Manchester United mot Kristiansund og Vålerenga vises på TV 2

- Jeg satser på at vi får vi se se et Manchester United med energi og spilleglede, som har lyst til å vise frem hva vi kan, sier Ole Gunnar Solskjær.
For Ole Gunnar Solskjær blir det både en viktig kamp halvannen uke før seriestart i Premier League, og en spesiell kamp, all den tid han skal møte Eliteserie-klubben fra hjembyen Kristiansund. KBK-trener Christian Michelsen, som selv er en svoren United-supporter, gleder seg stort til oppgjøret på Ullevaal stadion.
- Det kommer til å bli tidenes «boost». Å få mulighet til å være med på dette eventyret er jo fantastisk, sier Christian Michelsen.
- Å få lov å gi KBK og folket i Kristiansund en sånn kamp - det gjør jo meg stolt også, sier Ole Gunnar Solskjær.
Manchester United mot Kristiansund BK sendes på TV 2 og TV 2 Sumo tirsdag 30. juli klokken 19.00. Dagen etter viser TV 2 Zebra og TV 2 Sumo Manchester United sitt hardtsatsende kvinnelag mot Vålerenga Fotball Damer på Initility arena. Også den kampen sendes kl. 19.00.
- For TV 2 er dette to spennende kamper som setter en ekstra spiss på Norway Cup-uken i Oslo der vi allerede satser hardt. Dette ser vi virkelig frem til, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Katrine Moholt blir programleder for ny sesong av «Sommerhytta»22.5.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2s populære oppussingskonkurranse «Sommerhytta» er i gang med innspilling av sin tiende sesong – og denne gangen ledes programmet av Katrine Moholt. Den nye sesongen spilles inn i idylliske omgivelser i Tvedestrand.
«Hver gang vi møtes» flytter til Hadeland14.5.2025 14:30:00 CEST | Pressemelding
«Hver gang vi møtes» flytter til idylliske Hadeland. Neste sesong vil spilles inn på Thorbjørnrud Hotel på Jevnaker.
«Ekstrem gjemsel – gi et lite pip»: Ny sesong og årets deltakere8.5.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
«Ekstrem gjemsel – gi et lite pip» er tilbake med sesong 2 og her ser du årets deltakere. Programledere Victor Sotberg og Christopher Omdahl skal igjen sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spennende lokasjoner. Gjør dere klar for lek, moro og enda heftigere utfordringer.
TV 2 tildelt den store journalistprisen for «Russerhyttene»7.5.2025 20:19:54 CEST | Pressemelding
TV 2 vant tirsdag kveld den store journalistprisen for graveprosjektet «Russerhyttene». Prisvinnerne mottok prisen under den offisielle åpningen av Nordiske Mediedager i Bergen.
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom