Strøm Gundersen bygger Heggedal Torg
Kontrakten omfatter bygging av totalt 18 900 m2 BTA og inkluderer 60 leiligheter, næringslokaler og parkeringskjeller.
Kontrakten gjennomføres som en totalentreprise og har en verdi på MNOK 368 eks. mva.
Byggearbeidene starter umiddelbart og byggetid er to år.
AF Gruppen er hovedaksjonær i Strøm Gundersen.
Kontakter
Daglig leder, Strøm Gundersen AS: Arne Riise, tlf.97 53 12 49
Henning OlsenKonserndirektør Bygg Norge
Tel:(+47) 917 41 592henning.olsen@afgruppen.noMorten GrongstadKonsernsjef
Tel:+47 991 53 905Morten.Grongstad@afgruppen.noBilder
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 13,7 mrd kroner i 2017 og har i dag ca 4200 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Eiendom, Energi, Offshore og Sverige.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
AF gjennomfører kjøpet av Eviny Solutions17.9.2025 11:56:23 CEST | Pressemelding
Det vises til børsmelding 20. juni 2025 hvor AF Gruppen offentliggjorde inngåelse av avtale om kjøp av 80 prosent av aksjene i Eviny Solutions. AF Gruppen har i dag gjennomført kjøpet av disse aksjene. De resterende 20 prosent av aksjene i Eviny Solutions er eid av Eviny.
Innstilt til ny kontrakt på Nye Aker sykehus2.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Helse Sør-Øst RHF har innstilt AF Energi, et selskap i AF Gruppen, til kontrakt for røranlegg, sanitær- og vannbehandling i Somatikkbygget på Nye Aker sykehus.
Rehabiliterer Asker rådhus29.8.2025 12:04:12 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er tildelt samspillsentreprise av Asker kommunale pensjonskasse for rehabilitering av Asker rådhus.
AF Gruppen med god lønnsomhet og solid ordrereserve i andre kvartal 202529.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
AF Gruppen (AFG) økte både omsetning og resultat sammenliknet med samme periode i fjor, og hadde en omsetning i 2. kvartal på MNOK 7 808. Resultat før skatt ble MNOK 388 i 2. kvartal, som ga en resultatmargin på 5,0 %. Ordreinngangen i kvartalet var god, og ordrereserven var på solide MNOK 44 493 ved utgangen av kvartalet.
AF Gruppen inngår samarbeid med Born to Play: Styrker tilbudet til barn og unge i Alna14.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
– Med et felles ønske om å skape mer inkluderende og meningsfulle oppvekstsvilkår for barn og unge, har AF Gruppen og stiftelsen Born to Play inngått en toårig samarbeidsavtale. Sammen skal de bygge en tryggere og mer inspirerende fremtid for barn og ungdom i Alna Bydel.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom