
Seneffekter etter kreft
15.1.2019 10:57:01 CET | JobbAktiv | Pressemelding

9. og 10. mai samler konferansearrangøren Jobbaktiv noen av landets fremste eksperter på seneffekter etter kreft. Det skal handle om å sette de viktigste og vanligste seneffektene etter behandling under lupen. Arrangementet finner sted på Thon Hotel Oslo Airport.
- De fleste kreftpasienter har fått spørsmålet: Endelig er behandlingen over og det er en forventning om at når kreften er borte, så er du frisk. Nå skal alt bli som før igjen, forklarer kreftoverlever Heidi Torkildson Ryste. Hun er forfatter og journalist, og kan bedre enn de fleste beskrive hvordan det er å være kreftfri, men på ingen måte føle seg frisk.
Blant foredragsholderne på «Etter kreft» er eller overlegene Åslaug Helland og Cecilie E. Kiserud. Tilstede er psykologer, psykiatere, sykepleiere, fysioterapeut, representanter fra Kreftforeningen og Kreftregisteret. Den kjente presten og foredragsholderen Per Anders Nordengen vil snakke om livsglede i livsalvoret.
- Årsaken til at vi ønsker å fokusere på seneffektene etter kreftsykdom er at vi mener dette har fått altfor lite oppmerksomhet, både blant ekspertene og blant folk flest. Vi har møtt allmenleger med liten kunnskap om hvor inngripende disse seneffektene er. For ansatte i NAV kan det være verdt å vite at pasientene etter avsluttet behandling kan være på sitt aller dårligste. Da kan grensen nærme seg for hvor lenge man får sykepenger. I snitt er nesten tredve prosent sykemeldt lenger enn et år. Det betyr at disse må over på arbeidsavklaringspenger før de eventuelt kan forsøke seg i jobb igjen. Vi tviler på at kunnskapene også på det juridiske feltet er særlig stor. Derfor har vi også jurist på plass på «Etter kreft»-konferansen, sier Knut Ivar Aarstein, på vegne av arrangørene.
- Seneffektene etter kreftsykdom er kort sagt langt mer alvorlige enn vi er klare over, legger han til.
Nøkkelord
Kontakter
For nærmere informasjon om konferansen:
Knut Ivar Aarstein (arrangør) Mob. 45221200 / knut@jobbaktiv.no
Heidi Torkildson Ryste (konferansier og foredragsholder): Mob. 41909949 / heidiryste@yahoo.com
Bilder
Lenker
- Konsekvensene av seneffekter etter kreft er langt større enn de fleste er klar over. Vi ønsker å sette fokus på dette problemområdet, og bidra til at blant annet allmennleger, psykologer, sykepleiere, NAV, brukerorganisasjoner, og andre berørte får bedre kunnskap og dermed bedre grunnlag til å gi råd og hjelp.
- https://www.facebook.com/JobbAktivAS/videos/248527782724216/
Om JobbAktiv
Om arrangøren Jobbaktiv.no:
Konferanser er i utgangspunktet en kostbar investering. Vi tar ikke lett på den oppgaven det er å skal dekke våre kunders behov for kunnskap. Kunnskap endrer veien videre, og derfor leier vi kun inn de dyktigste foreleserne innen sin bransje.
Vi har heller ikke et stort apparat som skal ivaretas, og vi har lave kostnader. Slik kan vi tilby topp forelesere til lavest mulig pris.
Følg oss på Facebook, da vil du få oppdatering om aktuelle konferanser, samt muligheten til å utfordre oss på dine behov. I tillegg er du som deltaker velkommen til å gi oss tilbakemelding på konferansene våre.
Følg pressemeldinger fra JobbAktiv
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra JobbAktiv på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra JobbAktiv
Skolefravær - et økende problem9.4.2019 08:59:07 CEST | Pressemelding
Den norske kurs og konferansearrangøren JobbAktiv har fått i oppdrag å være vert for den første verdensomspennende møteplassen for alle som arbeider med skolefravær.
Om å mestre skolen2.4.2019 07:00:00 CEST | Pressemelding
Vil skape et bedre skolemiljø å vokse i.
3,4 mill. døgn på sykehus1.4.2019 11:11:15 CEST | Pressemelding
I året som gikk tilbragte 530.000 pasienter i Norge til sammen 3,4 millioner liggedager på sykehus.
Hva gjør man når krisen rammer?1.4.2019 06:00:00 CEST | Pressemelding
Et av landets største kompetansemiljø på kriser, traumer, sorg og beredskapsarbeid ønsker å gjøre både bedrifter og det offentlige bedre rustet til å takle en krise.
Vanskeligere for unge i arbeidslivet29.3.2019 10:20:31 CET | Pressemelding
Hva skal til for at samfunnets unge finner en trygg vei inn i arbeidslivet, i stedet for å løse rundreisebillett i NAV-systemet?
