ble kjøpt av EQT Infrastuktur 10. april 2018 og slått sammen med dansk/tyske GlobalConnect 13. september samme år. Broadnet/GlobalConnect har således allerede etablert seg som en stor, nordeuropeisk leverandør innen fiberbasert datakommunikasjon og datasentertjenester. Nå har tiden kommet til å lansere en felles merkevare.
Det midlertidige navnet Broadnet/GlobalConnect blir forenklet til GlobalConnect. Forenklingen er i tråd med selskapets strategi.
”Vi skal forenkle kundenes digitale reise gjennom nye, innovative løsninger. Målet er at kundene raskere får realisert sine digitale ambisjoner”, sier Martin Lippert, CEO i GlobalConnect.
Lippert understreker at selskapets ambisjoner både omfatter måten GlobalConnect samhandler med kundene sine på, i tillegg til selskapets tilbud av tekniske løsninger. Leveransene skal fremdeles skje på trygg infrastruktur gjennom fiber selskapet selv eier. Selskapet skal vise vei i «teknologi-jungelen» ved å tilby nye verktøy og helhetlige løsninger.
GlobalConnect er en kunnskapsbedrift, og er stadig på jakt etter talenter i alle aldre. Konsernet har som ambisjon å bli en av en av bransjens foretrukne arbeidsplasser.
”I dag samler vi alle våre 900 ansatte til en kick-off for å byggevår felles kultur og en ny, felles merkevare. GlobalConnect består av fantastiske medarbeidere som alle innehar en unik kompetanse. Vi ønsker også nye kollegaer velkommen til å ta del i vår ambisjon om å skape digital fremgang i hele Nord-Europa”, sier Lippert.
GlobalConnect har lansert en offensiv vekststrategi, og kjøpte nylig det danske konsulenthuset Netteam. Sammen med EQT har selskapet tidligere annonsert at de er på utkikk etter flere oppkjøpskandidater, både i Norge, Sverige, Danmark og Tyskland.
Nøkkelord
Kontakter
Anne Vandbakk
Head of Communications
annvan@globalconnect.no
M: +47 952 06 54
Bilder




Lenker
Om GlobalConnect
GlobalConnect
GlobalConnect er en ledende leverandør av fiberbasert datakommunikasjon og datasentertjenester i Nord-Europa. Konsernet eier et 42.000 kilometer langt fibernettverk, og et 18.000 kvadratmeter stort høysikkert datasenter. Selskapet tilbyr også ende-til-ende løsninger, inkludert lagrings- og skybaserte IT-tjenester.
GlobalConnect har 24.000 kunder, hovedsakelig i B2B-sektoren, og dekker alle typer sektorer – fra små og mellomstore bedrifter til offentlig sektor og multinasjonale selskaper. I Norge leverer GlobalConnect også til private kunder gjennom den heleide merkevaren Homenet.
Med EQT Infrastructure som eier, har GlobalConnect lansert en ambisiøs vekststrategi, som inkluderer investeringer i ny infrastruktur, datasenter, samhandlingsløsninger, intelligent automatisering og sikkerhetsløsninger.
GlobalConnect har over 900 ansatte og hadde en omsetning på ca. NOK 3,3 milliarder i 2018
Følg pressemeldinger fra GlobalConnect
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GlobalConnect på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.