Geelmuyden Kiese

Eksilpris til Kiese fra Geelmuyden.Kiese

Del
I går kveld ble den prestisjetunge prisen Årets Eksil-GKer tildelt Jo Kiese (75) under det årlige alumnitreffet til Geelmuyden.Kiese. Over 400 tidligere og nåværende medarbeidere i selskapet har selv stemt frem vinneren.

Jo Kiese grunnla Geelmuyden.Kiese sammen med Hans Geelmuyden i 1989. Sammen bygget de opp selskapet til å bli Skandinavias største partnereide kommunikasjonsbyrå.

-          Geelmuyden.Kiese er Jo Kieses skyld. Det var han som foreslo å starte dette selskapet. Hadde det ikke vært for Jo Kiese, kunne jeg ha blitt regnskapssjef, revisor eller misantrop. I stedet endte jeg som kjent mine dager som PR-konsulent. Derfor er det hyggelig at andre setter pris på Jo Kiese, sier sjef i Geelmuyden.Kiese Gruppen, Hans Geelmuyden.

Jo Kiese var bedriftsøkonom og Trygve Hegnars første redaksjonelle medarbeider i Kapital før han på slutten av 1980-tallet foreslo for Hans Geelmuyden at de to skulle starte PR-byrå. Han var aksjonær i Geelmuyden.Kiese (GK) helt frem til 2006, og er i dag pensjonist. Kiese er imidlertid fortsatt tilknyttet GK med eget kontor i selskapets lokaler.

-          Det er ganske utrolig, men etter 24 år har Jo og jeg fortsatt til gode å krangle, sier Geelmuyden. – Dette viser at Jo er et godt menneske, og en verdig vinner av prisen Årets Eksil-GKer 2012, fortsetter han.

Jo Kiese vant prisen i konkurranse med administrerende/rektor på Westerdals Tom Kvisle,  ansvarlig for internkommunikasjonen i UNINOR (Telenors mobiloperatør i India) Kristine Meek, rådmann i Drammen kommune Osmund Kaldheim og Atle Kigen, executive vice president, corporate communication i Aker ASA. Samtlige ble nominert og stemt frem av GKs egne nåværende og tidligere ansatte.

Prisen Årets Eksil-GKer ble første gang delt ut i 2010, og det var Julie Brodtkorb som ble prisens aller første vinner for sin valgkampinnsats for Høyres Erna Solberg i 2009. Året etter ble Jørgen Kildahl kåret for sin kometkarriere i den tyske energigiganten Eon. I fjor gikk Erik Nord hjem med prisen for sitt bidrag til store strukturendringer i medie-Norge som direktør i Media & Content Services AS og styrelederverv i A-pressen , Startsiden og Riks-TV .

For mer informasjon, vennligst kontakt:

Andreas Wabø (93099499), administrerende direktør i Geelmuyden.Kiese Norge eller Hans Geelmuyden (90203484), sjef i Geelmuyden.Kiese Gruppen

Bilder

Jo Kiese og Hans Geelmuyden.
Jo Kiese og Hans Geelmuyden.
Last ned bilde
Jo Kiese og Hans Geelmuyden.
Jo Kiese og Hans Geelmuyden.
Last ned bilde
Hans Geelmuyden og Jo Kiese.
Hans Geelmuyden og Jo Kiese.
Last ned bilde

Om Geelmuyden Kiese

Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese
St. Olavs plass 5
0105 Oslo

481 88 800http://www.gknordic.no

Geelmuyden Kiese, som ble etablert i 1989, har i dag 140 ansatte i Oslo, Stockholm og København, og samarbeidsavtaler med selskaper i Finland og på Island. Holdingselskapet Paritee kjøpte Geelmuyden Kiese Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Paritee, med Lars Erik Grønntun som styreleder og Jonas Palmquist som administrerende direktør, har en samlet byråinntekt på ca. 700 millioner kroner, med 400 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, Stockholm, København, London, New York, San Fransisco, Minneapolis, München, Berlin og Frankfurt.  

Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye