
Trysil runder av skisesongen med et smell

Når du står i november og skal åpne skianlegget virker sesongen lang og du har god tid. Men plutselig er vi i slutten av april og det er nesten ikke skidager igjen. En sesong går utrolig fort, synes Turid Backe-Viken, salgs- og markedssjef i SkiStar Trysil.
– Nå gjelder det å passe på. Vi avslutter en fantastisk påskeferie i dag, og er inne i siste uka med skikjøring i Trysil. Ifølge værprognosen ser det ut som om det fine påskeværet blir liggende en stund til. Med andre ord får vi enda noen fine skidager før vi stenger søndag 28. april klokken 16.30. Alt i alt har dette vært nok en bra skisesong, mener Backe-Viken.
På sørsiden avsluttes sesongen med Trysilsmellen. Programmet starter torsdag med artistene Katastrofe og Charlie Roennez på Loftet Bar. Freddy Kalas spiller på Knettsetras utescene fredag og lørdag er det afterski-bandet Loveshacks tur. Lørdag er det også gratis skibrunch i Torggata på Turistsenteret.
– Trysilsmellen har vært en populær sesongavslutning i over 20 år. Vi forventer mye folk i år også og det blir garantert liv på setertunet og på utestedene nede på Turistsenteret. På Høyfjellssenteret er det Winter Finale, en familievennlig sesongavslutning der Ski Out Race er et av høydepunktene, sier Backe-Viken.
Ski Out Race er en morsom skikonkurranse der hele familien kan delta. Løypa starter oppe ved toppen av Familietrekket og går ned til Stabben på Radisson Blu Mountain Resort & Residences. Noen kjører på tid og vil først over målstreken, andre tar det som en tur med barna. Det finnes klasser for alle.
– En nyhet i år er at flere av Norges beste jibbere kommer for å kjøre med barna i Fun Ride-løypa på lørdag. Der blir det grilling, rom for å ta selfies og kanskje får en autograf eller to på hjelmen. God stemning blir det garantert, forteller Backe-Viken.
På Høyfjellssenteret er det også gratis skibrunch i gågata på lørdag. Det er livemusikk på Puben Sankt Olav og Café Nero, og skidemo på Sport Lodge’n.
– Vi gleder oss til å runde av sesongen og synes det er viktig å sette et ordentlig punktum. Skiføret i bakkene på Høyfjellssenteret er fortsatt bra. Jeg skal i hvert fall ut i bakken, avslutter Backe-Viken smilende.
Sesongavslutning er det på alle SkiStars destinasjoner. I Hemsedal varer sesongen en uke lenger og holder åpent til og med søndag 5. mai. Siste skidagen i Åre er 1. mai.
Se program for avslutningshelga i Trysil
For mer informasjon:
Turid Backe-Viken, salgs- og markedssjef i SkiStar Trysil, mobil (+47) 992 80 071
Nøkkelord
Kontakter
Linda MorellPR-sjef SkiStar AB - PR och Kommunikation
Tel:+46 280 841 60linda.morell@skistar.comBilder



Lenker
Om SkiStar
SkiStar AB (publ) er notert på Nasdaq Stockholms Mid Cap-segment. Konsernet eier og driver alpinanlegg i Hemsedal og Trysil i Norge, i Sälen, Åre og Vemdalen, samt Hammarbybacken (Stockholm) i Sverige, og St. Johann in Tirol i Østerrike. Markedsandelen i Sverige er 49 %, i Norge 30 % og totalt i Skandinavia 41 %. Kjernevirksomheten er alpin skikjøring med gjestens skiopplevelse i sentrum. Virksomheten deles inn i tre kjerneområder: Drift av skianlegg, infrastruktur og explotering.
Bilder og film i SkiStars presserom kan publiseres fritt i omtale av SkiStar, våre destinasjoner og produkter.
Følg pressemeldinger fra SkiStar
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SkiStar på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SkiStar
Fin vintersesong ga økte inntekter - stor optimisme foran kommende vinter3.10.2019 09:37:20 CEST | Pressemelding
Konsernsjef i SkiStar, Mats Årjes, gir følgende kommentar til årsrapporten: Vi har lagt bak oss ytterligere et bra år for virksomheten. Sammenliknet med foregående år er det verdt å understreke at fjoråret bød på fantastiske værforutsetninger, som medførte at vi økte antall skidager med hele 7,5 prosent. I lys av dette er vi meget fornøyd med årets resultat.
SkiStars vinternyheter: Ny overnatting nære bakken, enda bedre skikjøring og restauranttilbud12.9.2019 06:50:00 CEST | Pressemelding
Skisesongen nærmer seg og det skjer mye spennende på SkiStars destinasjoner. I Hemsedal åpner hotellet FYRI Resort of Hemsedal med fantastisk utsikt og beliggenhet, i tillegg til to nye bakker og en ny heis. I Trysil blir skikjøringen enda bedre med bredere bakker og mer effektiv snøproduksjon. Et annet høydepunkt er åpningen av Scandinavian Mountains Airport, flyplassen mellom Trysil og Sälen som åpner 22. desember. I Åre utvides den allerede sterke restaurantscenen, da flere populære «Stockholm-krogar» etablerer seg i byen.
SAS lanserer tre flyruter til Trysil og Sälen12.8.2019 09:27:18 CEST | Pressemelding
28. desember lander det første SAS-flyet fra London på nye Scandinavian Mountains Airport. I tillegg lanserer SAS flyruter til den nye flyplassen fra København og Aalborg. Både det danske og engelske markedet er i vekst og viktige for skiturismen i Trysil og Sälen.
Rekordresultat og stor optimisme foran neste vintersesong19.6.2019 08:55:02 CEST | Pressemelding
SkiStar legger fram det beste nimånedersresultatet i selskapets historie, og konsernsjef Mats Årjes konstaterer at det fortsatt er stor interesse for alpin skikjøring som feriealternativ.
Lanserer de første flyrutene til Trysil og Sälen22.5.2019 07:22:52 CEST | Pressemelding
Flyselskapet BRA vil fra vinteren av fly til Scandinavian Mountains Airport fra fem svenske byer, Stockholm, Göteborg, Malmö, Ängelholm og Växjö. Transfertiden fra den nye flyplassen til Norges og Sveriges største skisteder, Trysil og Sälen, er henholdsvis 40 og 10 minutter. Det er blant de korteste i verden.