5890 meter ny E6 i Stange
3.12.2018 17:23:33 CET | Nye Veier | Pressemelding

Med nesten seks kilometer ny tofelts E6 reduseres ulempene for alle trafikanter. Det blir nå 70 km/t på store deler av strekningen.
- Det blir merkbart bedre for alle trafikanter nå som E6-trafikken får gå i jevn fart uten omkjøringer hele veien fra Kolomoen til Jønsberg. Det er også svært positivt at vi får slutt på samtrafikken mellom E6 og fylkesvei 24 gjennom Uthuskrysset, sier Øyvind Moshagen, prosjektdirektør i Nye Veier E6 Innlandet.
Endringen gjelder også gående- og syklende.
- Gående- og syklende får det bedre ved at de nå skal benytte det som blir den endelige traseen for gang- og sykkeltrafikk gjennom Uthuskrysset, sier Moshagen.
I tillegg blir Dalsvegen stengt ved Uthus.
- Dalsvegen ved Uthus blir stengt i perioden frem til jul på grunn av arbeidene med av- og påkjøringsrampene på østsiden av krysset. Omkjøring for Dalsvegen blir skiltet, sier Moshagen.
Utbyggingen av ny firefelts E6 gjennom Hedmark er i rute og nye Veier kan melde at de nå er ferdige med 36 prosentav den nye firefeltsveien gjennom Hedmark.
- Det har vært en flott høst for veibygging og vi åpner totalt nesten 10 kilometer med ny tofelts E6 før jul, sier Moshagen.
Strekningen Kolomoen – Kåterud (12 km) åpner høsten 2019. Hele strekningen fra Kolomoen til Moelv skal stå ferdig i 2020.
Bilder
Om Nye Veier
Nye Veier er et fullt ut statlig eid aksjeselskap. Selskapets oppgaver omfatter å planlegge, bygge, drifte og vedlikeholde viktige hovedveier. Disse binder landet vårt sammen, og knytter Norge til hovedveier i utlandet. Nye Veier skal være en slank og effektiv byggherreorganisasjon, med et mål om å sikre helhetlig og kostnadseffektiv utbygging og drift av trafikksikre hovedveier.
Denne infrastrukturen vil raskt styrke næringslivets konkurranseevne, gi innbyggere mer effektiv, forutsigbar og tryggere veitransport og mer vei for pengene.
Selskapets verdier er "Fornyer", "Forbedrer" og "Forsikrer".
Følg pressemeldinger fra Nye Veier
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nye Veier på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nye Veier
Dette er forslaget til ny korridor E39 Bilstad-Bue i Rogaland6.3.2026 09:10:00 CET | Pressemelding
Nye Veier sender 6. mars ut forslag til planprogram og silingsrapport for ny E39 fra Bilstad til Bue på høring. Strekningen berører Lund, Eigersund og Bjerkreim kommuner i Rogaland. Høringsfristen er 30. april 2026.
SINTEF har evaluert hvordan sertifisering av bærekraft påvirker vei- og baneprosjekter6.2.2026 09:02:00 CET | Pressemelding
BREEAM Infrastructure har i hovedsak bidratt til økt oppmerksomhet om bærekraft, mer systematikk og bedre dokumentasjon av allerede planlagte tiltak, mens de store bærekraftsløftene i liten grad er realisert.
Målestokkonkurranse: Mer drift og vedlikehold for pengene20.1.2026 09:26:58 CET | Pressemelding
Fra i år innføres det målestokkonkurranse på drift og vedlikehold av norske riks- og fylkesveier. Målet er klart: Skattebetalernes penger skal gi mer og bedre drift og vedlikehold av både riks- og fylkesveier, og trafikantene skal merke forskjell.
Nye Veier inviterer til markedsdialog om kommende prosjekter14.1.2026 12:29:49 CET | Pressemelding
Nye Veier tar et nytt steg i utviklingen av fremtidens infrastruktur i Norge, og inviterer entreprenører og rådgivere og til markedsdialog på Clarion Hotel The Hub i Oslo 5. februar.
Nye Veier prioriterer E6 Ulsberg – Berkåk18.12.2025 09:48:32 CET | Pressemelding
Styret i Nye Veier vil sikre kontinuitet i utbyggingen av E6 sør for Trondheim, og har derfor besluttet å prioritere strekningen E6 Ulsberg – Berkåk i Rennebu for utbygging. Prosjektet skal klargjøres for markedet i løpet av de neste 12 til 18 månedene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

